Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yesil Elbise (1 Kullanıcı)

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı
Yolda karsilastigimizda ezan okunuyordu.
-"Gel seni camiye gotureyim" dedim. "Bugun cuma biliyorsun."
-"Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun."
-"Biliyorum ama sebebini gercekten merak ediyorum."
-"Ne bileyim,olmuyor iste. Hem pantolonumun utusu bozulup,dizleri cikar diye endise ediyorum."
Gayri ihtiyari gulmeye basladim.
-"Herhalde saka yapiyorsun. Bunun icin cami terk edilirmi?
-"Ciddi soyluyorum. Giyimime ve ozellikle yesile duskun oldugumu bilirsin."
Gercektende oyleydi. Giydigi birbirinden guzel elbiseleri; mutlaka yesilin bir baska tonundan secer ve her zaman utulu tutardi.
-"Peki" dedim. "Hayatinda hic camiye gitmedinmi?"
-"Cocukken dedemle birkac kere gitmistim. Hem o yaslarda dizlerimin asinacak diye herhalde endise etmiyordum. Fakat artik camiye gidebilecegimi zannetmiyorum."
Soyledikleri beni son derece sasirtmis ve bu konuyu actigima pisman etmisti. Daha sonra tokalasip ayrildik. Onunla konusmamizdan iki ay sonra; kendisinin camide oldugunu soylediler.Hemen gittim. Bahcedeki namaz saflarinin en onunde duruyordu ve yine yesiller vardi. Yavasca yanina yaklastim ve Kisik bir sesle:
"Hani camiye gelmiyecektin."
Hic sesini cikartmadi. Cunku musalla tasinin uzerinde, yesil ortulu bir tabut icinde yatiyordu...

ozen72

Kayıtlı Kullanıcı
aslında çok üzücü ibretlik bir hikaye yaşanan bir hikaye. inşallah ALLAH cümlemize son nefesimizden önce tevbeyi kelimeyi şahadeti helalleşmeyi nasip eder. inşallah eksiksiz kusursuz namaz kılamyı ibadet etmeyi ALLAH cümlemize nasip eder.

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin amin ecmaın kardesım selam ve dua ıle inşallah

leben

Kayıtlı Kullanıcı
aslında çok üzücü ibretlik bir hikaye yaşanan bir hikaye. inşallah ALLAH cümlemize son nefesimizden önce tevbeyi kelimeyi şahadeti helalleşmeyi nasip eder. inşallah eksiksiz kusursuz namaz kılmayı ibadet etmeyi ALLAH cümlemize nasip eder.

AMİN.İNŞALLAH

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt