Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yeryüzünün n leri (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
En geniş ülke 17 075 200 Km2 ile Rusyadır.
En küçük ülke 0,44 Km2 ile Vatikandır.
En zengin 3 ülke Kanada, Norveç,ABD dir.
En fakir 3 ülke Sierra Leone, Nijer, Etiyopyadır.
En çok ülke ile sınır komşusu olan ülke 15 ülke ile Çindir.

Yeryüzünün N leri

En geniş ülke 17 075 200 Km2 ile Rusyadır.
En küçük ülke 0,44 Km2 ile Vatikandır.
En zengin 3 ülke Kanada, Norveç,ABD dir.
En fakir 3 ülke Sierra Leone, Nijer, Etiyopya dır.
En çok ülke ile sınır komşusu olan ülke 15 ülke ile Çin dir.
En uzun ve kesintisiz sınır ABD Kanada arasındadır
En kalabalık şehir, Japonyanın Tokyo şehridir.26,5 milyon
En yüksek yerleşim birimi deniz seviyesinden 5 0902 m. yukarıda olan Çinin Wenzhuangdır.
En alçak yerleşim yeri deniz seviyesinin 54 m. altında olan ABD Californiya eyaletine bağlı Calipatria şehridir.
En kuzeydeki yerleşim yeri 82,5 derece ile Kanadanın Alert şehridir.
En güneydeki yerleşim birimi 55 derece ile güneyde olan Şilinin Puerto Williams şehridir.
En ıssız yer Güney Antartikte Tristan da Cunha adasında, hiç insan yoktur.
En çok dil konuşulan ülke Papua Yeni Ginedir. 689 dil ve lehçe.
En büyük dalga Alaskanın Liyuya Körfezinde 9.07.1958 de 524 m. olmuştur.
Okyanusta en derin yer Mariana adalarının doğusunda 10 923 m. ile Challenger çukurudur.
En büyük çöl Orta-Kuzey Afrikada 9.065.000 km2 ile Büyük Sahra Çölüdür.
En büyük ada Grönlanddır. Yüzölçümü 2.166.086 km2 dir.
En büyük kıta Asya Kıtasıdır. Yüzölçümü 44.936.000 km2 dir.
En büyük göl Hazar Gölüdür. 424.200 km2 dir.
En yüksek dağ Nepalde bulunan 8.850 m. ile Everest dağıdır.
En yüksek şelale Venezuellada bulunan 979 m. Angel Şelalesidir.
En uzun nehir 6.656 km. ile Nil Nehridir.
En yüksek baraj Tacikistanda Vakhsh nehri üzerinde bulunan 300 m. yükseklikteki Nurek Barajıdır.
En büyük yanardağ patlaması 130 yılında Yeni Zelanda Nort Islandda Taupo patlamasında 20.000 kişi kaybolmuştur.
En yağışlı yer Hindistanda Cherropunji şehri olup yıllık ortalama 1270 cm3 yağmur düşmektedir.
En kuru yer Şilide Arica ve Antofagas arasındaki bölge olup ortalama 0.1 mm3 yağmur düşmektedir.
En uzun asma köprü 5 Nisan 1998 de Japonyada açılan 3.911 m. Akashi-Kaikyodur.
En uzun demiryolu tüneli Japonyada 53.9km olan Seikan Tünelidir.
En sıcak yer Libyada 58 derece ile El-Aziziyahdır.
En soğuk yer -89 derece ile Antartikadır.
En şiddetli deprem 22.05.1960 da Şilide gerşekleşmiştir. 9.5 şiddetinde...KAYNAK:blogcu.com dan alıntıdır

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Yeryüzünün n leri

:DTeşekkür ederim Abla baya birşeyler öğrenmiş oldum sağol Allah razı olsun s.a.

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

BİLGİ DAĞARCIĞI RAVZA NUR KARDEŞİM ..İNANIN SİZ BU SİTENİN TOMURCUK GÜLÜSÜNÜZ.ÇÜNKİ SİZE HERŞEY YAKIŞIR.ÇOK MÜKEMMEL VE MUBAREK BİR ŞAHSİYET OLDUĞUNUZU BİLİYORUM ÇÜNKİ BİR YILDIR SİZİ BU SİTEDE TAKİP EDİYORUM GÖRÜŞLERİNİZ DAVRANIŞLARINIZ LA..BİR ÖRNEK İNSANSINIZ GÜNEŞ GİBİ SICAKLIĞINIZI VE NURUNUZU VERMEDİĞİNİZ YAYMADIĞINIZ YER KALMIYOR AYRICA ÇOKDA MÜTAVAZİSİNİZ.YANİ SİZİ SAYMAKLA BİTİREMEM.ALLAH SENİ BU ALEMDE MUTLU KILDIĞI GİBİ ÖBÜR ALEMDEDE MUTLU KILSIN ..NE OLUR. AMİN DEYİN..AMİN....SELAM.VE.DUA.İLE

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

emeğine sağlık kardeşim bilmediğimiz yenişeyler öğrendik

osman sel

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH cc rahmeti ve bereketi üzerinize olsun kardeşim ben bu sitede yeniyim 9 gün oldu daha fırsat kolluyorum girmek için özellikle sizden ALLAH razı olsun çok emeğiniz var çok aktifsiniz devamını dileriz yüreğinize sağlık

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

--------------------------------------------------------------------------------

Üye Bilgisi
Rütbe:
Faydalı Üye

--------------------------------------------------------------------------------
Katılım Tarihi: 11.01.07
Üye No : 23571
Durum:
Uyarı seviyesi: Mesaj Tarihi 15-03-2007 16:55

BİLGİ DAĞARCIĞI RAVZA NUR KARDEŞİM ..İNANIN SİZ BU SİTENİN TOMURCUK GÜLÜSÜNÜZ.ÇÜNKİ SİZE HERŞEY YAKIŞIR.ÇOK MÜKEMMEL VE MUBAREK BİR ŞAHSİYET OLDUĞUNUZU BİLİYORUM ÇÜNKİ BİR YILDIR SİZİ BU SİTEDE TAKİP EDİYORUM GÖRÜŞLERİNİZ DAVRANIŞLARINIZ LA..BİR ÖRNEK İNSANSINIZ GÜNEŞ GİBİ SICAKLIĞINIZI VE NURUNUZU VERMEDİĞİNİZ YAYMADIĞINIZ YER KALMIYOR AYRICA ÇOKDA MÜTAVAZİSİNİZ.YANİ SİZİ SAYMAKLA BİTİREMEM.ALLAH SENİ BU ALEMDE MUTLU KILDIĞI GİBİ ÖBÜR ALEMDEDE MUTLU KILSIN ..NE OLUR. AMİN DEYİN..AMİN....SELAM.VE.DUA.İLE

akşamın hayırlara vesile olsun .rüyanın güzeli allah rasülünü görmek sende inşaallah görürsün..selam. ve. dua.ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

velcome yazdı:

Üye Bilgisi
Rütbe:
Faydalı Üye

Katılım Tarihi: 11.01.07
Üye No : 23571
Durum:
Uyarı seviyesi: Mesaj Tarihi 15-03-2007 16:55

akşamın hayırlara vesile olsun .rüyanın güzeli allah rasülünü görmek sende inşaallah görürsün..selam. ve. dua.ile
S.A.Çok tşk ediyorum sağolasınız,Rabbim gönlünüze göre versin.DUA İLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt