Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

yeni nesil hastalığı''dinimize sahip çıkmıyoruz'' (1 Kullanıcı)

**fatmanur**

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum..öncelikle nasihat vermk bnim haddime deil estafirullah daha 16 yaşındayım çünkü..yalnız ben bişeey dikkat ettim biz gençler olark dinimize önem vermioruz..mesela günah olan bişeyi hem çok rahat yapıyorz snrada günah olduğunu çok açık şekilde ve rahatlıkla ifade edioruz...ben elimden geldiğince RABB'me layık kul olmaya çalışyorum..bn yeni bilgiler öğrendikçe çok samimi olduğm bi arkdşmla paylaşıordum..bazen bana yanlş yolda olduğumu ima ediyordu daha snra açıkca konştu bnmle..dediki '' sen kendini kaybedyrsn çok derine inme kötü olmandan korkuyrum..göryz öle kara kara çarşaflı dedi''bn çok şaşırdım ondan böyle bişeyi asla beklemzdm..o bnii teşvik etmesi gerekirken dedikleri çok zoruma gtti..yani bn kötü bi yolda deilimki durumum kötü olsn..ne mutlu ki bana bn bütün doğrularn farkındayımm..Allah onada göstersin inşş..bu hadiseden snra etrafımdaki arkdşlrımı inceledm hiç Allah korkusu yok..Estfrllh bnm haddime deil onları elştrmek bn yeternce tam bi müslümanda olduğumu idda etmiorum..ama artık onlar aşmşlar kendilerdini..ben kız meslek lisesinde okuyorum .bakıorumda o kızların haline içimden ağlamk gelio..dinini düşünen çok az genç kaldı bana göre..biz türklük benliğimzi müslümanlık sayesinde koruyoyrz kimse farkında deil bnun..herks bi özenti içinde..Allah ıslah etsin..bn bu yazımı okuyan genç insanlara diorum ki..dinimizi unutmayalım..onu kaybetmeyelim ve özenti içinde yaşamayalm..eğer ki yanlş bişe yazdıysm ve üzdüysem özür dilerm..belki de kendimi ifade edemedim ben..ayrıca sizden bişe isteyecem..bu yazıyı okuduktan snra ALLAH RAZI OLSUN dermisiniz ??..bu yazımı okuyan herkstn ALLAH RAZI OLSUN..ALLAH'A emanet olun..(cümlemiz)...!!

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Allah yardımcın olsun kardeşim...maşallah bu yaşda bu düşüncedeysen ne mutlu sana...ben o yaştayken dogru ders çalışıyordum ama dinimizden hiç bir şey bilmiyorum..Allah rasulunu sav şair sanıyordum...bize öle ögretmişlerdi...sen bunun bilincdeysen mutlu ol inşallah...ve arkadaşlarının halinin seni üzmesi imandandır...

(Ey Resulüm!) Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle çağır! Ve onlarla en güzel şekilde mücadele et. Şüphesiz Rabbin kendi yolundan sapanları en iyi bilendir ve O, hidayete kavuşanları da en iyi bilendir. (nahl 125)

sen hikmetle ve güzel sözle davet et arkadaşlarını...

bu nasihatından dolayı Allah senden razı olsun...

Allah rasulu (sav):"Din nasihattir" buyurdu. Biz kendisine:

- Kimin için nasihattir? dedik. Peygamber Efendimiz:

- "Allah, Kitabı, Resulü, mü'minlerin yöneticileri ve tüm müslümanlar için nasihattir" buyurdu. (hadis Muslim, Ebu davud, Tirmizi de geçmekte)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle hoş geldin kardeşim

ALLAH razı olsun kardeşim çok güzel dile getirmişsin.

ALLAH sonumuzu hayır etsin...

ALLAH a emanet ol kardeşim....

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
ALLAH RAZI OLSUN DEĞERLİ KARDEŞİM.
maşallah o güzel yüreğine
çok güzel anlatmışsın o konuştugun arkadaşın ve kendisi adına üzüldüğün ttüm arkadaşlarına ve bil cümlemize Rabbim hidayet nasip eylesin inşAllah
aramıza hoşgeldin
selam ve dua ile :H
Yaradana emanetsin :a14:
-aişe-

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt