Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

yatsı ve sabah namazı hakkında bir hadis-i şerif (1 Kullanıcı)

**yanlız_02**

Kayıtlı Kullanıcı
yatsı ve sabah namazının faziletini bilseydiniz emekleyerekde olsa camiye giderdiniz.:a34::a34::a34::a34: biz uyuyalım ne faziletler var......

hizmet00

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim...

leyla-1

Altın Üye
Allah razı olsun kardeşim emeklerinize sağlık. Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Allah celle celalü razı olsun

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Bir kimse, Resulullah (sav)`a SABAH NAMAZInın vaktini sormuştu. O da Hz. Bilal`e emretti. Şafak sökerken ezan okudu. Ertesi gün ortalık ağarıncaya kadar SABAH ezanını tehir etti. Sonra ikamet okumasını emretti ve NAMAZI kıldı. Sonra da adama: "İşte bu, (SABAH) NAMAZInın vaktidir" dedi.

RABBİM NAMAZLARIMIZI VE DUALARIMIZI KABÜL EYLESİN. AMİN. SELAM VE DUA İLE

turusina

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. arkadaşlar ben bu hadisin açıklamasını istiyorum çok aradım net üzerinde ama bu hadisi açık ve detaylı bir yazı bulamadım lütfen bu hadisin açılımını istiyorum cemaatle namaz kılmanın sevabını biliyorum ama EFENDİMİZ S.A.V. NEDEN SABAH VE YATSI VEDE CAMİDE KILINMNASINI BU KADAR CEZBEDİCİ BİR HADİSLE BİLDİRMİŞ ÇOK MERAK ETTİM ALLAH RIZASI İÇİN YAZARMISINIZ....

turusina

Kayıtlı Kullanıcı
yanlız kardeş yazmıyormusun mübarek ???

muratkalbi

Kayıtlı Kullanıcı
kim sabah namazını cemaatle kılarsa gecenin tamamını ihya etmiş olur.kimde yatsı namazını cemaatle kılarsa gecenin yarısını ihya etmiş olur.hadisi şerif

muratkalbi

Kayıtlı Kullanıcı
bir kimse sabah namazını cemaatle kıldıktan sonra gün doğana kadar Allah c.c.zikrederek bekler ve 2 rekat Allah c.c. rızası için namaz kılarsa bir tam hac ve umre sevabı alır

vakti: sabah namazının bitiminden 45 dakika gibi bir süre geçtikten sonra kılınmalıdır

mailleez

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun. Kuran ve Hadisler doğrultusunda yaşamayı Allah nasip etsin.
"Mehmet Akif İlleez"

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim af buyursun.hele birde mekkede medinede teheccütte bile kadınlar,erkekler saf yapıyorlar.düşünüyorum düşünüyorum.yarabbi diyorum acaba türkiye mahfolmuş bir ülkemi?manevi olarak çökmüş bir ülkemi?oralarla burayı kıyasladıgımız zaman sanki gayrimüslim bir ülke gibiyiz.üzülüyorum.çok üzülüyorum.rabbim aşkını ve SEVDİGİNİN aşkını versin gönüllerimize.o ne der bu ne der diye degilde RABBİM NE DER!diyerek islamı en ince noktasından yaşamayı nasib etsin.takva ehli eylesin bizleri....aminn!!!!!

yeşil.kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim Allah hepimizin namazını kabul etsin inş.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt