Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

yaşadığım olay ZEKATIN ÖNEMİ (1 Kullanıcı)

namzet

Kayıtlı Kullanıcı
Yillar Evvel Yaklaşik 15 Sene Evvel Bir Kiş Gecesinde Ankaradan Iş Için Gelen Müşterimizi Yemeğe Götürdüm Akşam Uzun Bir Sohbetden Sonra Oteline Birakmak üzere Yola çikdik Müşterimin Kaldiği Otel Bizim Işyerinin Yakinindaydi ;
Yaklaştiğimizda Büyük Bir Alev Topunun Yükseldiğini Gördük Yangin çikmişdi Ve Bizim Tüm Malimiz Içerdeydi Itfaiye Yolu Kesmiş Kimseyi Caddeye Birakmiyordu ;
Ben Telaşla Eve Koşup Bari Kasadaki üç Beş Ne Varsa Kurtarayim Diye Kasanin Anahtarini Almak Istedim Rahmetli Annemde Yatsiyi Kilmiş Kuran-i Kerim Okuyordu Ben Telaşla Içeri Girip Anahtari Verin Yangin çikti Diyince Annem Sanki Hiç Bir şey Olmamiş Gibi Beni Tutup Zekati Verdinmi Diye Sordu ?
Bende Verdim Diyince Bu Sefer Tam Verdinnmi Dedi?
Evet Diyince Korkma Yanmaz Dedi Zekat En Büyük Sigortadir Dedi Ve Beni Yollamadi Inannin Sabah Gidince Baktimki Sağimizda Solumuzdaki Dükkanlar Dan çoğu Yanmiş Bizim Dükkanda Hiç Bir Zarar Yoktu...
Cenabi Allah Yolundan Ayirmasin Bizleri...

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm abim zekat vermek çok sevaptır gücün yettiğince kendimizden kötü durumda olanlara yardım etmeliyiz bu bizim müslümanlık görevimizdir. " Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir " buyuruyor H.Z MUHAMMED (s.a.v.). Ne güzel bir olay yaşamışsın abim.
SELAM VE DUA İLE...
Zekat En Büyük Sigortadir

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
cok güzel bir olaya şahit olmuş yaşamışssın Allaha iman olduktan sonra kim bize ne yapabilirki tek baki kalan o değil mi? ......................

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt