Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

:::YAŞ ÖRTÜSÜ::: (1 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
:::YAŞ ÖRTÜSÜ:::
Son zamanlarda ülkemiz üzerinde oynanan olaylar birbir açığa çıkmakta….
Bunlardan bir tanesi de ülkemiz Cumhurbaşkanlarından 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel katılmış olduğu bir kanalda sorulan sorular üzerinden açıklamalar yaparken kilit bir soru üzerine açıklama yapan Süleyman Demirel büyük bir gaf yaparak tüm sivil toplum ve siyasilerden tepki toplamıştı…

Tepki olan açılmalar sırasıyla şöyle….

Sunucu : Sayın Süleyman Demirel Geçmişten günümüze başörtüsü sorunu gide gelmiştir bu sorun nasıl çözülebilir?
Süleyman Demirel : Hükümetin elinde yeterli bir güç var eğer halledebiliyorlarsa halletsinler.
Fakat bu hükümet bunu başaramaz….

Başörtülüler içinde yapmış olduğu gaf şöyle….
Süleyman Demirel : Eğer başörtülü okumak istiyorlarsa başörtülü okunan yerler var gitsinler Arabistan’da okusunlar…

Açıklaması hem Süleyman Demirel’in siyasi kimliğini hem de yıllarca saklamış olduğu düşünce ve fikirlerini yıllar sonra ortaya koymuş oldu istemeyerekte olsa… Süleyman Demirel’in bu açıklaması üzerine bizleri de yorum ve eleştiri düşer… Sayın 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel sizin demiş olduğunuz: “ Gitsin Arabistan’da okusun.” dediğiniz başörtüsü mağduru kardeşlerimiz Arabistan’da değil sizin modern gördüğünüz Avrupa ülkelerinde eğitimlerini tamamlamaktadırlar... Yıllarca bu ülke birileri tarafından sömürüldü, yalan vaatlerle milletin gözleri boyandı bazılarımızın başörtüsü mağdurluğunu halledeceğiz diyen hükümetler lafta kaldı.
Evet hallettiler çok fena bir şekilde…

Başörtüsü konusunu halettiler ama nasıl hallettiler
Yeni hükümete gelince terörle mücadele yasası (TMK) maddelerin birkaç tanesini sizlere gösterelim.

- Başörtüsü yasağını kaldırılması için slogan, tepki göstermek SUÇ
- Kelime-i Tevhid ve yeşil bayrak irtica simgelendirdiği için SUÇ
- Kuran-ı Kerim yasağına tepki göstermek SUÇ

NOT: Herhangi gazete ve Televizyon kanalıda bu yasak hakkında bir yasağa tepki niteliğinde haber verdiğinde televizyon yada gazete yayınları kapatılacaktır…. Hükmü de geçmiştir…

Terörle Mücadele Yasası (TMK) doğuda patlak veren olaylar üzerine yeniden ele alınan bu yasa PKK’ yı değil resmen insanların hürriyetleri ve dini vecibeleri kısıtlamakta başka bir şey değildir.
Bu 6. maddeyi yasa içerisine sokanların kim olduğunu soran bir gazeteciye cevap veren başbakan Tayip Erdoğan ispiyonlama olur diyerek cevap vermekten kaçındı.

Bizlere bu yasalar ve söylenen sözler üzerine manevi değerlerimizi korumak ve yasal yönlerden savunmak gerekir ama görüyorum ki ben Müslüman’ım deyip ortada gezen bunca insan neden ALLAHIN EMRİ OLAN bacısının, kardeşinin başörtüsünü savunmaz.
Bir çok imam hatipli, imam hatip mezunu ve ülkemizin % 99 Müslüman olan bunca insan bu söylemlerle yasaklar karşısında neden sessiz …
Bir anımı sizlerle paylaşmak isterim bir gün Eyüp Anadolu imam hatipte okul önünde toplanıp Eyüp camisinde Cuma çıkışında eylem yapılacaktı bende o sıralar lise de okumaktaydım okuldan sırf eylem için kaçmıştık tüm tanıdıklarımıza eylem için haber veriyorduk. Fakat kimseden: “ Evet bende geliyorum benim manevi değerlerimi ALLAHIN EMRİ olan başörtüsü için ben de sizinle gelirim” diyen olmadı onlar bu söylemleri söylese de bizleri daha da tetikledi…

Hep aynı klasik sözler…

- Bu ülkeyi sen mi kurtaracaksın…
- Bir benden ne olur ki…
- Biz gelmesek bile başkaları orada olur…
- Sen bu işlerle uğraşma diyorlar ve es geçerek hayatlarına devam ediyorlardı. Ama nereye kadar kendi canları yanana kadar mı yoksa…

Bilmiyorlardı ki ben olmasam başkası da olmayacak olduğunu…
Sizlere burada bu kutlu davanın sahipsiz bırakılmayacağını “ Başörtüsü ALLAH’IN EMRİ’DİR” diyerek yolumuza çıktığımızı ve yolumuzda emin adımlarla ilerlediğimizi göstermek isterim bu kutlu kervanda sizlerinde bulunması gerekir halkalar genişledikçe sesimiz daha gür ve daha sağlam bir şekilde çıkmış olacak…

“ Haksızlık Karşısında susan DİLSİZ ŞEYTAN’DIR” (Hadis-i Şerif) düsturunu sahiplenmemiz gerekir ortada bir haksızlık, eşitsizlik var bu haksızlık karşısında susmayacağımızı ve oynanan oyunlar ve söylenen sözler karşısında bir Müslüman’a yakışır şekilde dimdik ve göğsümüzü gererek durmalıyız…

BAŞ ÖRTÜSÜ MODA MI OLDU ?

Başörtüsü farz olmaktan öte şimdiki zaman diliminde moda olarak tabir edilmeye başlanmış bu durumda nereden mi çıkardın diyecek olursanız. Geçenlerde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bir gazetecinin sormuş olduğu ve almış olduğu cevap söyle gazetelere yansıdı…

Gazeteci: Kızlarınız neden başörtüsü baş örtüsü takıyor ?
Başbakan : Daha güzel olmak için ve de moda olduğu için takıyor…

Cevabı açıkçası bizleri üzdü. İsterdim ki dini vecibemiz ALLAH’IN emri diye takıyor deseydi bu üzüntümüz olmayacaktı…..

Misaller bunlarla sınırlı değil….

Yine bir AKP bakanına sorulan soru….

Gazeteci : Hanımızla Başörtülü olduğu için mi evlendiniz?
Bakan : “Hayır daha önce açıktı ailesi dini konularda pek fazla bir şey bilmez hatta babası da alkol kullanırdı fakat şimdi kullanıyor mu bilmiyorum. Hanımım daha önce açık olduğu için evlenmiştim. Başörtüsü onun kendi tercihi çıkarmak isterse de karışmam.” Demesi bizleri AKP hükümetinin de hangi siyaseti kullandığını sergilemekte…

BAŞ ÖRTÜSÜ SORUNU MU ?

Daha seçim zamanında meydanlarda şimdiki TBMM Başkanı Sayın Bülent Arınç “ Başörtüsü bizim namusumuzdur.” Diyordu. Peki nerede kaldı namusunuz….
AKP İl Başkanlığında yapılan röportajda konuşan AKP İl başkanlığında yetkililerden biri ile yapılan bu röportajda bakın neler söylüyor….

Soru : Seçim zamanında meydanlarda Başörtüsü mağduriyetini halledeceğiz demiştiniz ?
Cevap : Bizim herhangi bir sorunumuz yok bu konuya da başörtüsü için bir öneri bizlere şu anlık yok derken bile tüylerimiz ürperdi. Başörtüsü şimdilerde YAŞ ÖRTÜSÜ oldu üniversitelerde okuyamayan İmam Hatip’li kardeşlerimiz kendi ülkelerinde hükümetler yüzünden ülkesinde mezuniyetini yaşayamamaya devam ediyor.. Yakın zamanlarda erken Seçim fısıltıları kulağımıza gelmekte zaten erken Seçim olmasa bile hükümetin son 1,5 yılı kaldı…

SANDIKTA GÖRÜŞÜRÜZ….

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: :::YAŞ ÖRTÜSÜ:::

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN EMEĞİNİZE SAĞLIK.

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

HER BAŞÖRTÜLÜNÜN İÇİNDE VADIR YAŞÖRTÜSÜ
İÇİMDE SIKILIRDA KURUMAZ YAŞÖRTÜSÜ
ELİMDEN GELSE KIRARIM SANA DOKUNANI
O ÖRTÜ HERKEZİN BACILARIMIN OLDUGU KADER BENİM..

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

Allah (c.c.) razı olsun... :(

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

Siyahgulsevdalisi yazdı:

Allah razı olsun :(

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

Siyahgulsevdalisi yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN.

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

s.a şimdi yazınızı okuyunca başbakanın seçildikten sonra ilk zamanlarda yaptığı bi mitingteki görüntüyü hatırladım.başörtülü bayan örtüsünü işaret ediyordu ve başbakan "ona da sıra gelecek "diyordu bu sorunu çözme adına.bu kadar uzun zaman geçti halen bi değişme yok,insanlar tutamıyacağı sözler vermeseler olmaz mı?:(
Allah yar ve yardımcımız olsun.

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

Zulmü alkışlayamam, zâlimi aslâ sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem…
Biri ecdâdıma saldırdı mı, hattâ boğarım…
-Boğamazsın ki !
-Hiç olmazsa yanımdan koğarım.
Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam;
Hele hak nâmına haksızlığa ölsem tapamam.
Doğduğumdan beridir âşıkım istiklâle,
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lâle
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
Kesilir, belki, fakat çekmeye gelmez boyunum.
Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim.
Adam aldırma da geç git, diyemem, aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım.
Zâlimin hasmıyım amma severim mazlûmu…
İrticâın şu sizin lehçede ma’nâsı bu mu?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt