Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yargısız İnfaz!!! (1 Kullanıcı)

lana

Kayıtlı Kullanıcı
Çok eski zamanlarda bir dağ evinde yeni doğmuş olan kundaktaki bebeğiyle yaşayan genç bir dul kadın vardır.Eşini yeni kaybetmiştir.Hergün Allah (c.c)a kendisine bir dost vermesi için dua etmektedir.Bir gün kapısının önünde yaralı bir gelincik bulur.Onu evine alır ve kısa zamanda iyileştirir.Ama bu kısa zamanda gelincik ona,o da gelinciğe alışmıştır.Yani gelincik az da olsa evcilleşmiştir.Fakat kadın, benim evde olmadığım bir vakitte acaba bebeğime bir şey yaparmı diye düşünüp dururmuş.Yine kendisine başka bir dost bulamama korkusuyla gelinciği bırakmayı istemiyormuş.Bu kaygılarla yaşarken kadın bir gün dağa odun almaya gitmiş.Elbette aklı yine evde...Odununu alıp bir an önce eve gelmiştir kadın. Kapıyı açar açmaz karşısında ağzı kan içinde gelinciği görünce bebeğe bir şey yaptığını düşünerek sırtındaki odunu keskin bir hamleyle yere bırakarak eline aldığı bir odun parçasıyla gelinciği tek darbede öldürür.Koşarak bebeğinin olduğu odaya gider.Gördüğü manzara karşısında donup kalır.Oysa gelincik bebeğe saldıran bir yılanı öldürmüştür ve bu yüzden ağzı kan içindedir. selam ve dua ile

Alıntıdır...B) :(:(:(:(

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Yargısız İnfaz!!!

selamun aleyküm lana kardeşim.ben bu hikayeyi ne zaman duysam yada okusam çok farklı duygular yaşıyorum.ve biliyor musun kardeşim bu yargısız infaz yüzünden ne kalpler kırılıyor .anlamadığım bir şey var.neden her zaman insalar kendi penceresinden bakmayı hep yeğlerler,neden hiç bir zaman karşısındaki insanın bulunduğu koşullar ve hissettiği duyguları hiç hesaba katmadan kendi penceresinden bakıp infaz yaparlar anlamış değilim.ve bir şeyi çok iyi biliyorum ki o yargısız infaz yüzünden hem kendileri hemde karşılarındaki insan çok kırılıyor..benim tüm kardeşlerimden bir nasihatım var;hayatta asla peşin hükümlü olmayın.hayatı bir dörtgen yada beşgen olarak düşünün .sadece size görünen bir kenar yoktur..eğerki bakarsanız bir çok kenarlarda bulacaksınız..paylaştığın için sağolasın kardeşim..selam ve dua ile..

lana

Kayıtlı Kullanıcı

Vealeykümesselam kardeşim çok saolasın ve çoook haklısın bu düşüncelerini bizimle paylaştığın için çokk tşkler...Selametle kalın...B)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. teşekkürler kardeşim eline sağlık güzel bir hikaye

__Einştein'in söylediği rivayet edilen bir söz var.
"insanlardaki önyargıyı parçalamak benim atomu parçalamamdan çok daha zor"

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı

Bismillah.gif

Salam.gif

Ellerine saglik Allah razi olsun kardesim cok düsündürücü ve üzücü bir hikaye !!
Allaha emanet olunuz

lana

Kayıtlı Kullanıcı

vealeykümesselam kardeşlerim çok saolasınız Allah cümlemizden razı olsun İNŞ. SElametle kalın...B)

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı

LANA KARDEŞİM HERZAMANKİ GİBİ ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI..... ALLAH RAZI OLSUN...
SELAMETLE...B)B)B)

lana

Kayıtlı Kullanıcı

Selamunaleyküm kardeşim bu cümlelerinle beni o kadar mutlu ettinizki anlatamam selametle kalın...B)B)

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK...B)

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim.Bunu ilk defa duydum.Ama tam ders çıkartılıcak bir olaydı sağol.

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

SelamunAleyküm
Çok güzel di Allah razı olsun.
Yüreğine sağlık Lana kardeşim.
Selametle...B)B)B)

HEVES

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzel paylaşım sağolasın kardeşim.. Allah senden razı olsun..
şu dünyada en çok kızdığım şeylerden biri ise yargısıs infaz diyeri
ise haksız yere iftiraya uğramaktır...Allah hepimizi bunlardan korusun..

B) Allah vazgeçmez kulundan,öksüzünden,dulunda kainatı
verseler ayrılmam hak yolundanB)

lana

Kayıtlı Kullanıcı

vealeykümesselam kardeşlerim Allah cümlemizden razı olsun inşaAllah doğru söylüyosunuz selametle kalın...B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt