Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yardımınıza İhtiyacım Var... (1 Kullanıcı)

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Ablamın nişan yüzüğü kayboldu. Enişteme de (yakında olacak yaniii) yalan söylemek zorunda kaldı. Çünkü eniştem kızabilirdi, ablam dayanamazdı... Ablamın hiç ümidi kalmadı. Ben de en yakın zamanda bulup ona vermek istiyorum. Bunun için yardımınıza ihtiyacım var. Kaybolan eşyalar için duaları söyler misiniz ? Ve de siz de dua ederek yardımda bulunabilir misiniz?

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
S.a kardesim rabbim kaybinizi en kisa zamanda bulmayi nasip eder insallah..selametle. dua ile.....

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Sahih rivayetlerde bu konu ile ilgili şöyle bir örnek yer almaktadır. Hz. Ömer'in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını veya değer verdiği bir malzemeyi kaybeden veya çaldıran kişi iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua ederse Yüce Mevlamız o kuluna inşallah yardım eder.:

Başka bir rivayete göre Kaybolan çalınan birşeyi bulmak için hergün yirmibeş kere “Ya cami'annasi liyevmin la raybe fihi innallahe la yuhlifül mi'ad icma' beyni ve beyne...” duasını okumalıdır. Buluncaya kadar okumalıdır. Duanın sonuna da kaybolan şeyin ismini söylemelidir.

Muradı olan kimse yatacağı zaman abdest almalı temiz bir örtü üzerinde oturup üç def'a salevat okumalı sonra herbirine Besmele çekerek on Fatiha ve sonra onbir İhlas okumalı sonra üç salevat okumalı sonra sağ yanı üzere yüzü kıbleye karşı olarak ve sağ elini sağ yanağı altına koyarak yatıp uyumalıdır.

Niyet ettiği şeyin nasıl olacağını biiznillah rü'yada görür. Ayrıca birşeyi kaybolan çalınan kimse hergün iki rek'at namaz kılıp selamdan sonra “Allahümme ya Hadi ve ya Raddeddalleti erdid aleyye dalleti biizzetike ve sultanike feinneha min fadlike ve ataike.” duasını okumalıdır.

Kayıp eşyaları bulmak için başka bir yöntem subhanallah kelimesinin kayıplarda ne kadar etkili olduğunu anlatmak istiyorum.

Özellikle unutkan ev hanımları(ya da evde bekar yaşayan genç erkekler için) bu mucizevi kelimeden bir çok zaman faydalanabilir. Örneğin evdesiniz iki dakika önce elinizde birşey vardı ve ne olduğunu nereye bıraktığınızı unuttunuz. Aradınız bulamadınız ve yavaş yavaş sinirlenmeye başladınız arama halen sürüyor yani kısacası sinirler de geriliyor. Daraldınız sanki birileri alıp sakladı belki gözünüzün önünde ama göremiyorsunuz. Sanki cinler sakladı bulmanıza engel oluyor da sizi sinirlendiriyor sizi. Çok ilginç paniğe gerek yok.SUBHANALLAH deyin birkaç defadan sonra pat diye önünüze çıkacaktır.

Çocuğunuz zamanında eve dönmediği ve merak ettiğiniz zaman(inşallah hayırlı haberler alırsınız) işleriniz ters gittiği ve sebebini bir türlü anlayamadığınız zaman. Binlerce defa nerede olduğunu unuttuğum eşyamı(cep telefonu çakmak cüzdan anahtar bardak yemek tabağı ve daha nice ufak tefek eşyalar) bir kaç saniye içinde buldum. Bunu aynı zamanda anlayamadığınız şeyleri anlamak için de zikredebilirsiniz ve tuhafınıza giden herşey için. Her derde ilaç her yerde yardımcıdır bu muazzam kelime .

Değerini ve anlamını mutlaka bilmeliyiz (Allah her türlü noksan sıfattan uzaktır.) noksanlıkları ve terslikleri anlamak ve gidermek için Allahın verdiği bir hediyedir. SUBHANALLAH

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Ya çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. :)

Melek ~

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Ömer'in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder: "Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike."

ANLAMI: "Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah'ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
canım kardeşim ananem bana Allahtan bişey istediğinde önce 2 rekat Allah rızası için sonra 2 rekat peygamberimizin şefaati için sonrada 2 rekat duanın kabul olması için namaz kıl der
bide internette bi dua var senin için baktım
"Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike
ANLAMI: "Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah'ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
benden önceki arkadaşımda yazmış aynı duayı görmemiştim canım umarım bulunur eşyanız

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun, ne kadar teşekkür etsem azdır yaa :) İnşallah bulunur cidden ablam neredeyse kendini odaya kapatıp ağlayacak.

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
bulunur Allahın izniyle bu kadar harap etmesin kendini insanlık hali

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Tatli caninizi hic uzmeyiniz rabbimin izniyle bulunur kaybiniz aglanacak daha onemli kayiplar vermesin rabbim keske hersey parayla alinabilecek bu yuzuk gibi olsa..selametle dua ile.....

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
*Allah Resûlü (s.a.v) buyurdu:
"Allaha kabul edileceğini kesinkes bilerek dua edin. Çünkü Allah gafil kalbin duasını kabul etmez." Tirmizî.

Bu yüzden çok eminim bulunacağına. Bir de kimin duası kabul olunur bilinmez, o yüzden kendinizin de dua etmenizi istiyorum. Allah sizlerden razı olsun. :)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Amin insallah kucuk kardesim.. selametle.. dua ile....

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Amin insallah kucuk kardesim.. selametle.. dua ile.....

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Kaybolan aralarındaki sevgi olmadıkça tüm varlıkları yok olsa ne olur. Sevginin aşamadığı tek engel yalandır bunuda söylemek isterim. Güven bir kere kaybedilir. Bir daha kazanılamadığı için daha kaybedemezsin. ;) Mevlam en kısa sürede bulunmasını nasip etsin inşallah.Amin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt