Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yardımınıza ihtiyacım var (1 Kullanıcı)

melek965

Kayıtlı Kullanıcı
bu konuyu farklı bir başlık altında sizlerle paylaşmıştım ama sanırım orda görmeniz zor olacak bu sebeple ayrı bir başlık açtım umarum bir sorun olmaz.... işte aradığım site aradığım konu yardım edin elimden tutun sizden hiç bişeyi gizlemeyecemki bana daha iyi yardım edebilesiniz 6 yıllık bir ilişkim var çat pat gidiyoruz bu 6 yıldan önce çok farklı bir insandım çocuktum cahildim aslında kötü arkadaş kötü ortam hepsinden nasibimi almıştım sigara arada sırada alkol inanın bunları değil sizlerle paylaşırken aklıma getiriken bile kendimden iğreniyor utanıyorum bütün bu yaşantımdan beni bir erkek alıkoydu sevdik birbirimizi güvendik bambaşka bir hayata çekti beni Rabbime binlerce kez şükürler olsun ki onu karşıma çıkardı o olmasaydı ben ne namaz kılmayı ne dinimizi öğrenebilirdim itiraf etmek gerekirse ailemde üzerine düşen görevi yapmadı dinimizi öğretmedi annem namaz kılar başı örtülüdür ama neyse sıkıntıma geleyim hayatımda ki bu insan benim kapanmamı istiyor bende kapanmak için hevesliyim ama ailem helede babam çok karşı bir kez açtım konuyu baba ben kapanmak istiyorum dedim ve o gün babamla kapalı bir şekilde dışarıya çıktım kızdı hemde çok ben kızım modern olsun cahil olmasın derdindeyim o kapanıyor şu haline bak yakıştımı sanıyorsun daha bir sürü laf ve kapandığım gün tekrar açıldım ama erkek arkadaşım beni kapalı biliyor onun yanına giderken güzel mantomu giyip eşarbımı örtüp gidiyorum eşarbımı mantomu o aldı yaklaşık 1 2 aydır bu halde hem kendimi hem ailemi hem erkek arkadaşımı hemde en önemlisi Yaradanımı kandırıyorum kapanmayı çok istiyorum kapalı dışarı çıkınca daha huzurluyum daha mutluyum hele birde erkek arkadaşımın mutluluğu bana bakışı bile değişti kapandığımı sandığı günden bu yana ailemi nasıl ikna ederim ne derim aylardır ha söyledim ha söyleyecem ama bir türlü yapamıyorum babam halalarım çevrem herşey gözümde büyüyor biliyorum hepsi şeytanın vesvesesi off kafanızı şişirdim kısacası size bir sorum var erkek arkadaşım zorla kapatmak istediği için kapanırsam ALLAH rızası için kapanmış olurmuyum onun rızasını kazanırmıyım ve birde kapanacağımı aileme nasıl söylemeliyim çok karşılar son bir iki şeyden bahsetmek istiyorum erkek arkadaşımla evlilik düşünüyoruz ALLAH nasip ederse bir diğeri de kapanmaya niyetlendikten sonra üst üste 3 kere kapanmakla ilgili rüya gördüm 1.sinde Peygamber efendimizi gördüm diğerlerinde ise kapan diye uyarılıyordum mükemmel rüyalardı yardımınıza ihtiyacım var lütfen geçmiş hatalarım için beni kınamayın cahillik cocukluktu Rabbime şükürler olsunki herşey geride kaldı

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
ya anlamadım sen mi kapanmak istiyorsun yoksa erkek arkadaşınmı zorluyor bide senin ailen kapanmanı istemiyormu kiii

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
ablacım öncelikle benden yaşça büyük olduğunuz için size abla diye hitap etmek isterim...anladığıma göre sizin önce bir erkek arkadaşınız varmış ve sizi bataklığa sürüklemiş içki içmenizi sigara içmenizi sağlamış ne yazııkki bu acı bi durum ama Allaha şükğr önüüze başka birinin geldiğini ve sizi o bataktan çıkarmaya yettiğini söylediniz...eğer gerçekten onun bir etkisi varsa zararlı alışkanlıklardan kurtulmanıza çok iyi bir dönüş yapmış olacaksınız...ve siz bu insanla şimdi evlenmeyi düşünüyorsunuz deil mi?o da sizin kapanmanızı istiyor...onun yanına giderken kapalı giyinip başörtülü ve pardesülü oluyorsunuz ama ailenizin yanında açık duruyorsunuz öle mi?şimdi bi de kapalı olmak beni mutlu ediyor huzur doluyorum demişsiniz...o halde babanızın modernleşmekteki asıl amacı ne acaba?modern olmak demek başınızın açık olması ve kıyafetlerinizi ona göre seçmeniz demek mi ?eğer gerçekten evlenceğiniz kişi istiyor diye örtünmüyor kendinizi Rabbinizin huzurunda daha iyi ve gönlünüzü ferah hissediyorsanız eğer bu sizin de istediğiniz için yapılan bi iştir...eğer sırf evlenceğiniz kişi mutlu olsun diye ise ne yazıkki Allah rızası için örtünmeye girmiyor...yani niyetler çok önemli...''Ameller niyetlere göredir...''Eğer amelinizi sırf Allah rızası için yapıyorsanız inş RABBİM bunu herkesten iyi bilir ve size yardım eder...Modernleşmenizi(!)isteyen babanızın yanında ise kendinizi rahat hissettiğiniz şekilde durmalı ve ona gerekirse karşı gelmelisiniz...çünkü ALLAH(c.c) sadece ve sadece''Ana babanıza her halukarda iyi davranmalısınız onların sizde emeği büyüktür.Fakat sizden benim Emir ve yasaklarımı reddetmenizi arzularlarsa onlara karşı gelmelisiniz''buyuruyor...babanızdan korkmayın sizi dövsede rezil etsede bunu kabul etmek zorunda...çünkü kızı kapanmak örtünmek ve Allah'ın rızasını kazanmak istiyor...Artık babanızın yanında da kapalı olmalısınız...eğer yanlış anladığım veya size ters gelen bişey görürseniz yorumunuzu yazıp bana şikayetleriniz bildirebilirsiniz...umarım yardımcı olabilmişimdir bu aciz düşüncelerimle...Allaha emanet olun... :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt