Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yardımcı olurmusunuz (1 Kullanıcı)

fundaöztaş

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşlerim ben bu sitede yeniyim dualarınıza bende katılmak istiyorum fakat ben kuranı kerim henüz bilmiyorum daha öncede sormuştum ama cevap veren olmadı ben türkçe mealinden okusam olurmu yasini sureleri.yardımcı olursanız çok sevinirim

jackofan

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam ve hoş geldin.

Türkçe mealini okursan da olur elbet. Zaten Kuran-ı Kerim'i okumaktaki amaç, ordaki ayetleri sadece okumak değil. Amaç anlamak, öğüt almak ve hayatımıza geçirmektir.
Türkçe meali için tavsiye edebileceğim site : http://www.kuran.gen.tr/?x=s_main&kid=32

Rahman
sizinle olsun.

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşlerim ben bu sitede yeniyim dualarınıza bende katılmak istiyorum fakat ben kuranı kerim henüz bilmiyorum daha öncede sormuştum ama cevap veren olmadı ben türkçe mealinden okusam olurmu yasini sureleri.yardımcı olursanız çok sevinirim

Selamun Aleyküm,

Muhterem kardeşim internet ortamında her yazılana her mesaja inanmayın... Fetva vermeye ehil olmayan bir çok kişi maalesef buralarda yazıyorlar ama bir çok da yanlışa sebep oluyorlar...
Eğer siz de dua kampanyasına katılmak istiyorsanız bunda Kur'an bilmek gerekmiyor zaten içinizden geldiği gibi dua edebilirsiniz...
Ancak Hatim kampanyasına katılmak için arapça metin bilmeniz bilmiyorsanız öğrenmeniz iyi olur... Mealden okumakla hatim olmaz çünkü hatim ibadet amacıyla yapılır, ibadetler ise mutlaka arapça metinden yapılmalıdır... Kabul edersiniz ki ne kadar mükemmel bir çeviri olursa olsun hiçbir meal Allah iradesini mutlak anlamda yansıtmaz ancak tercüme eden şahsın yorumlarından ibaret kalır... Siz bunu okuduğunuzda Allah kelamını değil meal yazarının kelamını hatmetmiş olursunuz ki bunun da size bir faydası olmaz...
Meal ve tefsirleri ancak Kur'an muhtevasını öğrenmek amacıyla okuyabilirsiniz ki bu da asla tek bir meal ya da tefsir değil bir çok ilim ehlinin eserlerinden faydalanmak suretiyle verimli olabilir...
Unutmayalım ibadet için arapça orijinal metin, öğrenme amaçlı olarak da farklı meal ve tefsirler...

Allah'a emanet olun...

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm kardeşim sizi cevşen hatmine eklemiştim onun okunuşunu yazmıştım arapça inşallah görmüşsünüzdür

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt