Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

YARDIMCI OLURMUSUNUZ......... (1 Kullanıcı)

god one

Kayıtlı Kullanıcı
ARKADAŞLAR BİR SORUM OLCAK BANADA ARKADAŞIM SORDU CVBINI VERDİM AMA DOĞRULUĞUNU TEĞET ETMEK İSTİYORUM....:
ŞİMDİ ALKOLLU BİR ŞOFÖR KAZA YAPIYOR ÇARPTIĞI DİĞER ARABANIN ŞÖFÖRÜ ÖLÜYO...KENDİ ARABASINDAKİ İNSANLARDA ÖLÜYO VS.YARALANIYOR.VE KENDİSİDE ÖLÜYOR.BUNLARIN HANGİSİ KADER HANGİSİ ECEL VEYA NEFSE YENİK DÜŞMEKMİDİR...????

goncagulum

Kayıtlı Kullanıcı
RE: YARDIMCI OLURMUSUNUZ.........

icki herzaman bela getirir kardesim o ickili kisi sucludur hepsinin.gunahi onun boynuna olacak cunku kaza yapan ickili biri.baskalrinin hayatina son verdi.

olum bizim icin kacisi yoktur nerde olursan ol o seni bulur...

god one

Kayıtlı Kullanıcı

KARDEŞİM SORU YETERİNCE AÇIK OLMADI SANIRIM YADA SEN DİORSUNKİ "HEPSİ ŞÖFÖRÜN NEFSİNE YENİLDİ" BENCEDE ÖLENLER ECELLERİYLE ÖLDÜLER....AMA YA ŞÖFÖR KADERİNDE VARMIYDI ÖYLE BİR ÖLÜM..???

goncagulum

Kayıtlı Kullanıcı

evet ama eceli olabilir...insanin.... onunda olmesi gerekiyormus.su varki insanlar bilerek hata yapiyorlar ecel ayri kader ayri.simdi bu insan digerinin olumune neden oldu.dikkat etseydi eger bunlar yasanmazdi bana gore..ama ALLAH daha iyibilir tabiki...insanlarimiz cok hata yapiyor..biliyorsun ...bierek oluma gidiyorlar..hep hata ..insanin olecegi an gelirse oturdugu yerdende gelir olumu..

god one

Kayıtlı Kullanıcı

YOK GÜLÜM İSTEDİĞİM CVBI ALAMIORUM YİNEDE ALLAH RAZI OLSUN UĞRAŞLARIN İÇİN.AMA BENCE KİŞİNİN ECELİ GELMEDEN ÖLMESİ OLASI BİŞEY DEĞİLDİR....

goncagulum

Kayıtlı Kullanıcı

rica ederim elimden geleni soyluyorum iste.selametle

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

BAK ŞİMDİ KARDEŞİM TABİKİ ECELLERİ GELMİŞ ECELLERİ GELMESE İDİ ÖLMEZLERDİ AMA ÖLMELERİNE VESİLE OLAN İÇKİLİ ADAMDIR O NEFSİNE YENİK DÜŞMÜŞTÜR ALLAHIN YASAKLADIĞI ŞEYDEN KENDİNİ ALAMAMIŞTIR VE ALLAHTA ONU BÖLE CEZALANDIRMIŞTIR DİĞER İNSANLARINDA ÖLÜMÜNE SEBEP OLMUŞTUR ALLAH İNSALARA AKIL VERMİŞTİR BİZ EĞER NEFSİMİZE YENİK DÜŞÜYO İSEK ZATEN BU BENİM KADERİMDE VAR DİYEMEYİZ BUNA HAKKIMIZ YOK ÇÜNKÜ BUNUN GÜNAH YASAK OLDUĞUNU BİLE BİLE YAPIYORUZ O HALDE BUNA NASIL KADER DERİZ BU SADECE NEFSE YENİK DÜŞMEKTİR RABBİM HERKESİN YARDIMCISI OLSUN

goncagulum

Kayıtlı Kullanıcı

evet gonul haklisin ben diyorum ama arkadasimiz baska sey ariyor.baska cevap yani....her zaman yasanan seyler bunlar arkadasim..amiiin

god one

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM YORUM İÇİN.SELAMETLE

god one

Kayıtlı Kullanıcı

GOCA GÜL KARDEŞİM BAŞKA CVB DEĞİL SORUYU ŞÖLE YNELTİYİM OSAMAN SONUÇ İTİBARİYLE OKAZA OLMASAYDI O İNSANLARIN ECELİ GELMİCEKMİYDİ?

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

god one yazdı:
ARKADAŞLAR BİR SORUM OLCAK BANADA ARKADAŞIM SORDU CVBINI VERDİM AMA DOĞRULUĞUNU TEĞET ETMEK İSTİYORUM....:
ŞİMDİ ALKOLLU BİR ŞOFÖR KAZA YAPIYOR ÇARPTIĞI DİĞER ARABANIN ŞÖFÖRÜ ÖLÜYO...KENDİ ARABASINDAKİ İNSANLARDA ÖLÜYO VS.YARALANIYOR.VE KENDİSİDE ÖLÜYOR.BUNLARIN HANGİSİ KADER HANGİSİ ECEL VEYA NEFSE YENİK DÜŞMEKMİDİR...????
--------------------değerli kardeşim çok zor bir soru yaa bana göre yaşananların hepsi bir kader şöyleki acizane bir yorumum var ben hayatımızı bir senaryoya benzetiyorum bizler oyuncularız yazılan senaryoyu oynamak zorundayız senaryo asla değişmez ama oyuncular değişebilir o sarhoş adam nefsine yenik düşmüş bir günah işlemiş o sarhoş olan o arabaya çarpmasa dahi o arabadakiler bir şeklide zaten öleceklerdi onların hem kaderi hemde eceli şöyle bir hikaye anlatayım adamın bir tanesine azrail as diyorki falanca gün faln saatte canını almaya geleceğim hazırlıklı ol adam çok korkuyor ve kaçmaya başlıyor bulunduğu memleki değiştiriyor gidip biryerlerde saklanıyor o gün vakit saat gelince azrail as geliyor adamın canını almaya adam sen beni nasıl buldun ben kaçtım okadar azrail as sen nerde olursan senin canını ben bişekilde alacağım şimdi kardeşim o arabadakiler o gün o saatte hangi sebeble olursa olsun ölececeklerdi zaten ecelleri o şekilde yazılmıştı sebeb olan sarhoşta o gün muhakkak ölecekti içmesi sadece bir sebeb oldu kısaca şöylede diyebiliriz hepsinin kaderleri ve ecelleri bir geldi ve öldüler sadece şöför nefse yenik düştü sarhoş olarak rabbine gitti sonuç hepsi ölecekti ve birşekilde öldüler dua ile

god one

Kayıtlı Kullanıcı

CNM ABLAM ALLAH RAZI OLSUN İŞTE İSTEDİĞİM VEYA İNANMAK İSTEDİĞİM CVB BUYDU ALLAH NE MURADIN VARSA VERSİN İNŞ.SELAMETLE

feyza85252

Kayıtlı Kullanıcı

god one yazdı:

kardeş bu olayın kerçekliği meşru olduğu için olayın şekli önemli eğer gerçekse yada sadece bu tarz biolaya yorum getirmek açısından verilmiş bi örnekse olayın şekli çok önemli eğr karşıdaki araç yanlış bi hareket yaptıysa kazaya o sebebiyet vermiş olur ayrıca böle ince ayrıntılı bi konuda bizlerin acziyetinin dışına çıkacak yorumlar yapamayız kaderle kazaya inancımız sonsuz ancak karşıdan ateş eden bi katilede kaderden diyemeyiz eğer insanın bilinciyle hareket edebileceği bi durumda adam içmiş ve bile bile yola çıkmışsa bu katillik olurordaki insanların canını hatta kendi canını göz göre göre tehlikeye atmış kaza olmasada biliyoruzki o insan o vebalden mezhuldür kazada ölenler eceliyle ölsede o kişi bi şekilde bu vebalin bedelini öder şüpheszki Allah(c.c.) herşeyi en i bilendir yani çok ayrıntıyaaaa takılmayalım bunların kıyasını layığıyla yapabilmek bizlein kudretinin dışındadır....

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sevindim kardeşim bunu duymak gerçekten çok güzeldi ne mutlu bana allah sendende razı olsun

god one

Kayıtlı Kullanıcı

CÜMLEMİZDEN İNŞALLAH....

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

benimde anlatmak istediğim buydu işte neyse kardeşim sonunda net bi cvp aldığına sevindim selametle

god one

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt