Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yardim (1 Kullanıcı)

m.akif

Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar,

bir konuda sizlerden yardım ve görüş istiyorum.30 yaşıma kadar islamiyetten uzak yaşadım.Ancak son 4 senedir ALLAH ( c.c.) nasip ettide düzgün bir şekilde yaşamaya çalışıyorum.Ancak ailemle ilgili sorunlar yaşadım.Örneğin babamla aramızda uçurumlar oldu.sürekli laf sürtmeler uğraşmalar.bimedikleri her konuda yorumlar yapmaları canımı çok sıkıyor.örneğin fotoğraf ve bibloların olduğu odada namaz kılmak istemiyorum onlar çok saçma olduğunu söylüyorlar.Haftada bir gün ev sohbetlerine gidiyorum ona dahi karşı çıkıyorlar .Ben yine de onlara olan saygımı her seferinde gösteriyorum.İnanırmısınız bazen bu tür nedenlerden dolayı yanlarına gitmek bile istemiyorum. ne yapmalıyım?

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm
Bende bazen yaşıyorum sizin yaşadıklarınızı.Kendi ailemden değil ama Annanemden dolayı ...bildiğim bazı şeyleri onada aktarmaya çalışıyorum. Ama o ben küçüğüm diye bildiklerimi fazla onemsemiyor sanırım.Mesela geçen gün sohbette dinledim. Seccadelerin üzerinde Cami resimleri vs. varsa üzerinde namaz kılmak bidat denildi ve bende bunu annaneme soyledim. Ama kabul etmedi.Ben sadece uyarmakla kaldım.
Ne yapabiliriz böyle durumlarda bilmiyorum. Allah hepimize doğruyu göstersin inşallah.
Allah'a emanet olun. hayırlı günler.

m.akif

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim .hayırlı günler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt