Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yardım Lütfen Windowsa girmiyor (1 Kullanıcı)

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamunaleyküm öncelikle Tüm islam aleminin Miraç Kandili Mübarek olsun inşaAllah..
gecenlerde müzik dosyasının kapanmamasından dolayı p.c yi başlat tusundan kapadım..laptopu yani.
sonra windowsu acmadı..
ekran siyah bir türlü girmiyor windowsa..
format denedik error veriyor..bilgisayarın açılışında toshiba yazısı gozukuyor lakin sonra ekran siyahlaşıyor daha sonrasında

Çıkan yazı şöyle

Windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk oldugu icin
başlatılamadı:
/WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM

Özgün kjur disketini veya CD-ROM kullanıp Windows Kuru başlatarak bu dosyayı onarmayı deneyebilirsiniz.
Onarımı başlatmak için r ye tıklayın..

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
v.a.s. güzel dilekleriniz için teşekkürler.

KArdeşim windowsu yeniden kurmanıza yada format atmanıza gerek yok. Tabi bu söylediğim sisteme format denedik errror verdi diyorsunuz bu esnada bir zarar etmediyseniz geçerli. Uygulaya bileceğiniz 2 seçenek var.

1 - Windows cd si ile boot edip. Karşınıza çıkan Birinci Onar(R) değil, ikinci Onar(R) ı seçerek windowsun onarılmasını isteebilirsiniz.

2 - Artık sistem onarmak için çok geçtir. Windows cd ile boot edip. Format atarak yeniden windows kurmanız gerekmektedir.

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim windows xp bizimki.
format bile atamıyoruz error veriyor..
onar sekmesi dahi cımıyor..

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Error un türkçe karşılığı hatadır. Ama hatanın ne olduğunu söylememişsiniz. Bana sorarsanız ir şeyi yalnış yapıyorsunuz. Mademki gözünüsü kararttınız. Artık format atmak her şeyi sil baştan yapmak istiyorsunuz. Windows XP cd si ile boot edip çok kolay bir şeklide yapabilirsiniz. Umarım aşağıdaki bilgi işinize yarar. birde buna bakın derim.

http://www.bilgiportal.com/v1/idx/5...mat-Atmak-XP-Repair-ve-XP-Kurmak-Resimli.html

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim pc laptop oldugu ıcın formqt cdsi farklı.. yanında vermişlerdi bu format cdsini..formatta atılmıyor.. linkteki 3. safhada hata verıyor atmıyor yanı formatı..k bakmayın derdim bitmedi..

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Notebook yada masa üstü fark etmezki, ikisininde cd si aynıdır. Ayrıca yukarıdaki linkte sayfa numarası diye bir şey yok. Linkte format ve kurulumu resimli anlatan bir döküman mevcut. Onun için paylaştım sizinle. Format atmaya çalıştığınız cd de sorun olabilir. Eğer ondada sorun yoksa, mutlaka bir şeyi eksik yada yalnış yapıyorsunuz.

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
yardım için teşekkürler...servise yolladık:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt