Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yakais ne arıyor... (1 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Ya Rabbimiz ...C.C. Seni arıyorum seni...

Lâ İlâhe İllallâh ...

Ya Muhammed Mustafa A.S. Seni arıyorum seni...

Lâ İlâhe İllallâh Muhammeden Resûlullah.

Sizi arıyorum sizi...

Eşhedu en lâ ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlü.

Sizi...
Aşkınızı arıyorum...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Bende ne ariyor diye merak ettim:a33:
Para aramiyor,? Söhret aramiyor? rizik aramiyor ? arkadas aramiyor? dost aramiyor? Mürsid aramiyor? aramiyor iste!
Anlasana , seni senden istiyor ( simdi birini begenseniz,kendisine mi soylemek , istemek daha iyi? yoksa baskalarina gidip ben onu istiyorum demek mi daha iyi? kim ne yapabilir ki?) bunun gibi ...
Ya Rab seni senden istiyoruz, bizi kabul edecek yalniz sensin, kimse bunu saglayamaz , isterse has kulun olsun, sen demezsen tamam gel kulumsun... tamam iste anladim yahu kafama vurup durma! anladim Rabbimin kulusun... beser, sasar, acizlik diz boyu bakar...
Bak sen anladin? anladim Rabbim dayanacak halim yok ama duygularima dur diyecek derman yok!
Rabbim ... sen bilirsin... banada cetin sinavi verirsin (elhamdulillah , adam yerine koyar da ... peki bu garip ne bilsin?)
Etsin dua etsin... olmuyor kabul olmuyor, yine , yine denesin, yine olmuyor? kalpte olmayana bu garibin duasi neylesin?
O'nu bana birak demeyesin...(haddi astim bilesin,)

, Neyse yine yola devam askina talib saskina ne dersin?
Sensiz alem neye yarar? bu garibe bu dünya dar
Su imtihan bitsin, olsun rahat nefesim , desem Rabbim benimlemisin?
Garip bu soruyla tokadi yersin! (zorla geldi bak iste,Sems nerdesin? bak hancerleri saplarlar yuregime , rahat yok bu dunya evinde, sems seni cok ozledim , Rabbim izin verse yanina gideyim... edepsize gel mi diyeyim?? Kim? sen edebe lutfen daha vakit varken..)
Ozur dilerim Rabbim, bagisla .. bu kadarla olmaz, neden? sukrunu tamamla....(insallah ama ne ki?)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
''Rabbenâ âtina fid’dünyâ haseneten ve fil’âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. ''
Duası duanız olsun daim...
Allahım C.C. bana dünyada iyilik ve güzellik ver....Ahirettede iyilik ve güzellik ver...ve ...Ateşin azabından koru...

Sakın ha sanmayın ki Yakais hep arıyor...Bulamıyor...
Yakais aslında öyle avcı ki ... Anlayan zaten anlıyor ...

Bilen 'i... sanmayın ...Bilesiniz...

O Mürşid 'dir yakaise Mürşid...La İlahe İllallah ile mevcud...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
''Rabbenâ âtina fid’dünyâ haseneten ve fil’âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. ''
Duası duanız olsun daim...
Allahım C.C. bana dünyada iyilik ve güzellik ver....Ahirettede iyilik ve güzellik ver...ve ...Ateşin azabından koru...

Sakın ha sanmayın ki Yakais hep arıyor...Bulamıyor...
Yakais aslında öyle avcı ki ... Anlayan zaten anlıyor ...

Bilen 'i... sanmayın ki KUL ...Bilesiniz...

O Mürşid 'dir yakaise Mürşid...La İlahe İllallah ile mevcud...

Sayın Nemire ...b......n... de itiraz yok....darılmadınız inşallah ...sır olsun ...adres yanlış anlaşılmasın ve sır kalsın içindir...

Selamun Aleykum

Muhterem üstadım size darılmak ne haddimiz asla böyle bir şey söz konusu değil.Üstadım siz sır olsun diyorsanız biz ancak bu sırrı Allah c.c kabirde sorarsa yalnız ona cevap veriririz.Ben sizden özür diliyorum b....n diye yazmamam gerekirdi ancak sizin bu tevazunuz karşısında nefsimize yenildik ve bazı şeylerin farkında olduğumuzu ima ettik .Aslında hata ettik,bu kusurumuzu affediniz.

Sonsuz Saygı ve selamlarımla.

mir_erhan

Moderator
Selamün Aleyküm....
MaşAllah diyorum... ve bir de Bereket...
Rabbimiz yürekten dökülen incilerinizi bereketlendirsin ki bizler nasiplenelim...
Nasiplendikçe Coşkuyla ve Sonsuz bir teslimiyet ile
''..Eşhedu en lâ ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlü..' diyelim...

Yüreklerinize sağlık. Rabbim sizlerden razı olsun
Dua dilencileriyiz bu saate.. dualarınızı bekleriz hocam ...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Selamün Aleyküm....
Rabbimiz yürekten dökülen incilerinizi bereketlendirsin ki bizler nasiplenelim...
''..Eşhedu en lâ ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlü..' diyelim...

Aleykum Selam efendim...;

Bir balıkçı vardır her zaman gider ava ancak atar atar oltayı denize heyhat balıkta yok hiçbirşeyde ...Hatta yem biter ama sonuç yok...

Bir balıkçıda gider ava atar oltayı hatta yem dahi kullanmaz ...
Çeker yukarı o ne sevgi çeker...aşk çeker...muhabbet çeker..ilim çeker...

Lâ İlâhe İllallâh Muhammeden Resûlullah.

Allah C.C. İLİM denizine attığımız oltayı boş çevirmesin dileklerimle...
Selamlar...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim
Aramadigini anlamistik tevazusuna kapilmistik,belk i bu garibin derdine ilac olur sanmistik, heyhat yanildik
Biran husuyu bulamazsam hemen nasihat arar gonlum , sukur abdulkadir geylani ile tanistik, derdime derman...
Rabbim dedi ki-yedilerden mi kirklardan mi ?diye sor (ben bilmem ne demek)?
Bu garibi onemsemezsin ya, haydi burdan gidek, nereye? kendini birsey sanmayan; kadinlari hor gormeyen kul gorenlere...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm....

Aleykum Selam

Çok muhterem Mir_erhan Kardeşim Allah c.c Güzel kalbinizdeki iman ateşini arttırsın sizi merhameti ve şevkati ile kuşatsın her türlü üzüntülerden kazalardan hastalıklardan muhafaza buyursun.Sevdiklerinizle birlikte Yüce zatınında razı olacağı hayırlı uzun ve bereketli bir ömür nasip etsin.Kalbinizdeki her muradınızı versin kabul olunmamış hiç bir duanızı ve af olunmamış hiç bir günahınızı bırakmasın,sizi firdevs cennetlerinde ağırlasın.

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim
Aramadigini anlamistik tevazusuna kapilmistik,belk i bu garibin derdine ilac olur sanmistik, heyhat yanildik
Biran husuyu bulamazsam hemen nasihat arar gonlum , sukur abdulkadir geylani ile tanistik, derdime derman...
Bu garibi onemsemezsin ya, haydi burdan gidek, nereye? kendini birsey sanmayan; kadinlari hor gormeyen kul gorenlere...

Selamun Aleykum

Muhterem melissa26 kardeşim sizin zaten nasihate ihtiyacınız yok siz Allah c.c aşkı ile yanmaktasınız böyle güzel bir insana nasihat edilemez ancak ondan nasihat beklenir.Muhterem kardeşim bizler kendimiz bir şey zannedenlerden değiliz tam tersine şu dünyada en aciz kul biziz en günahkar kul yine biziz bütün gayretimiz huzuru ilahiye vardığımızda Rabbimizin Kulum hitabına muhattap olabilmektir ne cennet umudu nede cehennem korkusu yalnızca kulum hitabı okadar,bütün çalışmalarımız bunun içindir gerisini Rabbimiz dilediği gibi yapar biz onun taktirine tam teslim olmuşuzdur.
Muhterem kardeşim dünyada dost arıyorsanız yüce peygamberimiz sallallahü aleyhi vesellem efendimizin Allahümme refikul âlâ sözünü hatırlayınız âlemler içersinde en büyük dost Yalnız Allah'u Teâlâ c.c Hazretlerinin yüce zatıdır.

Bu aciz ihtiyar kadınları Rabbimizin emaneti olarak gören ve kadınlara eziyet edeninde Rabbi teâlâ'nın emanetine hıyanet etmekte olduğunu canı gönülden kabuledenlerdenim.Unutmayalım'ki bütün peygamberleri de doğuran kadınlardır.Ayrıca Rabbimizin katında erkek ve kadın ayırımı yoktur Hepsi kuldur ve herkes ameline göre yargılanır Çünkü Rabbimiz mutlak adalet sahibidir.

Sizin yurt dışında olduğunuzu bir yazınızda okumuştum dileğimiz odur ki Rabbim tez zamanda sizi tekrar ezanı muhammedinin okunduğu vatanınıza kavuştursun.Sabırlı olunuz bu da bir imtahandır.Sabır sabır sabır............

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Bilseydiniz ki size nasip olan ...nasip olmamıştı hiç kimseye...
Daha ne ararsınız ? durulun biraz...
Düşünün ...idrak süzgecine katılın...Görün bakın kim sevdi sizi...
Hızır A.S. da Mürşid idi hepsine hem kırklara hem yedilere...
Bazıları ise hem Hızır A.S. a yoldaş hem onunla arkadaş ...
Selamlar...

Derdin dermanı olur....
Allah C.C. na eğer güvenir dayanırsanız ona ...
Sabırdır anahtar...
Hayırlısı olur hayırsızdan uzaklaş ...
İtaat gerekir bu yolda ...
Sabır ve dua vede biraz gözyaşı ile...

Dua ediniz... inşallah duanız... o zaman duası olur Rabbimizin C.C. o an...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun , Sayin Nemire latifliginiz, inceliginiz burdan hissediliyor..

Inanin nefsim sussun diye besmele cektim ama bilmiyorum yazmiyayim diyorum dayanamiyorum ifadeleri gorunce, baska yok ki asktan bahseden böyle, gucume gidiyor iteklenince öyle ... duramam Rabbimden bahsedilince ...
neyse susmayi denerim artik Rabbim kime diyeyim?? Yonunu yonume dön goreyim
Rabbim baska yondemiyim? kalbine kederi asma! dur dur! hemen suratini asma! Rabbim ....sadece bunu derim duada diyecek derman yok
canim yaniyor da...Rabbim bagisla ...Kalbimde senden baskasina yer birakma, sen yalniz sen ile basbasa evet boyle mutluydum, mutluyum aslinda Sems nerden geldin? sevginin varligini ispata geldim...
Hos geldin, git artik Rabbimle beraberim, O beni yalniz birakmaz , bilirimde su acaip nefsim beser akli tasir laf anlamaz, en iyisi ben onu doveyim Rabbim guldun? guldun sen, seni seviyorum ... bu can feda olsun sana Rabbim , canlara sifa(ne cok konustun sus melissa)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sayın Arkadaşlarım....
Bir yılı aşkın süredir sizlerle bu sayfalarda beraber olduk ...
Bu süre zarfında birçok arkadaşlarımızla karşılıklı iletişim kurduk...
Bu İletişimden ben çok mutluluk duydum...
Siz sayın arkadaşlarımıza ,elden gelen tabirinin gereğini yapmaya çalıştım...
Faydalı oldu isem çok mutluluk duyarım...
Belki bazı arkadaşlarımızı kırmış olabilirim ..
Bu yüzden herkesten özür dilemeyi vazife addediyorum...
Amacımız İNSAN 'ımıza yararlı olmak ve Sırat-ul Mustakim yolundan ayrılmamak üzere tüm sorularınıza cevap vermek... Allah C.C. na yakın olunması ,Allah C.C. nun ve Muhammed Mustafa A.S. ın sevgisini kazanmanız için ipuçları aktarmaya çalıştım...
Önce Allah C.C. dan hatalarım ve eksiklerim için af diliyor sizleri sevdiğimi belirtiyor ve forumdan '' Arapça eğitime daha çok zaman ayırmam gerekliliğinden'' bir müddet uzaklaşıyorum...
Tabi ki ihtiyaç olursa biz forumu takipte olacağımızdan buradayız...
Endişe etmeyiniz ..

Değerli İslamiyet gen tr yöneticilerine tamamına bana sabrettikleri için...
Sayın site üyelerinin bizle güven duygusu eksiltmeden yazıştıkları için / tüm site bağlılarına bizi okudukları yorum yazdıkları için şükranlarımı sunarım...

Allaha ısmarladık...
Selamlar...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam, susmaya devam:a22:
Allah razi olsun, (koyunlari kurtlara teslim etmiyorsunuz insallah..?) Rabbimize teslim ediyorsun , bu daha iyi...
Ne diyelim hayirlisi olsun (çare yok ki, hep bunu duydum)
Denilemeyen birsürü sey var, Rabbim sir diye tutuyorsun, Yûrek tutamaz ne diyorsun?
Susmaktan baska çaren mi var? Anlayan olsa ne var? Daha çok ona zaman var ( biliyorum ve susuyorum)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt