Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yahudiler İslama Geçiyor (2 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
23-07-2009-68597-01.jpg

Yahudiler İslama Geçiyor

İsrail'de Maariv gazetesi yüzlerce Yahudinin İslam dinini seçtiğini bildirdi
İsrail'de günlük olarak çıkan Maariv gazetesi, yüzlerce Yahudi'nin İslam'ı tercih ettiğini yazdı.

Gazete yılda yüzlerce Yahudi'nin dinlerini bırakıp Müslüman olduklarını yazdı. Gazeteye göre bu yıl yüzlerce Yahudi İsrail Mahkemeleri'ne başvurup nüfus cüzdanlarında Yahudi yazan ibareyi İslam'a çevirmek için gayret ediyor.
khattab.jpg

Gazetenin haberine göre Yahudiler arasında artan 'Müslüman olma' olgusu son beş yılda gözle görülür biçimde yaygınlaştı. Müslüman olmak isteyen Yahudiler ırkçı refleksleri olan bir toplumda yaşamanın zorluğu altında yeni kimliklerini açıklamaktan korkuyor.

İsrail Mahkemelerinin verilerine göre geçtiğimiz iki yılda 250 Yahudi Müslüman olma taleplerini mahkemelere bildirmiş.

Gazetenin haberine göre Yahudiler arasında artan 'Müslüman olma' olgusu son beş yılda gözle görülür biçimde yaygınlaştı. Müslüman olmak isteyen Yahudiler ırkçı refleksleri olan bir toplumda yaşamanın zorluğu altında yeni kimliklerini açıklamaktan korkuyor.

İsrail'deki fanatik Yahudi İsrail Evimiz Partisi'nden yapılan açıklamada ' Müslüman olan her Yahudi, Yahudi toplumuna onulmaz yara açıyor' iddialarına yer verdi.

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
ne güzel yeni dindaşlarımız oluyor..:)
yeni kişiler kurtuluşa eriyor..::)
ALLAH razı olsun paylaşıma teşekkürler

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel haberler bunlar inşallah büyüyerek artar..
Zira gördükce seviniyoruz hem kendimiz adına hem dinimiz hemde islama geçiş yapan din kardeşlerimizin adına..
Allah razı olsun .

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kardeşim
Allah Razı Olsun,Bu ne kadar güzel bir haber,kardeşim,doğru anladım,doğru okudum değilmi,yahudiler değilmi,inş. RABBİM sayılarını arttırsın.
Selam ve Dua ile

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
yakında diğer leri de gelecek az kaldı

ne mutlu bize
ne mutlu islamiyete
ne mutlu dinimize gelenlere

HilserSeN

Kayıtlı Kullanıcı
Ne güzel bir haber kardesim bu Hak gelecek batil yokolcak ...

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Elhamdülillah ..Artık insanlık İslam'a koşuyor.Yeni din kardeşler edindik.Rabbimiz cümlemize merhamet etsin....
Paylaşımlarınız için teşekkürler..

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
..Ey Karanlik, gelmektedir ecelin..
Isiklar, gelin!...
Telli pullu, anli sanli bir gelin..
Aynalar gelin!
Bir güzel ki, en güzeli güzelin..
Gönüller gelin!
Sonsuz gercek; habercisi ezelin..
Kitaplar gelin!
Sarki bizde, Seytan, yeter gazelin
Nagmeler gelin!
Ey karanlik, gelmektedir ecelin..
Isiklar, gelin!
Toplanin hep, derlenin hep, düzelin!
Yiginlar, gelin!
En güzeli; en güzeli, güzelin!
Habercisi, habercisi, ezelin!
(NFK)

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim...
ne kadar güzel bi haber bu böyle...
RABBİM razı olsun,selametle kalın...

deniz hışır

Kayıtlı Kullanıcı
bu durum daha da artacak. çünkü insanlar bir tek islam dini ile tatmin oluyor. bu konuyu burda açmanız güzel olmuş. teşşekkür ederz.:a26:

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Onların içindede elbet var ama israil onları bebeklikten itibaren şişiriyorlar sözde büyük israil i anlatıyorlar

Bu halde bu haberi almak çok sevindirici
ALLAH razı olsun

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
23091.jpg

Amerikalı meşhur avukat Müslüman oldu
Amerika’nın en ünlü avukatlarından Mark Scheffer Müslüman oldu. Aynı zamanda en ünlü şahsiyet ve milyonerlerden biri de sayılan Scheffer “İslam’la yeniden doğdum” dedi.
23 Kasım 2009

Amerika'nın Los Angeles Eyaleti'ndeki en meşhur tazminat avukatlarından biri gezi amaçlı gittiği Suudi Arabistan'dan Müslüman olarak döndü. Orada gördüğü namaz manzarasından aşırı etkilenen Mark, İslam hakkında okuduğu kitaplar sayesinde İslam'ın hak din olduğunda kanaat kıldı. Gezisi bitmeden önce Müslüman olduğunu ilan ederek elde ettiği geçici İslam belgesiyle Mekke'ye gitti. Kabe'yi tavaf edip iki rekat namaz kıldı. Mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Suudi Arabistan'ı Hac yapmak için geri dönmek hedefiyle terk etti. Havaalanında doldurduğu çıkış formunda dinini “İslam” yazdı.

Amerika'nın en ünlü milyonerlerinden Mark Scheffer eveli cumartesi günü, on günlük Suudi Arabistan ziyaretinden sonra İslam'a girdiğini ilan etti. Mark Scheffer, tazminat avukatı olması nedeniyle Amerika'nın Los Angeles eyaletindeki en ünlü avukat, milyoner ve şahsiyetlerden sayılıyor. En son kazandığı tazminat davası, ölümünden bir hafta önce Michael Jackson hakkında açılan dava idi.
Mark'ın İslam öyküsü hakkında Suudi seyahat rehberi üstaz Davi Bin Nasır El-Şerif şöyle dedi; “ Suudi Arabistan'a vardığı andan itibaren İslam ve namaz hakkında sorular sormaya başladı.”

El-Şerif şöyle ekledi; “ Riyad'da iki gün kaldık. Mark İslam'la ilgileniyordu. Oradan Najran'a, daha sonra Abha'ya ardından da Al Ula'ya gittik. Al Ula da İslam'a ilgisi iyice arttı.

Çölde namaz manzarası

Tura çıktığımızda bize eşlik eden Suudi Arabistanlı üç gencin Al Ula'da tüm basitliğiyle çölde kumların üzerinde namaz kılan manzarası çok dikkatini çekti. Al Ula'da iki gün geçirdikten sonra El-Cevf'e gittik. Orada Mark benden İslam hakkında bir kitap istedi. Kendisine İslam hakkında küçük bir kitap getirdim. Bu kitabı okumaya başladı. Ertesi sabah benden kendisine namaz kılmayı öğretmemi istedi. Ona nasıl namaz kılınacağını ve nasıl abdest alınacağını öğrettim. Gerçekten de yerinden kalktı abdest alıp yanımda namaz kıldı.

Daha sonra bana namaz kılarken çok rahatladığını söyledi. Perşembe akşamı Cidde'ye döndük. Bu esnada İslam hakkında kitaplar okumaya da devam ediyordu. Cuma sabahı eski Cidde'de dolaşıyorduk. Cuma namazı vakti geldiğinde otele döndük. Kendilerine namaza gideceğimi haber verdim. Mark bana benimle gelip namazı izlemek istediğini söyledi.
Ona “buyur” dedim. Camiye gittim. Kalabalıktan bazı Müslümanlarla beraber namazı dışarıda kıldık. Mark herkesi izliyordu. Namaz bittikten sonra bazılarının selamlaştığını ve hepsinin mutlu olduğunu gördü. Bu manzara çok hoşuna gitti.

Otele döndüğümüzde bana İslam'a girmek istediğini söyledi. Kendisine gusül abdesti almasını söyledim. Gidip gusül abdesti aldı. Sonra kendisine kelimeyi şehadet getirmeyi öğrettim. Kelimeyi şehadet getirdi. Sonra da iki rekat namaz kıldı. Ardından da bana Cumartesi günü Suudi Arabistan'dan ayrılmadan önce Mekke'ye gidip orada namaz kılmak istediğini açıkladı.

221120091407206803913_3.jpg

Sonra El-Hamra'daki davet ve irşad bürosuna gittik ve Mark orada İslam'a girdiğini ilan etti. Kendisine, grubun diğer Amerikalı üyelerinin cumartesi günü ülkeyi terk edeceklerine bakılarak geçici İslam belgesi verildi. Mark'ı Mekke'ye götürmeyi ise Üstad Muhammed Türkistani üstlendi.”
Mark'ın Mekke'ye gidişi hakkında Üstad Muhammed Emin Türkistani şöyle dedi; “geçici İslam belgesini alınca Mark ile beraber Mekke'ye gittik. Yüzü parladı. Mutluluğu gözle görünüyordu. Haram-i şerife girip Kabe'yi gördüğünde mutluluğu daha da arttı. Yüzü sevinçle doluydu. Gerçekten o manzarayı tarif edemiyorum. Mark Kabe'yi tavaf ettikten sonra iki rekat namaz kılıp çıktık ama o hiç çıkmak istemiyordu.

Yeniden doğdum

Mark İslam'a girdiğini ilan ettikten sonra mutluluğunu El-Riyad gazetesine verdiği röportajda şöyle dile getirdi; “duygularımı dile getiremiyorum. Ancak şimdi yeniden doğdum ve yeni hayatıma başladım. Mutluluğun zirvesinde bir mutluluk yaşıyordum. Mekke'de Haram-i Şerif'i ve Kabe'yi ziyaret ettiğimdeki mutluluğumu tarif bile edemiyorum.”

Bundan sonra atacağı adımın ne olacağı konusunda ise Mark şunları dedi; “İslam hakkında daha fazla okuyacağım. Allah'ın dininde derinleşeceğim ve Hac farzını eda etmek için Suudi Arabistan'a döneceğim.”

221120091408136804585_3.jpg

Kendisini İslam'a iten etkenleri de şöyle açıkladı; “İslam hakkında bilgim azdı. Suudi Arabistan'ı ziyaret ettiğimde Suudi Arabistan'daki Müslümanları, namaz kıldıklarını gördüm ve İslam hakkında bilgi edinme arzum daha da arttı. İslam hususunda doğru bilgileri okuduğumda da bu dinin “hak din” olduğuna kesin kanaat getirdim. Geçen Pazar günü Mark Kral Abdulaziz havaalanından Suudi Arabistan'ı terk ederek Amerika'ya gitti. Havaalanında doldurduğu çıkış formunda “din” hanesine ise “İslam” yazdı.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
061220092132156334497_2.jpg

İngiliz bakanın kardeşi Müslüman oldu
İngiltere’de Hazine bakanının kardeşi İslamiyeti seçti.

Pazar 06.12.2009 -

Hamza Muhammed / Timeturk

İngiliz Gölge Hükümeti bakanlarından George Osborne’un 33 yaşındaki kardeşi, Müslüman bayan doktorla evlenebilmek için İslam’a girdi. Adam Osborne, İslam’ı anlayabilmek ve ikna olabilmek için birkaç hafta boyunca İslami dersler aldı. Şimdi ise beş vakit namazını kaçırmadan kılıyor.

İngiltere Gölge Hükümeti Hazine Bakanı George Osborne’un kardeşi Müslüman oldu ve Bangladeş doğumlu estetik doktoru ile evlendi. İslam’a girdikten sonra kendisine Muhammed ismini seçen 33 yaşındaki Adam Osborne ile 31 yaşındaki Rahala Nur’un geçen 6 hafta boyunca süren kutlamalardan ilki sivil ikincisi ise Asya tarzı İslami bir kutlama oldu.

İngiliz gazetesi Daily Mail bugünkü sayısında (Pazar), Müslüman doktor Rahala’nın ailesinin Adam’a evlilik için İslam’a girme şartı koştuğunu yazdı.

Adam İslam’a girmeden önce, İslam’ın öğretilerini öğrenebilmek için birkaç ay boyunca Manhester’daki Washington Camisine gitti. Şu anda beş vakit namazını vaktinde kılıyor.

BİLAL-İ HABESİ

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun. Boylesine guzel haberlere gun gectikce daha cok ihtiyacimiz oluyor. Rabbim tum insanlara hidayet nasip eylesin insallah.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Brezilya'da 'Allahuekber' sesleri-FOTO

07 Aralık 2009
İskoçya gazetesi Scotsman, Brezilya'da Müslüman sayısının artışıyla kıtaya canlılık getirdiğini yazdı.
İskoç gazetesinin Latin Amerika muhabiri Alfonso Daniels, Brezilya izlenimlerini aktardığı haberde ülkedeki Müslüman sayısına dikkat çekerek, kıtadaki İslami uyanışın Brezilya'dan başladığının altını çizdi.

Daniels, Brezilya'nın ticari başkenti Sao Paulo'daki camileri gezerek kentteki Müslümanların nabzını tutmaya çalıştı. Sao Paulo kentinin daha çok işçilerin kaldığı Bras bölgesinde helal gıda dükkanlarının çokluğunu vurgulayan muhabir kentteki İslam'ı seçen insan sayısındaki artışın çok büyük oranlarda olduğunu belirtti.

breziya2.jpg

Alves, 190 milyonluk Brezilya'da 10 yıl önce sayıları sadece yüz bini bulan Müslümanların şimdi 1.5 milyon rakamına ulaştığın belirtti.

Bras kentinde İslam'ın kendini daha çok hissettirdiğini söyleyen Alves kentteki Müslümanlardan biri olan Suriye doğumlu Muhammed el Bukai ile görüşerek Brezilya Müslümanlarının durumunu aktardı. El Bukai, ülkeye Müslümanların ilk olarak 1920'de geldiğini ve çoğunlukla arap olduğunu belirtti.

brezilya.20091207164436..jpg

El Bukai, 11 Eylül saldırılarından sonra Arap olmayan Müslümanların oranının Müslüman yüzdesi içinde yüzde 20'ye yükseldiğini söyledi.

honore.jpg
Honerê al-Amin adlı hiphop şarkıcısı, İslam'la tanışan siyahi Brezilyalılardan. El Amin Scotsman'a verdiği demeçte Muhammed Ali ve Malcolm X'in hayatlarının kendisinin İslam'a girmesinde etkili olduğunu söyledi.

Thamara Fonseca adındaki 24 yaşındaki kadın ise İslam'la sonradan tanışanlardan… Thamara Fonseca ailesinin Brezilya'ya Avrupa'dan geldiğini bildirerek, ülkede Müslüman olduğunu anlatıyor.

İslamla tanıştıktan sonra tesettüre girdiğini belirten Fonseca, ilk başlarda sokaklarda 'Üsame ve Saddam'ın karısı, inihar bombacısı' gibi tahkir edici ifadelerle taciz edildiğini daha sonra bu durumun değiştiğini, insanların artık kendisine İslam'la ilgili sorular sormak için geldiğinin altını çizdi.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
061220090319396950326_2.jpg

Kara Panter ABD'nin İç Yüzünü Anlattı

07 Aralık 2009
Kara Panterler örgütünün liderlerinden Dhoruba Bin Wahad marksist bir hareket olarak başlayan örgütün Müslüman oluş hikayesini ve ABD'nin diğer yüzünü anlattı.Ve Obama için 'ilk Yahudi Başkan' tanımlamasını kullandı!
ABD'de Siyahi hakları için 1960'larda kurulan Kara Panterler örgütünün efsanevi liderlerinden Dhoruba Bin Wahad neden ABD'de Siyahilerin en kötü dönemden geçtiklerini söylüyor? Obama'ya niye hem Beyaz hem Yahudi diyor? 19 yıl suçsuz yere nasıl hapis yattı? Neden İslam'ı seçti? Kanuni'ye nasıl hayran oldu? Afrika Birliği'ni hangi gerekçelerle savunuyor? Hollywood'daki siyahi imajını nasıl yorumluyor? Ona göre ABD ile Türkiye arasındaki büyük fark ne?

• Kara Panter Partisi'nden başlayalım. Marksist bir hareketti...

Diyalektik materyalizme inanıyorduk, fakat daha ziyade Mao'nun Kızıl Kitap'ına göre hareket ediyorduk. Avrupa merkezli bir sosyalizm vaazetmiyorduk.

• Sizi Müslüman bir aktivist olarak tanıyoruz. Fakat hâlâ 40 yıl önce kapanmış bir partiyle birlikte anılıyorsunuz. Hâlâ Kara Panter misiniz?

Kur'an'da beni kalbimden yakalayan bir ayet vardı: 'İçinizden, hayrı yayan, kötülükten men eden öncü bir topluluk bulunsun.' Kara Panterlere tam da bunun için katılmıştım. Dolayısıyla, Müslüman olduğumda aynı şeyleri artık Allah rızası için yapmaya başladım. Halkımı savunmak için Kara Panterlere katılmış olmakla iftihar ediyorum. Birçok arkadaşım öldürüldü ve birçoğu da hapiste. Fakat ben Allah'ın inayetiyle özgürlüğüme kavuştum.

• 19 yıl hapis yattınız ve hapishanede Müslüman oldunuz.

1971'de hapse girdim. 1970'lerin ilk yarısında, ABD hükümetinin, Kara Panterler'i komplolar kurarak dağıtmasından sonra birçok Kara Panter mensubu yeraltına indi ve Black Liberation Army'yi (Siyahi Kurtuluş Ordusu) kurdu. Siyahi Kurtuluş Ordusu mensuplarının neredeyse tamamı Müslüman oldu. 1975'te büyük bir manevi boşluk içindeydim. Dinleri inceledim. Budizm'e de baktım. New York'taki yüksek güvenlikli cezaevinde, rahmetli Malcolm X'in korumalığını yapmış Resul isimli bir zat vardı. Cezaevinin imamıydı. Onun vesilesiyle Kur'an'ı okudum ve İslam'a döndüm. 41-42 yaşındaydım.

• Geçtiğimiz 28 Ekim'de, Detroit'te İmam Luqman Ameen Abdullah'ın (Eski adı: Christopher Thomas) FBI tarafından vurularak öldürülmesiyle ilgili özel bir şey söylemek ister misiniz?

İmam Luqman Ameen Abdullah için 'Çatışmaya girdi' diyorlar. İmam, Müslüman olsun olmasın bütün yoksullara yardım götüren, yumuşak başlı biriydi. O olayda bir köpek de vuruldu. Muhtemelen İmam'ın üstüne salınmış ve arada yaralanmıştı. Yaralı köpek anında helikopterle hastaneye kaldırılırken, FBI'ın vurduğu İmam Abdullah, yüzünde bile kurşunlar olduğu halde kelepçelendi ve orada bekletildi!

HALA KÖLEYİZ

• 'Naziler 6 milyon Yahudi'yi öldürdü ve bu dünyanın en büyük davası kabul ediliyor. Halbuki Amerika 50 milyon Siyahiyi öldürdü' diyorsunuz. 50 milyon Siyahi, ne zaman öldü?

Belgeler ortada. Afrikalıların zorla köleleştirilip Yeni Dünya'da satılmaları, özellikle İngiliz şirketlerinin ticari kayıtlarında netlikle görülüyor. Köleleri taşıyan gemiler sigortalıydı. Bu gemileri sigortalayan bankalar da bellidir. Gemilere kaç kişi alındı, yollarda kaç kişi öldü, hepsi bellidir. 1620'den itibaren dur durak bilmeyen bir katliam söz konusu. Afrika'dan Amerika'ya gelen gemilerdeki her üç köleden ikisi yolda ölmüştür. İnsanlarımızın çalınması yüzünden, şu anda Batı Afrika nüfusu 50 sene geridedir.

• 11 Eylül'den sonra ABD'de Siyahilere yönelik baskının daha da arttığını söylüyorsunuz. 1865'te ABD'de kölelik kaldırılmadı mı?

300 yıl süren bir kölelik dönemi yaşandı. 1865'te kölelere özgürlük verilsin diye değil, sanayileşmenin, kapitalizmin iyiliği için kaldırıldı kölelik. Özgür kişinin emeği ve köle emeği ikiliğinden ötürü kapitalist sistemin dengesi bozulacağı için kölelik kaldırıldı. Biz yine kendimize ait olmayan tarlalarda çalıştık. Sadece efendiler, patron oldu. Köle ticareti, insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Bu tür suçlarda zamanaşımı yoktur. Öteden beri, köle ticaretinden ötürü ABD'nin tazminat ödemesini talep eden hukuki girişimler var.

AVUKATLARIM SAĞ OLSUN

• Şimdi ile 300 yıl öncesi farklı değil mi?

300 yıllık vahşet mirası hâlâ canlı. Hâlâ Siyahiler arasındaki işsizlik oranı, beyazların üç katıdır. Irk ayrımcılığı Siyahileri mahvetti. Bu göz ardı edilemez. Dolayısıyla Siyahilere pozitif ayrımcılık uygulanmalıdır ki, bizler de ABD'deki yaşam standartlarını yakalayabilelim.

• 19 yıl hapisten sonra masum olduğunuz anlaşıldı. Bu ne çılgınca bir şey?

Aynen öyle. Ömür boyu ceza vermişlerdi. 25 yıldan önce şartlı tahliye hakkım bile yoktu. Avukatlarım; FBI ve New York polisinin, benim lehimdeki delilleri gizlediğini ortaya çıkardığı için hapisten kurtuldum! Yani Amerika beni yargılamadı, yok etmeye çalıştı.

• Suçsuz yere hapis yattığınız için tazminat aldınız... değil mi?

25 bin dolar vermeye kalktılar. Sekiz yıl koşturan avukatlarıma ise 100 binlerce dolar ödemeleri gerekti. Avukatlar idealist oldukları için aldıkları paranın yarısını bana verdiler.

• Biz Hollywood filmleriyle büyüdük. Denzel Washington'a, Eddie Murphy'ye bakınca Siyahilerin cool ve zengin, en azından keyfi yerinde olduğunu düşündük. Böyle bir şey hiç mi yok?

Beyaz iktidar her zaman eli silahlı siyah adamdan korkar. Siyahilerin, beyazlara, aynı yöntemle cevap vermesinden ödü kopar. Malcolm X der ki 'Bana, birisi size eziyet ederse ne yapacağınızı sormayın. Şiddete şiddetle cevap verin.' II. Dünya Savaşı'na kadar Siyahiler silahla tanışmadı. Beyazlar Siyahileri askere aldı, Siyahiler, Beyazlar için savaştı. Döndüklerinde artık silah kullanmayı biliyorlardı. Bu çok büyük bir tehlikeydi. Silahı doğru yolda(!) kullanmaları için bir propaganda başlatıldı. Dikkat edin, filmlerde siyah oyuncular hep iyi polisleri oynar. Mutlaka Beyaz bir ortakları olur ve filmin sonlarına doğru Siyah polis, Beyazı ve onun kız arkadaşını kurtarmak için kendini feda ederek ölür!

AFRİKA ÇOK ZENGİN BİR KITA

• Afrika Birliği gerçekten mümkün mü?

Tabii ki mümkün. Afrika Birliği, Afrika dışında yaşayan Afrikalıların ortaya koyduğu bir yaklaşımdır. Gana'yı bağımsızlığına kavuşturan lider Kwame Nkrumah, ABD'de Lincoln Üniversitesi'nde Pan-Afrikanist olmuştur. Afrika dünyanın en zengin kaynaklarına sahip ve en yoksul insanların yaşadığı kıta. Çünkü Afrikalı liderler, kendi halkları için değil, emperyalistlerin çıkarları için çalışıyorlar. Gana bağımsızlığına kavuştuğunda Nkrumah dedi ki 'Bütün Afrika'nın kurtuluşuna hizmet etmedikçe, Gana'nın bağımsızlığının bir anlamı yoktur.' Afrika'da iktisadi bir kalkınmanın şartı, siyasi birliktir. Batı'yı güçlü kılan bütün stratejik madenler, gelişmiş dünyanın ihtiyaç duyduğu kaynakların hepsi Afrika'da. Stratejik madenlerin yarıdan fazlası Kongo'dadır. Bu yüzden Kongo'da istikrara ve barışa izin vermezler. Kongo'da barış sağlanamadığı müddetçe, Batı, Afrika'da sömürü çarkını döndürebiliyor ve kendi topraklarında müreffeh hayat tarzını sürdürebiliyor.

Türkiye ABD'den daha önemli

• Siyahi gözüyle baktığınızda Türkiye'yi, İstanbul'u nasıl değerlendiriyorsunuz? Türkiye'yi ABD'yle kıyaslamak...

Türkiye'ye haksızlık olur. Türkiye çok köklü bir ülke, onun yanında ABD dünkü çocuk. Siz Anadolu'ya 1071'de girdiniz. İstanbul'u 1453'te aldınız. Anadolu'yu 400 yıllık bir süreçte, yavaş yavaş elde ettiniz. Dolayısıyla olgun bir toplumsunuz. Benim tarihte en çok sevdiğim şahsiyet Kanuni Sultan Süleyman'dır.

TÜRKİYE İSLAM'A ÖNCÜLÜK EDEBİLİR

• Kanuni mi? Vay canına.

Evet. 17 yaşında tutuklandığımda, hapishanenin kütüphanesinde durmadan okuyordum. Tarih bölümündeki kitaplardan Cengiz Han, Kubilay Han, Selahaddin-i Eyyubi'nin hikayelerini okudum. Fakat, Süleyman beni gerçekten çarptı. Kitapta, atın üzerinde bir resmi vardı. Birisi Sultan'a diyor ki 'Sen burada duruyorsun ama burası başkasının toprağı?' O da 'Atımın ayağının bastığı her yer Osmanlı toprağıdır' diyor! Evet dedim, işte bu! Yıllar sonra bir gazetede, Türkiye'nin Avrupa Birliği adaylığı sürecinde yaşanan sıkıntıları okuyunca doğrusu çok şaşırdım. Avrupalılar, Anadolu'dan katbekat büyük olan Amerika'yı 120 senede ele geçirdiler. Her adımda katlederek, keserek, biçerek ilerlediler. ABD, bu katliam, ırk ayrımı ve ikiyüzlülük mirasından kurtulamıyor.

• Türkiye'yi ABD'den daha büyük görmeniz çok ilginç...

Türkiye'nin tarihi hilafetin tarihidir, bütün Müslümanlara öncülük etmenin tarihidir. Türkiye'nin bugün de bu rolü üstlenebilecek güçte olduğunu, buna istekli de olduğunu görüyorum. Bugün mevcut emperyalizmi tehdit eden tek güç İslam'dır. Bu gücün kullanılabilmesi için de bir öncüye ihtiyaç var.

Obama bir bakıma ilk Yahudi başkan

• Sizin Başkanınız Obama...

Hey hey, ağır ol bakalım delikanlı! Frene bas. Benim başkanım filan değil o! Amerikalıların başkanı. Ben Amerikalı değilim. Ben Pan-Afrikan'ım. (Cebinden ABD pasaportunu çıkarıp gösteriyor) Bunu sadece Türkiye'ye beni alsınlar diye taşıyorum.

• Obama'yı neden sevmiyorsunuz?

Çünkü Barack Obama benim halkımı ezen emperyalist sistemin bekası için kullanılan bir araçtır. ABD, krizde bir imparatorluk. Bush'tan sonra artık Beyaz bir adam ABD adına dünyanın karşısına çıkamazdı. O yüzden 'Beyaz siyaseti' yürütecek bir Siyah adamı seçtiler. Dünyanın çoğunluğu renklidir, Beyaz değil. Dolayısıyla herkes ABD'nin başında bir Siyah figür görmekten memnun oluyor.

• İyi de Obama Nobel Barış Ödülü aldı?

Güldürme beni kardeşim. Bugün, Obama Afganistan'a 35 bin yeni asker gönderecek. Afganistan, Bush'un savaşı mıydı, Obama'nın mı? Obama, bir bakıma ABD'nin ilk Yahudi başkanıdır. Onu başkanlığa taşıyan ekip Yahudi akademisyenler ve cumhuriyetçi ve demokrat Beyaz elitlerdir. Dört sene önce Obama adını biliyor muydun? Bilmiyordun. Nasıl oldu bu? Obama'nın kazanmasını kesinleştirmek için seçim sürecini ona göre ayarladılar. Düşünebiliyor musun, karşısına koydukları adam McCain! Bu, en iyi dönemindeki Muhammed Ali'yle beni aynı ringe çıkarmak gibi! Herkes bilir ki Muhammed Ali beni evire çevire döver.

Star

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum
cok sevindim yakinda insaLLAH dunya nufusunun buyuk bir bölümü islamlasacak
bakiniz yapilan bir arastirmaya göre bugün dunya nüfusunun 4' te 1'i, 20 sene sonra 3'te 1'i ve 50 sene sonra yarisi...
Yüce Rabbimiz bizleri islam olarak yasatip sonunda yanina musluman olarak alsin. amin
selam ve dua ile

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
İslam Korkusu Fransayı Sardı!

http://forum.islamiyet.gen.tr/editor/3-anadolu-haber.html
Fransa İçişleri Bakanı Brice Hortefeux akıl almadık kararlar alacakmış.Başörtülülere vatandaşlık verilmiyor
ANF'nin haberine göre İsviçre’de referandum yolu ile yeni minare inşasının yasaklanmasına yönelik tepkiler henüz dinmemişken bu kez Fransa hükümeti burkaya karşı daha sert tedbirler almaya hazırlanıyor.

Daha çok Afganistan ve Pakistan’da burka (vücudun ve yüzün tamamını kapatan örtü) tüm kamu hizmetlerinde yasaklanmak isteniyor.

Fransa İçişleri Bakanı Brice Hortefeux, parlamenter bilgilendirme misyonu önünde yaptığı konuşmada bir yasa çıkartılması dahil, burkanın kamu hizmetlerinde yasaklanmasını istedi. Horteufeux, böyle bir yasağın Postaneler, valilikler, okullar ve toplu ulaşım araçlarında uygulanacağını belirtirken, bunun da “teşhis edilme” gerekliliğine dayandırılacağını kaydetti.

Başörtüsünü ulusal topluluğa entegrasyonun bir kriteri yapacağını da sözlerine ekleyen Bakan Hortefeux, “Başörtüsü taşıyan bir kişiye ve kocasına oturum kartına erişimi sistematik olarak reddetmekten daha normal bir şey olamaz” iddiasında bulundu. Hortefeux, “Vatandaşlık, yani ulusal topluluğa giriş, böyle durumda bana arzu edilir görünmüyor” dedi.

İçişleri Bakanı Hortefeux daha önce yaptığı açıklamalarda Fransa genelinde bin 900 kadının burka giydiğini, bunun da her 100 bin kişi için 3 vaka anlamına geldiğini söylemişti. Korsika hariç tüm bölgelerde burkalıların olduğuna işaret eden Bakan, İslami örtülü kadınların yüzde 50’sinin Paris ve bölgelerinde olduğunu kaydetti.

Fransa’da niqab (gözler dışında vücudun üst kısmını örten örtü) taşıyan kadınların yüzde 90’ının 40 yaşın altında olduğu belirtilirken, bunların yüzde 25’inin din değiştirerek İslam’a geçenler olduğu, üçte ikisinin ise Fransız vatandaşı olduğu kaydedildi.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Latin Amerika'da İSLAM DEVRİMİ

173a.jpg

06 Şubat 2010
Latin Amerikada İslam, şehirleri, evleri, kalpleri fethediyor
Her geçen gün Müslüman olanların sayısının daha da arttığı Latin Amerika’da İslam, şehirleri, evleri, kalpleri fethediyor. Vicdan sahibi, devrimci, maceraperest, ezilmiş insanların yaşadığı bu kıtada İslam artık büyük bir güç haline geliyor. Peki İslam nasıl büyük bir güç haline geliyor. Gerçek Hayat dergisinin Ortadoğu temsilcisi Adem Özköse açıklıyor…

İslam’a duyulan ilgi dünyanın dört bir yanında hızlı bir şekilde artıyor. Her gün gazetelerde, internet sitelerinde ünlü bir futbolcunun, sanatçının veya siyasetçinin daha Müslüman olduğuna dair haberler okuyoruz ve seviniyoruz. İslam’ın son yıllarda en fazla yayılma alanı bulduğu bölge ise Latin Amerika Kıtası. Latin Amerika Halklarının İslam’a bu kadar büyük ilgi göstermeleri farklı nedenlere bağlanıyor. Bu nedenlerden ilki Latin Amerikalılar İslam’ı yeryüzünde hakim olan adaletsiz düzene karşı bir isyan olarak görmeleri. Diğer bir neden ise şu: Birçok Latin Amerikalı, yaptıkları araştırmalar sonucu köklerinin Araplara, Endülüs Emevi Devleti’ne dayandığını fark ederek, köklerine dönmek için İslam’a giriyor. İslam’ın Latin Amerika’da bu kadar hızlı bir şekilde yayılmasının en büyük sebepleri arasında yine kıtada 1990’dan sonra artan tebliğ çalışmaları, çıkarılan dergiler, internet vasıtasıyla yapılan yayınlar ve kurulan İslam merkezleri olarak gösteriliyor.

Latin Amerika özüne dönüyor

Latin Amerikalıların özellikle de İspanyolların İslam’a olan ilgileri 711 yılına, yani Tarık bin Ziyad’ın İspanya’yı fethettiği yıllara kadar dayanıyor. Tarık bin Ziyad’ın ordusundaki askerlerin birçoğu Endülüs’ün fethinden sonra İspanyol bayanlarla evlendiler. Bu evlilikler sonucu İspanya’da ciddi anlamda bir Müslüman nüfus oluştu. Ayrıca Endülüs Emevi Devleti’nin hikmetli idarecilerinin kontrolünde yürütülen davet ve tebliğ çalışmaları sonucu da binlerce İspanyol, Müslüman olmaya karar verdi. Endülüs kısa zamanda Ortaçağ Avrupası’nın müzik, mimari ve edebiyat alanında en gelişmiş bölgesi haline gelirken İslam’ın mesajı yeni keşfedilen Amerika’ya da ulaştı. 1492 yılında Haçlı Ordularının saldırıları nedeniyle Endülüs’ün düşmesinin ardından Latin Amerikalı Müslümanların bir kısmı öldürüldü, büyük bir kısmı da zorla Hıristiyanlaştırıldı. Bugün Müslüman olmaya karar verip Kelime-i Şehadet getiren Latin Amerikalıların bir çoğu, İslam’a dönüşlerini köklerine, gerçek kimliklerine dönüş olarak görüyor.

Marksizm bitti, yaşasın İslam

290px-Piri_reis_world_map_01.jpg

Berlin Duvarı’nın yıkılıp soğuk savaşlı yılların sona ermesinin ardından Amerika merkezli yeni bir dünya düzeni kuruldu. Uluslar arası büyük şirketlerin menfaatlerini önceleyen bu yeni adaletsiz dünya düzeni İslam’ı kendine bir tehdit olarak algılayıp Müslümanlara karşı savaş açtı. İslam, içinde barındırdığı değerler nedeniyle geleneksel Müslüman toplulukların kapitalist dünya düzeninin çarkına girmesini engelliyor ve yeni dünya düzenine muhalefet ediyordu. İslam’ın bu protez yanı Latin Amerika’nın devrimci karaktere sahip insanlarını cezbetti ve özellikle 11 Eylül saldırılarının ardından kıtada İslam’a olan ilgi en üst düzeye çıktı. Dünya, 11 Eylül saldırıları hakkında farklı yorumlar yapsa da, Amerika’dan nefret eden ve sol düşünce geleneğinden gelen Latin Amerikalılar bu saldırıları kapitalizmin tapınaklarına yapılan saldırılar olarak gördüler. 1970’li yıllarda kapitalizme olan muhalefetlerini Marksizmi dayanak alarak gerçekleştiren yeni kuşak Latin Amerikalı Müslümanlar, İslam’ın devrimci ve anti-kapitalist yönünden etkilendiklerini ifade ediyorlar.

İnternette tebliğ çalışması

İslam’ın Latin Amerika’da son yıllarda hızlı bir şekilde yayılmasında bölgedeki davetçilerin internet gibi teknolojik araçları kullanmalarının da büyük etkisi var. Brezilya’nın tanınan davetçilerinden El Osmani, İslam’ın yayılması için internetin büyük bir fırsat olduğunu ifade ederek şunları söylüyor: 2007 yılında bir mescidde “ İslam ve Kölelerin Özgürleşmesi” başlıklı bir hutbe vermiştim. Bu hutbe yeni Müslüman olan gençlerin çok ilgisini çekmiş. Bana hutbeyi internette yayınlamayı teklif ettiler, ben de gençlerin teklifini kabul ettim. Hutbemiz Brezilyalı gençlerin sıkça girdikleri bir internet sitesinde yayınlandı. Hutbeyi bir hafta içinde 800 bin Brezilyalı okumuş. Daha sonra İslam hakkında sorular soran yüzlerce mektup aldık. Bize mektup yazanların arasından İslam’a girenler oldu. Bu olay bizi etkiledi ve davet yapmak için interneti kullanmaya karar verdik. Daha sonra İslam’ı ve Latin Amerika Müslümanlarını anlatan bir elektronik davet dergisi sitesi yaptık. Bu sitenin şu an haftalık 5 binden fazla yeni ziyaretçisi oluyor.”

İslam bütün kıtaya yayılıyor

Latin Amerika ülkeleri arasında İslam şu an en çabuk Brezilya ve Meksika’da yayılıyor. Brezilya’da Müslümanların nüfusu 1.5 milyonu çoktan aştı. Brezilyalı Müslümanlar İslâmî Hayır Cemiyeti tarafından bastırılan Al Urubat isimli bir de dergi çıkarıyorlar. Latin Amerika’nın Brezilya ve Meksika’dan sonra en kalabalık ülkesi olan Arjantin’de ise Müslümanların sayısı 1 milyona ulaştı. İslami davet çalışmalarının yoğun olarak yürütüldüğü Latin Amerika ülkelerinden bir diğeri de Kolombiya. 28 yaşında Müslüman olarak Kolombiya’da İslam’a davet çalışmaları başlatan Zapata, ülkesindeki gelişmeleri
şu şekilde anlatıyor: “İslam’ı Kolombiyalılara anlatmak için ilk olarak başkent Bogota`da bir İslam Kültür Merkezi açtık. İlerleyen yıllarda çalışmalarımız genişledi ve Medellin, Calarranquella, Cartagena gibi şehirlere de birer İslam Merkezi kurduk. İslam, Kolombiya’da büyük bir ilgi görüyor ve hızla yayılıyor.

Şu an sonradan Müslüman olan 10 bine yakın Kolombiyalı Müslüman var. Kolombiya’daki Müslümanların toplam nüfusları ise 25 bin.”

Latin Amerika bizi bekliyor

Latin Amerika Kıtası’nın İslamlaşma süreci artık başlamıştır. Son yıllardaki gelişmelere bakılırsa İslam kısa bir zamanda Latin Amerika’daki en etkili dinlerinden biri haline gelecek. Latin Amerika’da yürütülen İslam daveti son derece kıt imkânlarla ve mütevazı çabalarla yürütülüyor. Bundan dolayı Latin Amerika’ya olan ilgi, sevgi ve muhabbetimizi daha çok arttırmalıyız. Bu yazıyı yazmak için masama oturduğumda kısa süreliğine bir hayal kurmuştum.

Bu hayalimi sizinle paylaşmak istiyorum. Hayalim şöyle: “ Türkiye’deki dernekler, vakıflar, cemaatler İslam’ın Latin Amerika’nın her tarafına yayılması için bir seferberlik başlatırlar. Kısa zamanda Küba’ya, Brezilya’ya, Venezuella’ya, Arjantin’e, Kolombiya’ya, Bolivya’ya, Şili’ye, Paraguay’a yüzlerce cami, tebliğ merkezi, kütüphane açılır. Balkanlarda, Orta Asya’da, Afrika’da son derece güzel çalışmalar yapan cemaatlerimiz biraz da Latin Amerika’ya önem verme kararı alarak kıtanın dört bir yanına okullar kurarlar.

Bir grup idealist tebliğci arkadaşımız da bölge ülkelerinin dillerini öğrenip “bismillah” diyerek yola düşer ve Latin Amerika’yı şehir şehir gezerek insanlara İslam’ı anlatır. Yeni Müslüman olanlara abdest almayı, namaz kılmayı öğretirler ve Latin Amerika’da baştan aşağı ezan sesleri yükselir.” Allah’ım ne olur hayallerimizi gerçek, 21. yüzyılı İslam’ın asrı eyle…

Picture-1-765467.png

Gerçek Hayat

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt