Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

YAHUDİ KONYADA... İzin Verme.. (2 Kullanıcı)

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
5/1/2009 -- İSRAİLLİ PİLOTLARA İZİN VERME
Kategori: Haber
MALUM OLDUĞU ÜZERE, İSRAİLLİ PİLOTLAR

TÜRKİYE’DE GÜZİDE ŞEHRİMİZ KONYA’DA

EĞİTİM ALIYOR.

KENDİ HAVA SAHASI YETERLİ OLMADIĞI İÇİN,

DÖNEMİN HÜKÜMETİ TARAFINDAN

MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNİN

ÜZERİNE VURULMUŞ BU KARA LEKEYİ TEMİZLEMENİN VAKTİ GELMİŞTİR...

TOPRAKLARIMIZDA İSRALLİ İSTEMEYİRUZ,

HELE HELE BURDA EĞİTİM ALIPDA

KARDEŞLERİMİZİ VURMALARINA

İZİN VERMİYORUZ...

YAŞANAN VE YAŞANMAKDA OLAN

HADİSELER BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞTİRKİ;

YAHUDİ NEREDE DİR DÜZEN GÖRSE

ONU İFSAD ETMENİN DERDİNDEDİR.

DÜN ABDÜLHAMİD HAN TARAFINDAN YÜZ GERİ EDİLEN

LANETLİ KAVİM

BU GÜN BİR YERLERDEN ALDIĞI İZİN İLE

FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİ VURUYOR.

TÜRK MİLLETİ OLARAK

ARTIK BU GİDİŞE DUR DEMEK İSTİYORUZ...

TEK DERDİ “BÜYÜK İSRAİL” OLAN

BU KÖPEKLERİN TOPRAKLARIMIZDA İSTEMİYORUZ

VE HEP BİR AĞIZDAN HAYKIRIYORUZ

“MÜCAHİD MEHMEDÇİK OLDUĞUNU HATIRLA”

İZİN VERME

meral78

Kayıtlı Kullanıcı
kesinlikle katılıyorum,israil köpekleri defolsun benim müslüman vatanımdan.........

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
Malum olduğu üzere, israilli pilotlar

türkiye’de güzide şehrimiz konya’da

eğitim alıyor.

Kendi hava sahası yeterli olmadığı için,

dönemin hükümeti tarafından

müslüman türk milletinin

üzerine vurulmuş bu kara lekeyi temizlemenin vakti gelmiştir...

Topraklarımızda isralli istemeyiruz,

hele hele burda eğitim alıpda

kardeşlerimizi vurmalarına

izin vermiyoruz...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
israilli pilotlara izin verme

malum olduğu üzere, israilli pilotlar

eğitim alıyor.

müslüman türk milletinin

izin vermiyoruz...

Yaşanan ve yaşanmakda olan

hadiseler bir kez daha göstermiştirki;

yahudi nerede dir düzen görse

onu ifsad etmenin derdindedir.

Dün abdülhamid han tarafından yüz geri edilen

lanetli kavim

bu gün bir yerlerden aldığı izin ile

filistinli kardeşlerimizi vuruyor.

Türk milleti olarak

artık bu gidişe dur demek istiyoruz...

Tek derdi “büyük israil” olan

bu köpeklerin topraklarımızda istemiyoruz

ve hep bir ağızdan haykırıyoruz

“mücahid mehmedçik olduğunu hatırla”

izin verme

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı

30 Nisan 2009 Perşembe

ADALET BAKANLIĞI KATİL İSRAİL'İN YARGILANMASINA İZİN VERMEDİ!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, MAZLUMDER'in Gazze saldırısı sorumluları hakkında yaptığı başvuru ile ilgili "takipsizlik" kararı verdi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği'nin MAZLUMDER'in, İsrail yöneticilerinin ''soykırım'' ve ''insanlığa karşı suç'' kapsamında cezalandırılmaları istemiyle yaptığı suç duyurusu sonrasında başlattığı soruşturmayı tamamladı.
Başsavcılık, Adalet Bakanlığının, İsrail yetkilileri hakkında soruşturma izni vermemesi üzerine, ''kovuşturma yapılmasına yer olmadığına'' karar vererek, dosyanın işlemden kaldırılmasını kararlaştırdı.
MAZLUMDER'in suç duyurusu dilekçesinde, İsrail ordusunun, 27 Aralık 2008 ile 21 Ocak 2009 arasında Gazze şehrine düzenlediği saldırı ve işgal sonucunda, yarısı kadın ve çocuk bin 350'den fazla Filistinli'yi öldürdüğü, 5 bin 450 kişiyi de yaraladığı belirtilmişti.
Dilekçede, ''Ağır bombardıman Gazze'nin altyapısını yok etmiştir. Binlerce ev, okullar, hastaneler, hatta camiler enkaza dönmüştür. Yabancı ve Arap doktorlar, Gazze'deki sivil halktaki olağan dışı yaralar nedeniyle İsrail'i yasak silahlar kullanmakla suçlamıştır. İsrail hükümet yetkilileri, bu suçlamalar sonrasında beyaz fosfor kullandığını itiraf etmiştir'' ibarelerine yer verilmişti.
BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'un, İsrail'i aşırı kuvvet kullanmakla suçladığı ve Gazze Şeridi'nde BM binalarını bombalayanların hesap vermesini talep ettiği anımsatılan dilekçede, çeşitli uluslararası kuruluşların da Gazze'de yaşananlarla ilgili soruşturmalar açılması yönünde taleplerde bulundukları belirtilmişti.
Suç duyurusu dilekçesinde, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, dönemin Başbakanı Ehud Olmert, dönemin Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, Savunma Bakanı Ehud Barak, Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi, Savunma Güçleri Güney Komutanı Yoav Galant, İsrail ordu görevlileri Amir Peretz, Binyamin Ben Eliezer, Avi Dichter, Carmi Gilon, Dan Halutz, Doron Almog, Eliezer Shkedy, Giora Eiland, Matan Vilnai, Moşe Bogie Yaalon, Şaul Mofaz ve ismi tespit edilemeyen diğer şüphelilerin, ''soykırım'' ve ''insanlığa karşı suç'' kapsamında cezalandırılması talep edilmişti.
Dilekçede ayrıca, söz konusu kişiler hakkında, Türkiye'ye girmeleri halinde tutuklanmaları için yakalama emri çıkartılması istenmişti.
Suç duyurusu dilekçesini işleme koyan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, TCK'nın 13. maddesinin son fıkrası uyarınca Adalet Bakanlığından soruşturma izni talep etmişti.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
İsrail basını mahkeme kararından memnun

İsrail'deki dijital basın, Mazlum-Der'in başvurusuyla ilgili alınan kararı manşete çekti.

İsrail'in Gazze'de soykırım suçuyla yargılanması için mahkemeye başvuran Mazlumder'in talebinin geri çevrilmesi İsrail'de geniş yankı buldu. İsrailli basın-yayın organları, Türkiye'deki davanın düşmesine geniş yer ayırdılar ve verdikleri önemi gösterircesine ön sıralarda yer verdiler.

İsrail'in önde gelen gazetelerinden Jerusalem Post, AFP'den aldığı haberi manşete taşıyarak, Türkiye'nin, İsrail'in Gazze'deki suçlarıyla ilgili soruşturmayı düşürdüğünü başlıklaştırdı.

Gazete, Türkiye ile İsrail arasında özellikle Gazze saldırıları ve Davos Zirvesi sonrası gerilen ilişkilerin düzelmesi için iki tarafın da karşılıklı menfaatleri vurguladıklarını yazdı.

Davanın düşmesine internet sitesinde ana sayfada yer ayıran Haaretz, Hürriyet gazetesinden alıntı yaparak haber vermeyi tercih etti. Gazete, "İslamcı" Mazlumder tarafından yapılan şikayetin, Adalet Bakanı'nın izin vermemesi sonucu geri çevrildiğini aktardı.

İsrail'in etkili haber sitelerindne YNet de, haberi ana sayfasından, ikinci sırada görmeyi tercih etti. YNet, AFP'ye dayandırdığı haberinde, savcının, bakan izin vermediği için, soruşturma yapılması için hukuki zemin bulunmadığını söylediğini yazdı.

cihat52.5

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH cc razı olsun kardesım, cok güzel bir konuya degınmıssın

sarmasik

Kayıtlı Kullanıcı
topraklarımızda isralli istemeyiruz,

izin vermiyoruz

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
israilli pilotlara izin verme

malum olduğu üzere, israilli pilotlar

eğitim alıyor.

müslüman türk milletinin

izin vermiyoruz...

Yaşanan ve yaşanmakda olan

hadiseler bir kez daha göstermiştirki;

yahudi nerede dir düzen görse

onu ifsad etmenin derdindedir.

Dün abdülhamid han tarafından yüz geri edilen

lanetli kavim

bu gün bir yerlerden aldığı izin ile

filistinli kardeşlerimizi vuruyor.

Türk milleti olarak

artık bu gidişe dur demek istiyoruz...

Tek derdi “büyük israil” olan

bu köpeklerin topraklarımızda istemiyoruz

ve hep bir ağızdan haykırıyoruz

“mücahid mehmedçik olduğunu hatırla”

izin verme

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Afganistanı Konya'dan bombalayabilirsiniz!

Konya'da eğitim, Afganistan'da katliam

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan'daki NATO uçaklarının Konya'da eğitim yapacakları iddialarını doğruladı.

Nato'nun İslam ülkelerine ve özellikle Afganistanda ki müslümanların üzerine bomba yağdırarak katliamlara imza atığı gün gibi aşikardır.Nato'nun bugün ABD'nin bir numaralı katliam gücüne dönüşmüş olması Konya'nın bu katliam uçaklarının eğitimine açılması kararı bazı internet sitesi ve gazetelere haber olurken özellikle ABD'ci basın'da ve aynı zamanda İSLAMİ! olduğunu iddia eden vakit,yeni şafak,zaman gibi gazetelerde şimdiye kadar gayet önem arzeden bu habere değinilmemiş olması oldukça ilginç bulundu.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Burak Özügergin, Afganistan'daki operasyonlar çerçevesinde NATO AWACS uçaklarının Konya Hava Üssü'nü kullanacakları haberlerini doğruladı.

Burak Özügergin, önceki gün Almanya'da ''Die Zeit'' ve ''Handelsblatt'' gazeteleri ile ''n-TV'' kanalında, NATO AWACS uçaklarının Konya Hava Üssü'nü kullanacaklarına ilişkin olarak yer alan haberler hakkındaki bir soru üzerine, NATO makamlarının Türkiye'den, AWACS uçaklarının Konya Hava Üssü'nden geçici olarak yararlanması isteğinde bulunduklarını bildirdi.

Özügergin, ''Gerek ISAF operasyonuna yaptığımız kapsamlı katkılar çerçevesinde, gerek dost ve kardeş Afganistan'ın hava trafik hizmetlerine yardım amacıyla, AWACS uçaklarının belirli bir süre Konya Hava Üssü'nü kullanmaları ülkemizce uygun bulunmuştur'' dedi.

Özügergin, 11–12 Haziran tarihlerinde Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapılan NATO Savunma Bakanları toplantısında, NATO AWACS uçaklarının Afganistan'da görev yapması kararının alınmış olduğunu hatırlattı. Özügergin, bu kararın, ''hava sahasındaki sivil ve askeri uçuşlar son dönemde önemli ölçüde artan, ancak hava trafiği düzenlemeleri için gerekli karada konuşlu radar sistemi eksikliği bulunan Afganistan'da bu ihtiyacın giderilmesi ve Afgan makamlarına hava trafik kontrol hizmetlerinde yardım amacıyla alındığını'' kaydetti.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
İsrail ile tatbikata 'one minute' diyen yok

Gelecek hafta Doğu Akdeniz’de Türkiye, ABD ve İsrail’in katılımıyla gerçekleşecek deniz tatbikatı, İsrail’de Türkiye ile “gerilimin” yatıştığının işareti olarak yorumladı.

Türkiye, İsrail ve ABD'nin kara ve deniz kuvvetlerinin katıldığı ortak "arama ve kurtarma tatbikatı" Güvenilir Denizkızı bu yıl Türkiye'de düzenlenecek. Tatbikat üç ülkenin Doğu Akdeniz'de artan işbirliğini temsil ediyor.

Türkiye, İsrail ve ABD'nin kara ve deniz kuvvetleri her yıl düzenlenen arama ve kurtarma tatbikatı 'Güvenilir Denizkızı' için bir araya gelecek. Deniz sularında acil durumlarda ortak kurtarma aktiviteleri ile koruma önlemlerinin paylaşıldığı tatbikat, her üç ülkenin donanma ve hava kuvvetleri arasında bu tür durumlarda işbirliğinin ve karşılıklı koordinasyonunun etkin ve hızlı bir şekilde sağlanmasını amaçlıyor.

Tatbikata üç ülkeden 8 gemi, 4 helikopter ile üç arama kurtarma uçağı katılacak. 17-21 Ağustos tarihleri arasında Türkiye'de yapılacak olan tatbikat geçtiğimiz yıl İsrail'in Hayfa Limanı'nın 40 kilometre açığındaki uluslararası deniz sularında gerçekleştirilmişti. Arama kurtarma amaçlı olduğu belirtilen tatbikata Doğu Akdeniz ülkelerinden Lübnan ve Suriye katılmıyor. Dahası Türkiye'nin bu iki bölge ülkesiyle ortak arama kurtarma tatbikatı da bulunmuyor.

Tatbikatın başlamasıyla Marmaris'te Aksaz Donanma Üssü'nde basın toplantısı düzenlenecek. Türkiye'nin İsrail ve ABD ile artan işbirliğine işaret eden tatbikatın ilki 7 Ocak 1998'de İsrail kıyılarında gerçekleştirilmişti. Her yıl Doğu Akdeniz'de gerçekleştirilen tatbikatlar 1996 yılındaki Türkiye İsrail işbirliği anlaşmasının ve ABD ile İsrail arasındaki askeri işbirliği anlaşmasının sonucu.

Tatbikat Türkiye'de sınırlı bilgiyle sunulurken, İsrail basını 'Güvenilir Denizkızı'nın özellikle Davos krizinden sonra yapılacak ilk askeri tatbikat olmasına dikkat çekiyor. İsrail basını tatbikatın Davos krizinin ardından iki ülkenin yetkililerinin ikili ilişkilerde sıkıntı olmadığına yönelik açıklamalarının kesin bir kanıtı olduğunda hemfikir. Türkiye'de ise tatbikatın yalnızca bir arama-kurtarma tatbikatı olmasına dikkat çekiliyor.

Emine Emel

Kayıtlı Kullanıcı
kesinlikle katılıyorum
topraklarımızdan çıkmalılar
bu nasıl iştir yarab
hem eğitim alacaklar hemde bizi kardeşlerimizi vuracaklar
en yakın zamanda mahfolup gitsinler inşallah

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
kesinlikle katılıyorum
topraklarımızdan çıkmalılar
bu nasıl iştir yarab
hem eğitim alacaklar hemde bizi kardeşlerimizi vuracaklar
en yakın zamanda mahfolup gitsinler inşallah
YETMİŞ MİLYON...
TEK YÜREK-TEK BİLEK...
KENETLENELİM ALLAHCC YOLUNDA İNŞAALLAH...
O GÜNLERİN GELİŞİ HIZLANSIN..
FİLİSTİNLİ ÇOCUĞUN GÖZYAŞLARINI SİLELİM İNŞAALLAH...
Allahcc sizden razı olsun kardeşimiz...
BESMELE...SELAM...DUA...

OkanDemir

Kayıtlı Kullanıcı
YETMİŞ MİLYON...
TEK YÜREK-TEK BİLEK...
KENETLENELİM ALLAHCC YOLUNDA İNŞAALLAH...
O GÜNLERİN GELİŞİ HIZLANSIN..
FİLİSTİNLİ ÇOCUĞUN GÖZYAŞLARINI SİLELİM İNŞAALLAH...
Allahcc sizden razı olsun kardeşimiz...
BESMELE...SELAM...DUA...

Filistin önce kendi içindeki temizliğini yapacak.FKÖ kadrolarını temizlemeden Filistin de bir barış veya topluca bir direniş hayal düne kadar Bekaa da PKK ile koyun koyuna yatan kardeş olan FKÖ temizlenmedikçe Filistin e huzur gelmez.

Sen kendi içinde birlik olmadığın sürece başkalarından tavır bekleyemezsin kendisine destek olmayana kimse destek olmaz.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Filistin önce kendi içindeki temizliğini yapacak.FKÖ kadrolarını temizlemeden Filistin de bir barış veya topluca bir direniş hayal düne kadar Bekaa da PKK ile koyun koyuna yatan kardeş olan FKÖ temizlenmedikçe Filistin e huzur gelmez.

Sen kendi içinde birlik olmadığın sürece başkalarından tavır bekleyemezsin kendisine destek olmayana kimse destek olmaz.
Selamun aleyküm kardeşimiz...
FİLİSTİN BİZİM BAKİYEMİZ..
OSMANLI İSLAM TOPRAKLARI...
Dediğiniz birlik ideal olan...İnşaALLAH islam brliği her zeminde gerçekleşir..
Ama problem var diye ilgisiz kalamayız..
ONLARDA BİZE BÖYLE GEREKÇELER BULABİLİRLER..
NATOYA,ABDYE ÇALIŞIYORLAR,İNCİRLİK TERÖR ÜSSÜNÜ KULLANDIRIP 3 MİLYON MÜSLÜMAN IRAKLININ KATLİNE SEBEP OLDULAR..
AB HAÇLI BİRLİĞİNE ÜYE OLMAK İSTİYORLAR DİYEBİLİRLER..
BU OLUMSUZLUKLAR HALKIMIZIN İSTEDİĞİ GELİŞMELER DEĞİL..
TÜRKİYEDE YAŞAYAN MÜSLÜMANLAR YÜZDE 90 ABDYE KARŞI..
İNCİRLİK TERÖR ÜSSÜNE KARŞI...
EMPATİ YAPMAK GEREK..
MÜSLÜMANLAR SAFLARI DAHA BİR SIKLAŞTIRMALI..
ARAYA ŞEYTAN GİRMESİN İNŞAALLAH..
Allahcce emanet olasınız...
Selametle...
BESMELE...SELAM..DUA...

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum,
RABBİM sana inanıyor sana sığınıyoruz,bizleri kardeş kanı dökenlerden,vesile olanlardan eyleme,Allahım mazluma dua etip,zalime ayna tutmuş olmaktan sana sığınıyorum,bu çirkin özelliği bizlere yaşatma,bizleri ıslah eyle,RABBİM sen her şeyi en iyi bilensin,ruhlarında kalplerinde her şeyin sahibi sensin,bizleri yönetenleri de,bizleride ıslah eyle,huzuru mahşerde kardeşlerimiz bizlerden hak istediğinde ne diyeceğiz Allahım,güzel ülkemizde,beldelerimizde,şehit kanıyla sulanmış topraklarımızı,kardeşlerimizin kanlarını dökenlerin eğitim merkezi olmaktan kurtar ve koru,duamıda şikayetimide ancak Sana bildirebiliyorum,acizlikten,fakirlikten,cimrilikten,bunların her türlüsünden sana sığınıyorum,muhafaza eyle YA RABBELALEMİN. AMİN
----------
tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Selamun Aleykum,
RABBİM sana inanıyor sana sığınıyoruz,bizleri kardeş kanı dökenlerden,vesile olanlardan eyleme,Allahım mazluma dua etip,zalime ayna tutmuş olmaktan sana sığınıyorum,bu çirkin özelliği bizlere yaşatma,bizleri ıslah eyle,RABBİM sen her şeyi en iyi bilensin,ruhlarında kalplerinde her şeyin sahibi sensin,bizleri yönetenleri de,bizleride ıslah eyle,huzuru mahşerde kardeşlerimiz bizlerden hak istediğinde ne diyeceğiz Allahım,güzel ülkemizde,beldelerimizde,şehit kanıyla sulanmış topraklarımızı,kardeşlerimizin kanlarını dökenlerin eğitim merkezi olmaktan kurtar ve koru,duamıda şikayetimide ancak Sana bildirebiliyorum,acizlikten,fakirlikten,cimrilikten,bunların her türlüsünden sana sığınıyorum,muhafaza eyle YA RABBELALEMİN. AMİN

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.
AMİN...AMİN...AMİN...
Esselam Dua Ordusunun Başbuğu..
Yüreğine bereket kardeşimiz...
Allahcc yar ve yardımcınız olsun...Allahcce emanet olasınız ...
BESMELE...SELAM...DUA...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
TSK ile İsrail’in tatbikat bilmecesi

Gazze’de binlerce Müslümanı katleden terör devleti İsrail’in “Güvenilir Denizkızı” çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı ile ortak tatbikat yapıp yapmadığı tam anlamıyla bilmeceye dönüştü.

İsrail'e yakınlığı ile bilinen ve Türkiye'deki Yahudi cemaatinin yayın organı Şalom gazetesi ve Amerikan Askerî Denizcilik sitesi Navy.mil, tatbikatın başladığını duyururken, Genelkurmay Başkanlığı'ndan ise bir açıklama yapılmaması, 'Tatbikat gizleniyor mu?' sorusunu gündeme getirdi
Gazze'de Müslümanları bombalayan terör devleti İsrail'in “Güvenilir Denizkızı” çerçevesinde Türkiye ile ortak tatbikat yapıp yapmayacağı bilmeceye dönüştü.
İsrail'e yakınlığı ile bilinen ve Türkiye'deki Yahudi cemaatinin yayın organı olan Şalom gazetesi ile Amerikan Askerî Denizcilik sitesi Navy.mil tatbikatın başladığını duyururken, Genelkurmay Başkanlığı ise yazılı soru geçmemize ve ilgili birimleri defalarca aramamıza rağmen tatbikat ile ilgili hiçbir açıklama yapmaması, 'Tatbikat gizleniyor mu?' sorusunu gündeme getirdi.
ŞALOM BİR HAFTA ÖNCE DUYURDU
İsrail'e yakınlığı ile bilinen Şalom gazetesi, Türkiye, İsrail ve ABD, Doğu Akdeniz'de ortak bir deniz tatbikatı düzenleyeceklerini açıkladı. Onuncusunun gerçekleştirileceği belirtilen “Güvenilir Denizkızı” tatbikatının ev sahipliğini ise Türkiye'nin üstleneceği ifade edildi.
Şalom'a konuşan İsrail Deniz Kuvvetleri'nden bir yetkili, tatbikatın 17 Ağustos'ta başlayacağını, üç ülkenin ortak bir arama tatbikatı yapacağını söyledi. Haberde, 10. düzenlenen “Güvenilir Denizkızı” tatbikatında ayrıca, arama ve kurtarma, deniz saldırılarına yönelik karşılık verme, insanî yardım ve denizde yaralanan personelin kurtarılmasına yönelik çalışmaların yapılacağına değinildi.
PENTAGON DOĞRULUYOR
Şalom'un yaptığı haberi destekleyen bir başka bilgi ise Pentagon'dan yayın yağan Amerikan Askerî Denizcilik sitesi Navy.mil'den geldi. Siteye göre tatbikat dün başladı. Türkiye İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri'nin ortak gerçekleştirdiği tatbikata üç ülkeden toplam sekiz gemi, dört helikopter ve üç arama-kurtarma uçağının katıldığı belirtilirken, “İsrail ise tatbikata donanmasındaki en büyük firkateyn, bir savaş gemisi ve bir helikopterle katılacak” denildi. Sitede tatbikatın önemli bölümünün 19 Ağustos'ta gerçekleştirileceği ve 21 Ağustos'ta da sona ereceği bildirildi.
GENELKURMAY SUSUYOR
İsrail Güvenlik Güçleri Sözcülüğü'nün (IDF) tatbikatın yapılacağını teyit etmesine rağmen dün, günboyu aradığımız ve iki gün önce yazılı soru gönderdiğimiz Genelkurmay Başkanlığı ise konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Genelkurmay Başkanlığı'nın sessizliği dikkat çekerken Anadolu Ajansı ve TRT'de Genelkurmay'dan kendilerine Güvenilir Denizkızı tatbikatı ile ilgili bilgi verilmediğini belirttiler.
Türkiye'nin İsrail'in Gazze soykırımına tepkisi ve Davos'ta Başbakan Erdoğan ve İsrail Cumhurbaşkanı Perez arasında yaşanan gerilim sonrası Genelkurmay Başkanlığı'nın İsrail ile yaptığı tatbikatı kamuoyundan gizleme ihtiyacı duymuş olabileceği bu sebeple de kamuoyuna bilgi verilmemiş olabileceği konuşuluyor.
Vakit

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt