Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yâ Rabbi, senden afiyet istiyorum (1 Kullanıcı)

_şehadet yıldızı_

Kayıtlı Kullanıcı
2crt3mb.jpg
[/IMG]Yâ Rabbi, senden afiyet istiyorum

İmam-ı Kuşeyri hazretleri "rahmetullahi aleyh" naklediyor:

Dervişin birisi sürekli, “Yâ Rabbi, senden afiyet istiyorum, Allah' ım senden afiyet istiyorum” diye dua ediyordu. Kendisine niçin sürekli böyle dua ettiğini sorulunca, şöyle anlattı:

“Tasavvuf yoluna ilk girdiğim günlerde hamallık yapıyordum. Birgün ağırca bir çuvalı taşıyordum, dinlenmek için yükü bir yere koydum. Hamallık canıma tak etti. Orada:

“Ya Rabbi, eğer her gün bana yorulmadan iki ekmek versen, onlar bana yeter” diye dua ettim. O sırada önümde iki kişi döğüşmeye başladılar; ben de aralarını bulayım diye yanlarına vardım. Birisi, elindeki şeyi hasmına vurmak isterken başıma vurdu, yüzüm kana bulandı. O sırada zaptiyeler gelip ikisini yakaladı, beni de kana bulanmış görünce, kavgacı zannedip onlarla birlikte hapse attı. Bir müddet hapiste kaldım, her gün iki ekmek veriyorlardı. Bir gece rüya gördüm. Bir ses bana:

“Sen her gün yorulmadan iki ekmek istedin, fakat Allah' tan afiyet (beden, din ve dünya selameti)istemedin. İşte istediğin iki ekmek sana verildi, fakat afiyet verilmedi! dedi.

Rüyadan uyandım, ondan sonra hep

“Ya Rabbi, afiyet ver, Ya Rabbi afiyet ver” diye dua etmeye başladım. Bir ara hücrenin kapısı çalındı, birisi:

“Hamal Ömer nerede?” diye beni sordu. Beni götürdü, ellerimi çözüp serbest bıraktılar”

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim emeğine sağlık

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
“Ya Rabbi, afiyet ver, Ya Rabbi afiyet ver”

AMİN AMİN AMİN....
EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM .

cimicip

Kayıtlı Kullanıcı
“Ya Rabbi, afiyet ver, Ya Rabbi afiyet ver”
“Ya Rabbi, sen hakkımızdan,hayırlısını ver”