Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ya bi şey soracaktım (1 Kullanıcı)

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm (ekremenin kulakları çınlasın) ilahi ve ezgi dinlemek acaba günahmı aramızda bilgili olan büyüklerim var bilgilendirirlerse sevinirim selamün aleyküm

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim cuma günleri kanal 7 programa katılan MUSTAFA KARATAŞ hocanın özel veb sitesinde sorulmuş soru ve cevabı...

müzik dinlemek günahmi?

Sorunun içeriği :

selamun aleyküm hocam ben müzik dinleyen bir insanim ve çevremden günah dinleme diye duyumlar aldim suan dinlemiyorum yanlis bisy yapmakta istemiyorum dinleyip acaba gerçekten böyle birsey varmi müzik dinlemek günahmi?bunu ögrenmek istiyorum..simdiden tesekkürler hayirli günler hocam

Soruya Verilen Cevap :

Müzik konusunda ölçü kisinin kendisidir.Dinledigi müzik kisiyi dünyalik ve süflî duygulara sevk ediyorsa caiz olmaz. Ancak müzigi dinlediginde yüce duygular,derûni alemlere zihin dünyasinda gidiyorsa bu da iyidir.Netice olarak çirkin sözler, sehevî duygular içeren müzikler disinda insana güzel ve derin hisler veren müzik dinlenebilir.

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim cuma günleri kanal 7 programa katılan MUSTAFA KARATAŞ hocanın özel veb sitesinde sorulmuş soru ve cevabı...

müzik dinlemek günahmi?

Sorunun içeriği :

selamun aleyküm hocam ben müzik dinleyen bir insanim ve çevremden günah dinleme diye duyumlar aldim suan dinlemiyorum yanlis bisy yapmakta istemiyorum dinleyip acaba gerçekten böyle birsey varmi müzik dinlemek günahmi?bunu ögrenmek istiyorum..simdiden tesekkürler hayirli günler hocam

Soruya Verilen Cevap :

Müzik konusunda ölçü kisinin kendisidir.Dinledigi müzik kisiyi dünyalik ve süflî duygulara sevk ediyorsa caiz olmaz. Ancak müzigi dinlediginde yüce duygular,derûni alemlere zihin dünyasinda gidiyorsa bu da iyidir.Netice olarak çirkin sözler, sehevî duygular içeren müzikler disinda insana güzel ve derin hisler veren müzik dinlenebilir.

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM BİLGİLENDİRDİĞİN İÇİN İNAN Kİ YÜREĞİME SU SERPTİN:G:evet HAYIRLI AKŞAMLAR

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt