Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ya ben nasıl korkmayayım (1 Kullanıcı)

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
Adamın biri her gece çocuğuyla yatar. Bir gece bakar ki çocuğu bir sağa, bir sola dönmekte ve bir türlü gözlerini yumup da uyuyamamaktadır. Hasta mıdır, yoksa bir sıkıntısı mı var diye merak eden baba, "Ne oldu yavrum, yoksa hasta mısın?" diye sorar. Çocukda, "Babacığım!.." der. "Yarın günlerden perşembe. Öğretmen imtihan edecek. Çalıştım imtihanımın başarılı geçeceğine inanıyorum, fakat yine de bir hata yaparım da öğretmenim beni döver veyahut da kendisini kızdırırım diye korkuyorum. Onun için de sıkıldığımdan gözlerime bir türlü uyku girmiyor. İmtihan bu. Kolay değil."
Küçücük çocuğun bu şekilde manalı ve yerinde konuşması adamı birden bire aptallaştırıverir. Daha bu yaşta bir çocuğun yarını düşünmesi ve imtihandan bu derece korkması ne demek? İşte bu düşünçe kendisini büsbütün çileden çıkarır ve hüngür hüngür ağlamaya başlar. Bir sabi yarını düşünerek ve korkarak imtihanına hazırlanırda; bizler niye hazırlanmayız, bizler niye korkmayız? Hem de bizim imtihanımız Kıyamet günü yüce Allah'ın huzurunda Mahkeme-i Kübra'da olacak, diyen düşünceler içinde saçını başını yolmaya koyulur. O sırada, "Birgün dağları yerinden sökeriz de yeri dümdüz olmuş görürsünüz. Sonra da hiçbirini bırakmaksızın insanları toplarız. Saf saf Rabbine arz edildiklerinde onlara; And olsun ki, sizi önce nasıl yarattıysak, huzurumuza da öylece getiririz. Kıyamet kopup da huzurumuza çıkarak hesaba çekilmeyeceğinizi mi sandınız?" diyen Allah kelamını hatırlar.
Bundan sonra artık adam kendini Allah'a ibadete adıyarak bütün zamanını ahiret imtihanına hazırlamakla geçirir.

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
SelamunAleykum
EMEginize saglik cok güzel ve ders cıkarilmasi gereken
bi yazi ALLAH RAZI OLSUN
bizimle paylastiginiz icin
ALLAHA EMANET OLUN
Selametle...

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık kardeşim...çok güzel bi yazıydı...ALLAHım o hesap gününde bizleri hesabı kolay görülenlerden eylesin ve bizleri mutluluğa kavuştursun...

selametle kalın...

nazli melegim

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum

selamun aleykum

emegine ellerine saglık. paylaşımın için teşekkür ederiz ALLAH RAZI OLSUN

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
eline, emegine saglık.. güzel bir paylaşımdı...

sudelet

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH (c.c.)razı olsun, ibret verici teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt