Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Vesikasız köşke oturmak (2 Kullanıcı)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün kadıncağızın biri Belh padişahına gelir, (Ben seyyideyim, çoluk çocuğum var, bize kalacak bir ev ver) der. Padişah, (Vesikan var mı?) diye sorunca, kadıncağız kızıp bir Mecusi’ye gider. Ona da aynı şeyleri söyler. Mecusi hay hay der. (Hz. Muhammed’in torunları gelir de boş çevrilir mi hiç, al sana ev, al sana hizmetçi) der.

Belh padişahı o akşam rüyasında Peygamber efendimizi görür, köşkler görür. Resulullaha (sallallahü aleyhi vesellem) gider. (Ya Resulallah, bu köşkler kimin?) der. O da, (Müslümanların) buyurur. Belh padişahı, (Ben de Müslümanım) deyince, Resulullah efendimiz (Vesikan nerede?) buyurur.

Bu rüya üzerine Belh padişahı uyanır. Belh şehrinde o seyyide hanımı arar ve Mecusi’nin evinde bulur. Belh padişahı Mecusi’ye (Ben ona ev vereceğim) der. Mecusi, (Geçti artık) der. Ben bu seyyide hanım gelince müslüman oldum. O gece rüyamda Resulullahı gördüm. Cennette Müslümanların köşkleri vardı. Peygamberimiz, (Bu köşkler müslümanların, sana vesika sormak yok, geç şu köşke otur) dedi. Seni de gördüm ne olmuşsa, saçını başını yoluyor, vesika vesika diye kıvranıp duruyordun. Sabah rüyamı anlattığım hanımım ve çocuklarım da hepsi müslüman oldular.

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm...Hayırlı günler..

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı
Subhanallah. ALLAH C.C. bizlere makam, mevkî, yetki verdiğinde, adaletli ve hakkıyla görevimizi yapmamızı nasibeylesin. ALLAH C.C. aklımızı başımıza getirsin, her an ahireti düşünerek yaşayan kullarından eylesin.

Günümüzde de öyle müslüman kimseler var ki, müslümanlığın yapması gerekenleri yapmıyorlar, gayrimüslimin dahi yapmadığı şeyleri yapıyorlar, fakat müslüman gibi görünüyorlar. ALLAH C.C. bilmeyenlere öğretsin.

Resul kardeşim, Allah razı olsun bizlere de okuttuğun için, ders almamızı sağladığın için.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
'' İyi bilin ki,ALLAH'ın dostlarına korku yoktur ve onlar mahzun da olmayacaklardır.

ALLAH'ın dostları,iman edip,ALLAH'a karşı saygılı olan kimselerdir.Onlar için dünya hayatında

da,ahirette de müjde vardır.ALLAH'ın sözleri değişmez.İşte büyük kurtuluş budur.''

(Yunus,62-64)

güldem

Kayıtlı Kullanıcı
güzel diyorsunuz ama öyle bir zamanda yaşıyoruz ki kim müslüman kim yalancı belli değil çarşaf giyiyor yardım topluyor bide bakmışınız hırsız çıkıyor yaşadığım bir olay hala etkisindeyim ve maalesef günümüzde bu çok fazla oluyor yani kimse göründüğü gibi değil :(

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Subhanallah. ALLAH C.C. bizlere makam, mevkî, yetki verdiğinde, adaletli ve hakkıyla görevimizi yapmamızı nasibeylesin. ALLAH C.C. aklımızı başımıza getirsin, her an ahireti düşünerek yaşayan kullarından eylesin.

Günümüzde de öyle müslüman kimseler var ki, müslümanlığın yapması gerekenleri yapmıyorlar, gayrimüslimin dahi yapmadığı şeyleri yapıyorlar, fakat müslüman gibi görünüyorlar. ALLAH C.C. bilmeyenlere öğretsin.

Resul kardeşim, Allah razı olsun bizlere de okuttuğun için, ders almamızı sağladığın için.

Amin..Amin.. iNşallah...
Allah(c.c) sizdende razı olsun inşallah..
Allah(c.c)'ya emanet olun..

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
güzel diyorsunuz ama öyle bir zamanda yaşıyoruz ki kim müslüman kim yalancı belli değil çarşaf giyiyor yardım topluyor bide bakmışınız hırsız çıkıyor yaşadığım bir olay hala etkisindeyim ve maalesef günümüzde bu çok fazla oluyor yani kimse göründüğü gibi değil :(

Haklısınız ...Allah(c.c) ıslah etsin .. Amin.
Allah(c.c)'ya emanet olun.

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
'' İyi bilin ki,ALLAH'ın dostlarına korku yoktur ve onlar mahzun da olmayacaklardır.

ALLAH'ın dostları,iman edip,ALLAH'a karşı saygılı olan kimselerdir.Onlar için dünya hayatında

da,ahirette de müjde vardır.ALLAH'ın sözleri değişmez.İşte büyük kurtuluş budur.''

(Yunus,62-64)

Abi Allah(c.c) razı olsun inşallah...
Negüzel ayetler inşallah bizlerde böyle oluruz Amin..
Rabbim yerimizi cennet etsin amin..

beyzanurekin

Kayıtlı Kullanıcı
yureğinize sağlık çokguzel bi konu seçmişşınız...Allah razı olsun...sizden bi isteğim olcak şırnakta şehit düşen askerlerimiz için yasini şerif dağıtıyom almak isterseniz benim konu başlıklarıma tıklayın yasını şerif kampanyasına 26/10/2007 tarihine kadar ekleğebilirsiniz...bende bu kampanyayı sabırla beklıyom umarım duyarlı arkadaşlar olurda kampanya tavan yapar...

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
yureğinize sağlık çokguzel bi konu seçmişşınız...Allah razı olsun...sizden bi isteğim olcak şırnakta şehit düşen askerlerimiz için yasini şerif dağıtıyom almak isterseniz benim konu başlıklarıma tıklayın yasını şerif kampanyasına 26/10/2007 tarihine kadar ekleğebilirsiniz...bende bu kampanyayı sabırla beklıyom umarım duyarlı arkadaşlar olurda kampanya tavan yapar...

Ve aleykümselam..Allah(c.c) sizdende razı olsun...Yasin-i şerif bölümü var ordan yazın inşallah..Hayırlı günler..

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar resul abi ALLAH razı olsun çok güzel bir paylaşımdı
şüphesiz ALLAH en doruyu bilir ve gösterir.
raabbie şükürler olsun ki müslüman doğduk ve inşALLAh müslüman öleceğiz
selam ve dua ile

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
ELHAMDÜLİLLAHİ RABBİLALEMİN..

PAYLAŞIM MÜKEMMELDİ..ALLAH(CC) RAZI OLSUN İNŞALLAH..

GEL..NE OLURSAN OL , YİNE DE GEL..
İSTER MECUSİ , İSTER PUTPEREST ,
İSTERSEN ATEİST..
BU YOL HAKKIN YOLUDUR..--->MEVLANA

MAZLUMU KORUYANI ALLAH(CC) DA KORUR İNŞALLAH..

SELAM VE DUALARIMLA..

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar resul abi ALLAH razı olsun çok güzel bir paylaşımdı
şüphesiz ALLAH en doruyu bilir ve gösterir.
raabbie şükürler olsun ki müslüman doğduk ve inşALLAh müslüman öleceğiz
selam ve dua ile

Allah(c.c) sendende razı olsun inşallah...

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
ELHAMDÜLİLLAHİ RABBİLALEMİN..

PAYLAŞIM MÜKEMMELDİ..ALLAH(CC) RAZI OLSUN İNŞALLAH..

GEL..NE OLURSAN OL , YİNE DE GEL..
İSTER MECUSİ , İSTER PUTPEREST ,
İSTERSEN ATEİST..
BU YOL HAKKIN YOLUDUR..--->MEVLANA

MAZLUMU KORUYANI ALLAH(CC) DA KORUR İNŞALLAH..

SELAM VE DUALARIMLA..

Allah(c.c) sizdende razı olsun inşallah..

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun.rabbime şükürler Olsun.çok Etkileyiciydi .rabbim Yyar Ve Yardimciniz Olsun

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Kardeşim çok Güzel Bir Paylaşim.......şehitlerimize Hatim Başlattim Katkilarinizi Bekliyorum .....allaha Emanet Olun Dua Ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt