Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ve ben geldim (1 Kullanıcı)

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar iyisinizdir inşallah yaklaşık 1 haftadır köyümüze gitmiştim :a17:düğün falan vardı hemde memleket özlemi gidermiş olduk ama aklım hep sitedeydi namaza başladım allahın ve sizin sayenizde galiba yeni kişiler gelmiş tanışma fırsatım olmadı ama hepside hoş gelmiş allah onları ve sizi bizden eksik etmesin :a15:
neyse ben yine burdayım allaha emanet olun :H

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
hoş geldin kardeşim selam ve dua ile kal..

Cikmaz~Sokak

Kayıtlı Kullanıcı
Hosgeldin, Bizde hosbulduk yeni oLdugumuza göre . :)

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Eeee, memlekette ne var ne yok? Ben yaklaşık 10 yıl oldu gitmeyeli...
Fırsat bulabilirsem Ramazan'da belki bir kaç günlüğüne gidebilirim... Kısmet...

Ama biraz bahsedersen iyi olur, SİVAS'ımızdan...

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
Eeee, memlekette ne var ne yok? Ben yaklaşık 10 yıl oldu gitmeyeli...
Fırsat bulabilirsem Ramazan'da belki bir kaç günlüğüne gidebilirim... Kısmet...

Ama biraz bahsedersen iyi olur, SİVAS'ımızdan...

tabi bahsederim hemşerim bahset demiş bahsetmemmi :a12:tabi siz on yıldır gelmemişiniz şuan sivasta acayip scak var sivastan hiç beklenmez ama bilirsiniz sivasta 4 mevsim yaz 8 mevsim kış geçer:a01: sivasın herşeyi değişti yeni belediye başkanımız syn doğan ürgüp geldi o bize musin yazıcıoğlunun emaneti ama henüz bişeyini göremedik:a33: allahın izniyle oda olur ama şehir merkezi çk güzel sivasta bi sorun var devamlı aynı yeri güzelleştiriyorlar geldiğinizde gayet rahat herşeyi görürsünüz ama herşeye rağmen ben sivasımı çok seviyorum insan hiç memleketini sevmezmi bizimki biraz hüsnü kuruntu

inşallah anlatmışımdır sivasa da beklerim inş gelirsiniz misafirim olun beklerim bide sivasın neresinde veya hangi köyde oturuyorsunuz şimdiden:T

alllah a emanet olun

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü"
hoş geldiniz hayırlı paylaşımlar.selametle kalın.allah yar ve yardımcınız olsun.

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
tabi bahsederim hemşerim bahset demiş bahsetmemmi :a12:tabi siz on yıldır gelmemişiniz şuan sivasta acayip scak var sivastan hiç beklenmez ama bilirsiniz sivasta 4 mevsim yaz 8 mevsim kış geçer:a01: sivasın herşeyi değişti yeni belediye başkanımız syn doğan ürgüp geldi o bize musin yazıcıoğlunun emaneti ama henüz bişeyini göremedik:a33: allahın izniyle oda olur ama şehir merkezi çk güzel sivasta bi sorun var devamlı aynı yeri güzelleştiriyorlar geldiğinizde gayet rahat herşeyi görürsünüz ama herşeye rağmen ben sivasımı çok seviyorum insan hiç memleketini sevmezmi bizimki biraz hüsnü kuruntu

inşallah anlatmışımdır sivasa da beklerim inş gelirsiniz misafirim olun beklerim bide sivasın neresinde veya hangi köyde oturuyorsunuz şimdiden:T

alllah a emanet olun

Selamun Aleyküm,

Ohh bee walla memlekete gitmiş kadar oluyor insan... Allah razı olsun kardeşim... Biz Sivas merkez Yahyabey mahallesi (eski adı Hocahüsam) eşrafındanmışız... Büyüklerimizden biliyorum, yoksa maalesef memleketimizle pek fazla irtibat kalmadı... Rahmetli dedem Subaşı Han'da esnafmış ama baba tarafım Rus harbinde göçmen geldiklerinden orada fazla kökleri yok...

Annem ise Hastaoğulları'ndan... Anne tarafım daha bir Sivas'lı... Zaten oraya gelirsek sadece dayıoğlu ile dayı kızı kaldı akraba olarak... Bir de kardeşim Sivas'dan evlendi, O'nun kayınvalidesi ve akrabaları var... Haa bu arada yeni belediye başkanı da onların akrabasıymış sanırım, soyadları da aynı zaten... Maalesef başka kimse kalmadı Sivas'da, herkes bir tarafa dağıldı..

Sağlık olsun, ama gerçekten Sivas'ı seviyorum... Hele ki bir Sivaslı ile konuşayım müthiş bir gitme arzusu uyanıyor içimde...

İnşaallah kısmet olur gitmek...

Allah'a emanet ol...

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
estağfurullah sivasımızı anlatmışım helede bi soyu gerçek sivaslıysa ne demek ya siz isteyin ben hergün anltıyım inşallah gelrsiniz "Maalesef başka kimse kalmadı Sivas'da, herkes bir tarafa dağıldı.."öyle olurmu biz varız kapılarımız sonuna kadar açık beklerim

allaha emanet olun

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
estağfurullah sivasımızı anlatmışım helede bi soyu gerçek sivaslıysa ne demek ya siz isteyin ben hergün anltıyım inşallah gelrsiniz "Maalesef başka kimse kalmadı Sivas'da, herkes bir tarafa dağıldı.."öyle olurmu biz varız kapılarımız sonuna kadar açık beklerim

allaha emanet olun

Allah razı olsun, dünya tatlısı hanım kızım benim...
Allah ne muradın varsa versin, Allah seni her zaman iyilerle karşılaştırsın inşaallah...

erzcn_24

Kayıtlı Kullanıcı
Çok iyi bilirim Sivası ...Bide Sivasın Soğuk havasını cok iyi bilirim ...Ben Erzincanlıyım komşuyuz ama inan aramızda Kutup farkı var :) Mayıs Ayında Sivasta Ciğerleri Üşütmüştüm zar zor toparladık kendimizi.....Sivasın Soğuğu demeyin bana .:)...Güzel Erzincanımızada bekleriz....

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
biz alıştık artık çok duyum sivasın dağlarında donan çok olmuş bi kötü yanı o var ya tab o da olsun ya

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Hiç unutmuyorum 1988 kışıydı... Yine uzun bir süre geçmişti Sivas'a gitmeyeli... Otobüs ile yolculuk ediyoruz ve yanımda benden yaşça daha genç bir delikanlı ile yanyana oturuyoruz ve tabii ki muhabbet aldı gitti...
Derken bir ara otobüsün camlarının buz tutmaya başladığını farkettim ve yanımdaki delikanlıya gösterdim buzlu camı... Bana döndü ve:
- İşte Sivas'a girdik abi... dedi...

İşte Sivas'ın soğuğuna ilginç bir örnek...

erzcn_24

Kayıtlı Kullanıcı
Hiç unutmuyorum 1988 kışıydı... Yine uzun bir süre geçmişti Sivas'a gitmeyeli... Otobüs ile yolculuk ediyoruz ve yanımda benden yaşça daha genç bir delikanlı ile yanyana oturuyoruz ve tabii ki muhabbet aldı gitti...
Derken bir ara otobüsün camlarının buz tutmaya başladığını farkettim ve yanımdaki delikanlıyı gösterdim buzlu camı... Bana döndü ve:

İşte Sivas'ın soğuğuna ilginç bir örnek...

Evet doğru soylemiş :))

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
Bana döndü ve:

beni güldürdünüz ya
bişy sorcam bunu diyen öğretmenmiydi aynısını ben lise 1 deyken öğretmenimiz anlatmıştı çok benziyor

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Bana döndü ve:

beni güldürdünüz ya
bişy sorcam bunu diyen öğretmenmiydi aynısını ben lise 1 deyken öğretmenimiz anlatmıştı çok benziyor

Doğrusunu istersen 20 -25 yaşlarında genç bir erkek olduğundan ve bu diyaloğumuzdan başka hiçbirşey de hatırlamıyorum, 20 yıl önceydi...

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
olsun gerçi o soğuktan ne hatırlayabilirsinizki dialoğunuzda güzeldi

allaha emanet olun

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
tekrar hoşgeldin kardeşim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt