Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uzak diyarlardan geldim:) (1 Kullanıcı)

DidemS

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeslerim.

Öncelikle tüm islam aleminin bayramini en icten dileklerimle kutluyorum.
Ben 20 yasinda genc bir kizim. Nefsine ve dünyanin oyunlarina kaptirmis gidiyorum kendime engel olamiyorum. Dini konulari dinlemek hosuma gidiyor. bildiklerimi uygulama konusunda sorunlar yasiyorum. Ben yurt disinda kaliyorum agir bir iste calisiyorum. Nisanlimi yurt disina getirebilmek icin ugrastigimdan kapanamiyorum. Biliyorumki bu bir mazeret degil. Bendeki sorun. Neyi istedigimi bilmememk.
Gercekten yürekten isteyen bir kisinin önüne kimse gecemez bunu düsünüyorum. Ama kendimde bu gücü görmüyorum. Kapanmam gerektigini biliyorum. Bile bile günah islemekte istemiyorum. Seytanin bu denli benle ugrasmasindan cok SIKILIYORUM. Sabri ögrenmek istiyorum sabretmek ve sükretmek. cok cabuk sIKILAN BIRISIYIMDIR. nerden nasil baslamaliyim. bicok konu hakkinda bilgim olsada kendimi birden kaptirmak istemiyorum bu beni ürkütüyor ve beni uzaklastiriyor:( kafam cok karisik. yardimci olursaniz sevinrim.

TekBiriz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tekbiriz.org
Aleyküm Selam

Neyi istediğini bilmiyorsan bulduğunu anlıyamazsın.
Önce ne istediğine karar vermelisin.

70,80,100 sene bir dünya hayatı mı?
Sonsuz bir Cennet hayatı mı?

Ne istediğine karar verdikten sonra gerisi daha kolay olur :)

DidemS

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam

Neyi istediğini bilmiyorsan bulduğunu anlıyamazsın.
Önce ne istediğine karar vermelisin.

70,80,100 sene bir dünya hayatı mı?
Sonsuz bir Cennet hayatı mı?

Ne istediğine karar verdikten sonra gerisi daha kolay olur :)

Iste sorunda burda. Bu dünyanin elbet birgün sonlancagini biliyorum. Bile bile aldirmazlik var. Sonsuz bir cennet hayatini istiyorum. Ama asil benim nasil yönlenmem gereken nedir bunlari bilmek istiyorum. Simdi birden kapansam olmuyor. Namazlarimi kiliyorum. Ama Olmuyor birden hicbisi olmuyor birden yapmaya baslayinca sanirim daha cok uzaklasiyorum bendeki sorun bu. :( söylerken size sacma ve gülünc gelebilir. belki diceksiniz nekadar cahil bi kiz diye. Mesela ben gösteris icinde kapanmak istiyorum. Öyle bisey olmali ki benim yönlenmem lazim ama nasil bilemiyorum. Üzerimde bir rahatlik var. Arkadaslar lütfen söyledigim sözleri yanlis anlamayin. cok zor durumdayim..

TekBiriz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tekbiriz.org
Iste sorunda burda. Bu dünyanin elbet birgün sonlancagini biliyorum. Bile bile aldirmazlik var. Sonsuz bir cennet hayatini istiyorum. Ama asil benim nasil yönlenmem gereken nedir bunlari bilmek istiyorum. Simdi birden kapansam olmuyor. Namazlarimi kiliyorum. Ama Olmuyor birden hicbisi olmuyor birden yapmaya baslayinca sanirim daha cok uzaklasiyorum bendeki sorun bu. :( söylerken size sacma ve gülünc gelebilir. belki diceksiniz nekadar cahil bi kiz diye. Mesela ben gösteris icinde kapanmak istiyorum. Öyle bisey olmali ki benim yönlenmem lazim ama nasil bilemiyorum. Üzerimde bir rahatlik var. Arkadaslar lütfen söyledigim sözleri yanlis anlamayin. cok zor durumdayim..

Estf. Neden yanlış anlayalım veya günlünç bulalım?
Bunları yaşayan bir tek siz değilsiniz ki?
Bizlerde zamana zaman bunları yaşıyoruz.

Öncelikle teleşa kapılmadan sakin düşünmemiz gerek.
Yaptığımız veya yapmadığımız eylemin sonuçlarını düşünmemiz bizim karar almamızda işimizi kolaylaştıracaktır.

Örneğin tesettür emrini düşünelim;
Başınız açık soka çıktınız ve sizi o halde 500 kişi gördü.
500 insanın günaha girmesine sebep olursunuz.
Bu 500 kişinin hakkını ödemeden de cennete giremezsiniz.
Her gün böyle birşey olduğunu düşünürsek,her gün çok fazla günaha girmiş olursunuz.
Tabi bunu düşünüp karamsarlığa düşmek de olmaz.
Allah tövbeleri çokca kabul edendir.
Töbe eder hatamızdan vazgeçersek Allah günahlarımızı bağışlar inşaAllah.

Genellikle erkekler tarafından güzel bulunan bayanlar tesettür emrine daha uzak duruyorlar.
Nefislerine uymuş olmalarından dolayı güzelliklerini herkesin görebileceği şekilde sergiliyorlar.
Fakat açıkta sergilenen meyve zamanla bozulur,çürür,kokuşur.
Kimse de satın almaz.
Kabuğu ile sergilenen meyve ise taze kalır.
Herkes kabuklu meyvleri alır,kimse soyulmuş meyve almaz değil mi?

Yarım yarım yapmak diye bir şey yok.
Bana göre yarım yamalak kapanmak hiç kapanmamaktan daha kötü bir durum.
Yaşadığım çevrede çok görüyorum ben böyle bayanları.
Sözde tesettürlü ama dizlerine kadar kısa etek,kollarını yarıya çekmiş,yüzünde bir ton boya vs. sözde tesettür.
İşte böyle kişiler ne dünyadan ne ahiretten vazgeçen kişiler.
İki yaşam arasında kalmış olduklarından dolayı böyle bocalıyorlar.

Sizde birden yapamam vs demeyin.
Ya tesettür emrine uyarsınız ya da uymazsınız bunun arasında bir yer yok.
Ya Allah ın emrine itaat,ya şeytanın dediğine itaat.
Ara bir yer yok.
Allah'ın emrine uymuyorsak,şeytanın emrine uyuyoruz demektir.

Size tavsiyem tesettürün size getireceği ve götüreceği şeyleri bir teraziye koyun.
Ufak bir ip ucu.
Getireceği şeyler Manevi,götüreceği şeyler maddi olacaktır. :)

Bir hayli uzun oldu.
Hakkınızı helal edin.
Yanlışım varsa kardeşlerimiz düzeltir inşaAllah.

Selamlar.

DidemS

Kayıtlı Kullanıcı
Helal olsun kardesim. ben bilgilenmek istiyorum veya bilgiklerimi taze tutup bu muhabbetin benim icin yarari olcagi kesin. burda uzun süre vakit gecirmem benim avantajim olacaktir. verdiginiz ögrenek cok güzel. Bazi seyleri bilipte yapamamak kadar ve arada kalmak kadar kötü birseyde yok. Verdiginiz nasihatlar benim yararima cok memnun oldum ayrica. böyle okuyarak ve rabbimin izniyle insallah kapanacagim. rabbim affeder insallah :( Eminimki basaracagim.

TekBiriz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tekbiriz.org
Helal olsun kardesim. ben bilgilenmek istiyorum veya bilgiklerimi taze tutup bu muhabbetin benim icin yarari olcagi kesin. burda uzun süre vakit gecirmem benim avantajim olacaktir. verdiginiz ögrenek cok güzel. Bazi seyleri bilipte yapamamak kadar ve arada kalmak kadar kötü birseyde yok. Verdiginiz nasihatlar benim yararima cok memnun oldum ayrica. böyle okuyarak ve rabbimin izniyle insallah kapanacagim. rabbim affeder insallah :( Eminimki basaracagim.

İnşaAllah. Dualarımız sizinle.
Siz sadece niyetinizde samimi olun.
Göreceksiniz ki Allah bütün engelleri kaldıracak ve başardığınızda çok mutlu olacaksınız.

İnşaAllah adresini verdiğim konuyu okursanız fikirleriniz daha da netleşecek,azminiz artacaktır.

http://forum.islamiyet.gen.tr/islam...ipte-kapanamayan-arkadaslar-haydi-buyrun.html

DidemS

Kayıtlı Kullanıcı
cok tesekkür ederim kardesim.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim hoşgeldin
yazdıklarını okudum, allah yardımcın olsun
ben bu siteyle tanışmadan öncede kapalıydım fakat bu siteyle tanıştıktan sonra kapalı olmamın asıl nedenlerini daha iyi anlamaya başladım
ve şuan gurur verici bir duygu bu
bu duyguyu sende en kısa zamanda yaşarsın inşallah
benim tavsiyem bu sitede olmaya davem etmen
tekbiriz kardeşimizin son mesajında verdiği linki mutlaka incele
bu sitede bir çok kardeşimiz kapanmaya karar verdi
sende o kadar güzel bir istek var ki ben inanıyorum kısa zamanda kapanacaksın inşallah..:)

DidemS

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim hoşgeldin
yazdıklarını okudum, allah yardımcın olsun
ben bu siteyle tanışmadan öncede kapalıydım fakat bu siteyle tanıştıktan sonra kapalı olmamın asıl nedenlerini daha iyi anlamaya başladım
ve şuan gurur verici bir duygu bu
bu duyguyu sende en kısa zamanda yaşarsın inşallah
benim tavsiyem bu sitede olmaya davem etmen
tekbiriz kardeşimizin son mesajında verdiği linki mutlaka incele
bu sitede bir çok kardeşimiz kapanmaya karar verdi
sende o kadar güzel bir istek var ki ben inanıyorum kısa zamanda kapanacaksın inşallah..:)

Tesekkür ederim, hosbuldum iste seninde rabbim icinden vermiski faydasini alabilissin. ben saatlerce belki bu siteyi inceleyebilirim ama önemli olan niyet etmek ve uygulamak sorunda burdan geliyor. Cok sevindim gercekten. Insallah dualarinizi eksik etmeyin. Cok fazla gel git yasiyorum sanirim yasimdan ötürümü bilmiyorum ama ins kararli olcagim. Rabbim yüzümü kara cikartmaz ins. Kapandigim gün benim asil dogusum o gün olacak buna inaniyorum. Hayatim degisecek belkide. zorlanacagim rabbim güc ve kuvvet versin kapanamak isteyipte kapanamayan kardeslerime. :a12:

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Tesekkür ederim, hosbuldum iste seninde rabbim icinden vermiski faydasini alabilissin. ben saatlerce belki bu siteyi inceleyebilirim ama önemli olan niyet etmek ve uygulamak sorunda burdan geliyor. Cok sevindim gercekten. Insallah dualarinizi eksik etmeyin. Cok fazla gel git yasiyorum sanirim yasimdan ötürümü bilmiyorum ama ins kararli olcagim. Rabbim yüzümü kara cikartmaz ins. Kapandigim gün benim asil dogusum o gün olacak buna inaniyorum. Hayatim degisecek belkide. zorlanacagim rabbim güc ve kuvvet versin kapanamak isteyipte kapanamayan kardeslerime. :a12:

canıım o kadar isteklisin ki maşallah ya hayran kaldım
ben şimdiden seni kapanmış kabul ediyorum;)
hadi bismillah, sen en büyük adımı bu istekle ve isteğini belirterek atmış oldun
güzel haberlerini bekliyoruz inşallah
dualarım seninle, Rabbim en kısa zamanda hakkıyla kapanmanı nasip etsin...

DidemS

Kayıtlı Kullanıcı
canıım o kadar isteklisin ki maşallah ya hayran kaldım
ben şimdiden seni kapanmış kabul ediyorum;)
hadi bismillah, sen en büyük adımı bu istekle ve isteğini belirterek atmış oldun
güzel haberlerini bekliyoruz inşallah
dualarım seninle, Rabbim en kısa zamanda hakkıyla kapanmanı nasip etsin...

amin kardesim. Günler önce siteye geldigimde okadar istekliydim aradan birkac gün gecti ve ben yine uzaklastigimi hissettim. ama bugun daha farkliyim. günüm günümü tutmuyor rabbim dogru yolundan ilerlemeyi nasip eder insallah.

deniz hışır

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah size bir iki cümlede ben söylemek isterim. ben de kapalı bir kızım. ben de sizin gibiydim. kendimi kaptırmaktan korkuyordam. size şunu söylemeliyim ki biraz cesaretli olun ve korkmayın. çünkü bu korkuyu aştığınızda huzura ereceksiniz. bu korku şeytanın vesvesesidir bunu unutmayın vesselam...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam güzel kardeşim..
Hoşgeldin..
Üyeliğin hayırlı ve daim olur inşallah...
Yazılanları okudum...
Maşallah barekallah Subhanallah...
İçindeki güzel istek daim olsun inşallah..
her şeyin farkındasın...
Sadece nefsinle mücadele halindesin...
İnanki hepimiz aynı durumları yaşamaktayız..
Hepimiz nefsimizle savaşmaktayız..
İnşallah nefsimiz yenenlerden oluruz....
Şuan korktukların ilerde senin için huzur olacak..
Ve ilerde diyeceksin ahhh keşke bu huzuru daha erken tatsaydım..
Rabbim bütün kardeşlerimize tesettür nuruyla nurlanmalarını nasib etsin..
Tesettürü hakkıyla taşıyanlardan eylesin bizi...
İnşallah en kısa zamanda Hayırlı haberlerini alırız..
Dualarımdasın..
Selam ve duayla...
Allah c.c. emanet ol...
:H​

DidemS

Kayıtlı Kullanıcı
kardeslerim okadar güzel ögütler verdinizki bana anlatamam. ama ben seytanin verdigi oyuna teslim oldum gibi bisey :( birakin kapanmayi namazlarimida bosladim :( bi bosvermislik var. ben yurt disinda kaliyorum bildigniz üzere. Oraya allah razi olsun görevini cok iyi yapan bir hoca geldi ama malesefki ben gidemedim herkes bundan faydalaniyor bana nasip olmadi bi türlü.
arkadaslar herseyin farkinda olup bunu yapamamk + bir günah daha islemekten cok yoruldum ben artik. Ama nefsime söz geciremiyorum. Calisiyorum belki size bahane gibi gelcek ama calisirken kapanamiyorum. bir acilip bir kapanmayida yapamam. nisanlimi buraya getirmem gerekiyor. bilmiyorum kafam cok karisik neye nerden baslicamida bilmiyorum 10 saat calisiyorum vucudum kafam beynim cok yipranmis durumda:( cok cahilim:(

DidemS

Kayıtlı Kullanıcı
Bugun kendimi daha umutlu hissediyorum... zor günleri birakip yeniden zararin neresinden dönersek kardir diyerek namazima basladim :a12:

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Allah teala mubarek etsin dini mubin islami tam manasiyla size ve bize yasamayi nasip etsin. Amin
insALLAH tevbe edelim butun günahlarimizdan,
Tevbe Ya Rabbi
Tevbe Ya Rabbi
Tevbe Ya Rabbi Estagfirullah el azim
Allah'a Celle Celaluh emanet olun

DidemS

Kayıtlı Kullanıcı
saolun kardesim. dini sohbetlere katildigim sürece kendimi daha cok yakin hissediyorum rabbime. Insallah zamanla kendimi ilerletip bilincli bir müslüman olma yolunda ilerliyecegim. ALLAH razi olsun.

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
hoş gelmişin abalcım :a12::a12:
sen istedikten yaradan rabbim istediğini veriri :a12:
sen sadece rabbimi düşün:a12:

en güzeline ve yaradan emanetsin ablacım :a12:
rabbim yardımcın olsun inşallah selm ve dua ile :a12​
:

DidemS

Kayıtlı Kullanıcı
oyy buketcim allah razi olsun kardesim nasil güzel karsilamissin beni cok cok cok tesekkür ederim cok sevindim mesajina. cok tesekkür ederim:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt