Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Unutmazsan Unutmazlar (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Unutmazsan Unutmazlar

Bir genç delikanlı varmış, çok ağlıyormuş. Hocası
gul_33.gif
sormuş niye bu kadar ağladığını...

Hocam Allah beni cehenneme ya atarsa demiş genç.
-Evladım sen namazını kılıyorsun, dindarsın, neden bu kadar korkuyorsun?
-Hocam çok korkuyorum, Allah muhafaza ya beni cehenneme atarsa...
Bir türlü çocuk ikna olmuyormuş.
Hocası diyor ki;
-"Bak evladım biz büyük bir zata bağlıyız, o büyük zat bizi bırakmaz, bize sahip çıkar".
Genç diyorki;
-Peki hocam ya unutursa, beni bırakırsa, sen işe yaramazsın derse, benim halim ne olur.
Hocası diyor ki;
-"UNUTMAZSAN, UNUTMAZLAR, BIRAKMAZSAN, BIRAKMAZLAR. İş sende biter, sen kendine bak, onlara bakma, sen dünyada sahip çıkarsan onlarda ahiretde sahip çıkar".

Dala sıkı sarılalım, bu iş gevşekliğe gelmez. Zira deniz dalgalı, gemi sallanıyor, sağa sola bakınırken dalga gelip bizi köpek balığının ağzına atabilir. Şimdi sıkı durmanın, sıkı tutunmanın, geminin sallanmasına karşı tedbirli olmanın zamanıdır, dalga geçecek zaman değil, dalga çok büyüktür.

Büyüklerin adetleri var, güzel huyları var, kesinlikle aldıklarını bırakmazlar; Sen bırakmazsan bırakmazlar. Onlar verdiklerini geri almazlar.

Bir hayrın işlenmesine sebep olmak o hayrı işlemek gibidir.

Bir kişinin hidayetine sebep olmak, bir kişiye yardımcı olmak en kıymetli ibadettir. Bazı insanlara Allahü teala hususi kabiliyet vermiştir. Onları özel bir iş için yaratmıştır. Bunlar insanın ağzından girer burnundan çıkar, onun hidayetine sebep olur, büyükleri tanıtır... mübarek olsun.

Mü’mine hizmet ibadettir, üzmek ise felakettir. Herkesin yaptığı işten, ne olduğu, kim olduğu ve tarafı belli olur. Karınca, İbrahim aleyhisselamın ateşini söndürmek için su taşırken yılan ise ateşin artması için üflüyordu. İkisi de hayvandır fakat ayrı yapıda... ikisi de farklı,.. ikiside tarafını belli ediyor..

Allahü teala kullarını seçiyor, ona göre iş veriyor. Kimisini hayırlı işlerde istihdam ediyor, kimisini kötü işlerde.. ne mutlu hayırlı işlerde istihdam edilenlere.....

Allahü tealaya emanet olunuz efendim.

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm hafize anne (yaşınızı bilmiyorum forumdaki arkadaşlar size böyle hitab ediyor diye kopya çektim) :a12:

Çok güzel bir paylaşım olmuş..Allahü teala razı olsun..

Dualarınızı istirham ederim. Afiyet ve selametle kalınız..

Unutmazsak unutmazlar..

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Allahü teala Razı olsun..Çoook kıymetli bir paylaşım olmuş faide hasıl olur inşallahü teala.Cenab-ı Hak işlerinizi kolaylaşdırsın.Kim bildikleriyle amel ederse Allahü teala ona bilmediklerini bildirir buyuruluyor.Amel edenlerin zümresine dahil oluruz inşallah.Selametle.
Arabî mısra’ tercemesi:

Bir kimse ki, bu düâya âmîn diye,
Hak teâlâ, o kula rahmet eyleye!

_Ubeydullah_

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleyküm we rahmetullah..
Paylaşımınız tokat gibiydi..
Şükürler olsun ki nasibimi alıp birkez daha kendime geldim..
Rabbim razı olsun..
Duacınızım..
Hoş ve mesud kalın..

eY sEvGiLi

Kayıtlı Kullanıcı
nasılda bir cümleyle herşey anlatılmış..unutmazsan unutmazlar..
unutmayanlardan oluruz inşALLAH....
ALLAH razı olsun...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm hafize anne (yaşınızı bilmiyorum forumdaki arkadaşlar size böyle hitab ediyor diye kopya çektim) :a12:

Çok güzel bir paylaşım olmuş..Allahü teala razı olsun..

Dualarınızı istirham ederim. Afiyet ve selametle kalınız..

Unutmazsak unutmazlar..

VE ALEYKÜMSELAM ÇÜNKİ BEN HEPİNİZDEN BÜYÜĞÜM YAŞIM 53
İ'lem eyyühe'l-aziz! Ey nefis! Eğer takva ve amel-i salihle Halıkını razı ettiysen, halkın rızasını tahsile lüzum yoktur; o kafidir. Eğer halk da Allah'ın hesabına rıza ve muhabbet gösterirlerse, iyidir. şayet onlarınki dünya hesabına olursa, kıymeti yoktur. Çünkü onlar da senin gibi aciz kullardır.

Maahaza, ikinci şıkkı takip etmekte şirk-i hafi olduğu gibi, tahsili de mümkün değildir. Evet, bir maslahat için sultana müracaat eden adam sultanı irza etmişse, o iş görülür. Etmemişse, halkın iltimasıyla çok zahmet olur. Maamafih, yine sultanın izni lazımdır. İzni de rızasına mütevakkıftır.

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
VE ALEYKÜMSELAM ÇÜNKİ BEN HEPİNİZDEN BÜYÜĞÜM YAŞIM 53
İ'lem eyyühe'l-aziz! Ey nefis! Eğer takva ve amel-i salihle Halıkını razı ettiysen, halkın rızasını tahsile lüzum yoktur; o kafidir. Eğer halk da Allah'ın hesabına rıza ve muhabbet gösterirlerse, iyidir. şayet onlarınki dünya hesabına olursa, kıymeti yoktur. Çünkü onlar da senin gibi aciz kullardır.

Maahaza, ikinci şıkkı takip etmekte şirk-i hafi olduğu gibi, tahsili de mümkün değildir. Evet, bir maslahat için sultana müracaat eden adam sultanı irza etmişse, o iş görülür. Etmemişse, halkın iltimasıyla çok zahmet olur. Maamafih, yine sultanın izni lazımdır. İzni de rızasına mütevakkıftır.

Allahü teala cümlemize hayırlı ve uzun ömürler versin, inşaallahü teala.

Cenab-ı Hak, takdirine rıza gösteren ve rızasını kazanmak için hayırlı ameller işleyenlerden olmamızı nasib etsin inşaallahü teala..

Dualarınızı istirham ederim, selametla kalınız..

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cc sizlerden razı olsun Hafize kardeş!güzel bir paylaşım.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt