Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Un Kurabiyesi (1 Kullanıcı)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
unkurabiye.jpg

Un Kurabiyesi

Malzemeler:

* 1 paket margarin, oda sıcaklığında (ben tereyağı kullandım)
* 1 kahve fincanı sıvıyağ
* 3 kaşık pudra şekeri
* 4 kaşık buğday nişastası
* Alabildiği kadar un (4,5 - 5 bardak)
* 1 çay bardağı pudra şekeri (Üzeri için)

Hazırlanması:

1. Margarin, sıvıyağ ve pudra şekerini krema kıvamına gelene kadar karıştırın. Nişasta ve unu ekleyerek hamuru yoğurun.
2. Daha sonra hamurdan uygun büyüklükte parçalar koparıp rulo şekline getirin ve bıçakla verev şeklinde kesin ve üzerine bıçakla 2 çizik atın (ben yuvarladım)
3. Önceden ısıtılmış 160C fırında beyaz kalacak şekilde pişirin. Fırından çıkınca pudra şekerine bulayın.

En kolay kurabiye,hemencecik yapıyoruz ani bir misafir geldiğinde çokta lezzetli oluyor....AFİYET OLSUN..:a19:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler....... denenmiş olması benm için daha iyi. sık kullanılanlara ekledim tariflerini denicem inşallah.

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
benim annem bu kurabiyeyi tenekede satılan bizim yağdan yapıyor çok güzel oluyor anneme kim gelse kurabiye soruyor tavsiye ederim

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sağol sılacımm....yapınca banada haber ver çayı demleyim..pastalar senden...:a18::a07:
tamam bilnurcum istediğin kurabiye olsun.

benim annem bu kurabiyeyi tenekede satılan bizim yağdan yapıyor çok güzel oluyor anneme kim gelse kurabiye soruyor tavsiye ederim

hım bizim yağ tenekede satılan hiç farketmemişim. bi bakayım. teremyağdan da güzel olur tahminim. ufaklık belki sever diye denicem. inşallah.

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
hım bizim yağ tenekede satılan hiç farketmemişim. bi bakayım. teremyağdan da güzel olur tahminim. ufaklık belki sever diye denicem. inşallah.[/QUOTE]

büyük marketlerde oluyor eskiden vita yağları vardı onun gibi 3 kiloluk tenekede küçük boyu biz sadece o kurabiye için alıyoruz yapmak istersen tarifini veririm

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hım bizim yağ tenekede satılan hiç farketmemişim. bi bakayım. teremyağdan da güzel olur tahminim. ufaklık belki sever diye denicem. inşallah.

büyük marketlerde oluyor eskiden vita yağları vardı onun gibi 3 kiloluk tenekede küçük boyu biz sadece o kurabiye için alıyoruz yapmak istersen tarifini veririm[/quote]
tamam büyük markete gittiğim zaman dikkat ederim inşallah. senin tarifi de alayım madem ikisini de denerim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt