Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Un Kurabiyesi (1 Kullanıcı)

yasminq1

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.teknikoto.forumup.com
Un Kurabiyesi

Malzemeler:
300 gr margarin erimemiş
2 yumurtanın sarısı ve beyazları
2 çay bardağı pudra şekeri
1 paket kabartma tozu
Aldığı kadar un
fındık, hindistan cevizi, şan fıstığı (evde hangisi varsa)

Yapılışı:
Margarin, yumurtanın sarısı, pudra şekeri, karıştırılır. Unu ilave edilir. (kulak memesi yumuşaklığında olucak) kabartma tozunuda ilave ederek güzelce yoğrulur. Küçük küçük toplar yapılıp 2 yumurtanın beyazına topların sadece üstleri gelecek şekilde bulanıp, ayrı ayrı kaplarda duran fındık, fıstık, hindistan cevizlerine bandırılır.Yağlanmış fırın tepsisine yerleştirerek 180 derecede pişirilir.

Denemenizi tavsiye ederim :evet afiyet olsun, sağlıcakla...:H

kibaraggul

Kayıtlı Kullanıcı
un kurabiyesine bayılırım,tarifini aldım en kısa zamanda deneyeceğim.İanşallah tutar.....:G

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
s.a.
sabah sabah canım çekti ya.
ancak bir şey sormak istiyorum margarin olarak hangi marka kullanılmalı bir tavsiyeniz varmı?

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm yasemin kardeşim. tarif için teşekkürler, emeğinize sağlık..margarin sanırım 1 paketten fazla oluyor değil mi? Un kurabiyesini tutturmak kolay değildir;) Deneyelim inşaAllah. selam ve dua ile..B)

FyrM

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim allah razı olsun yapacam ve yerken seni dualarla anacağım saol

yasminq1

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.teknikoto.forumup.com
selamun aleyküm yasemin kardeşim. tarif için teşekkürler, emeğinize sağlık..margarin sanırım 1 paketten fazla oluyor değil mi? Un kurabiyesini tutturmak kolay değildir;) Deneyelim inşaAllah. selam ve dua ile..B)
Aleyküm selam Niğdelim, Birşey değil! Margarinlerin geneli 250 gr zaten, dikkat ederseniz üzerinde 50- 100- 150 diye artarak gösterir. bir pakete ilave olarak, 50 gr daha ekliyeceksiniz. Malzemeleriniz oda ısıssında olsun, ben inanıyorum tutturacağınıza :) Allaha emanet olun! Sevgilerimle...

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam Niğdelim, Birşey değil! Margarinlerin geneli 250 gr zaten, dikkat ederseniz üzerinde 50- 100- 150 diye artarak gösterir. bir pakete ilave olarak, 50 gr daha ekliyeceksiniz. Malzemeleriniz oda ısıssında olsun, ben inanıyorum tutturacağınıza :) Allaha emanet olun! Sevgilerimle...

Evet yasemin kardeşim:evet Benim bildiğim tariflerde genelde 250 g kullanılıyor da ondan dikkatimi çektiydi ;) Denemedim, deneyeceğim inş..Siz de Rabbimize c.c. emanet olun kardeşim..Hayırlı geceler..Selam ve dua ile..:H

monece

Kayıtlı Kullanıcı
un kurabiyesini çok seviyorum ama bir türlü tutturamıyorum bikerede bunu deneyeyim paylaşım için teşekkür

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt