Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ümmet Şurası Acilen Toplanmalıdır... (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Ümmet Şurası

resim_yok.gif

21 Ocak 2010
M.Şevket Eygi
İmkanlar el verdiği zaman ilk fırsatta hemen bir "ÜMMETŞÛRASI" kurulmalıdır.
1. Bütün icazetli ehl-i sünnet ulemâ ve fukahası bunun tabiî üyesi olmalıdır.
2. Yedi alimden, fakihten oluşan bir yürütme (icra) kurulu olmalıdır. Bu zatlar alim, ârif, afif, doğru-dürüst, emin, sahih itikadlı, musalli, cemaate müdavim, haysiyetli, vakarlı, nezih, mürüvvetli (çarşıda pazarda herkesin arasında yemek yiyen mürüvvetsizdir), muhlis, muttaqi kimseler olacaktır. Fâsık-ı mütecahir, allâme de olsa üye olamaz.
3. Münâvebe ile seçilen (dönüşümlü) bir başkanı olmalıdır.
4. Bu "ÜMMET ŞÛRASININ" bir Meclis-i Meşâyih'i olmalıdır. Şeriata ve Ehl-i Sünnete bağlı bütün icazetli gerçek şeyhler bu Meclis'in tabiî üyesi olmalıdır.
5. İslâm Şûrası Kur'ân'a, Sünnete, icmâ-i ümmete, Selef-i Sâlihîne, Sevad-ı Âzam'a uygun Müslümanlığı yaymalı, öğretmeli, savunmalı, her türlü bâtıl itikadla, bid'atle, reformculukla en uygun ve tesirli (etkili) şekilde mücadele etmelidir.
6. Fıkıh düşmanlığı ve mezhepsizlikle...
7. Telfik-i mezahib ile...
8. Dinde reform, dinde değişim, dinde yenilik, dini hafifleştirmek, dinde ılımlılık, Fazlurrahmancılık (Tarihsellik) gibi bozuk, batıl, bid'at cereyanları ilmin ışığında tenkit edip halkı uyarmalıdır.
9. Tarikat ve Tasavvuf Müslümanlarına müşrik ve kâfir diyen aşırıları red ve cerh etmelidir.
10. Şûra bünyesinde kurulacak bir heyet piyasadaki bütün Kur'ân tercümelerini, meallerini, tefsirlerini inceleyip, tefsir bi'l-heva ve'r-rey kabilinden olanları gerekçeli şekilde tenkit edip Müslümanları tuzaklara düşmekten kurtarmalıdır. Okunabilecek tefsir, meâl ve tercümelerin listesini vermelidir.
11. Dinlerarası Diyalog ve Hoşgörü cereyanının mahiyetini halka anlatmalıdır.
12. BuŞûra halkı namaza ve cemaate davet etmelidir.
13. Tashih-i itikad konusunu ele almalı ve bu konuda çok geniş bir seferberlik başlatmalıdır.
14. Hz. Âdem'den bugüne dek tek hak din olduğunu, bunun İslâm olduğunu, İslâm'ın dışında başka hak dinler olmadığını, Hz. Musa ve Hz.İsa efendilerimizin (İkisine de selâm olsun) dinlerinin İslâm olduğunu, zamanla kutsal kitapların tahrif edilip bâtıl dinler zuhur ettiğini on milyonlarca Müslümana anlatmalıdır.
15. Harc-i rah (zarurî yol, barınma, yeme masrafları) dışında Ümmet Şûrası üyelerine maaş ve ücret ödenmemelidir.
16. Bu Şûra üyeleri bütün cemaatlerin, tarikatların, hizip ve fırkaların, grup ve kliklerin üzerinde olmalıdır.
17.Şûra üyesi ulemâ ve fukaha dört mezhepten birine bağlı olabilir ama mezhepsiz olamaz.
18. Şûra üyeleri bir tarikata mensup olabilirler ama tarikat propagandası ve dâveti yapamazlar.
19. İslâmî usûle göre icazeti yok ise, bir ilâhiyatçı, ilâhiyatçıların feriştehi olsa bile bu Şûraya üye olamaz.
20. Şûra politikanın içinde değil, üzerinde olacaktır.
21. Şûra şehir ve medeniyet Müslümanlığını temsil edecektir.
22. Şûraya üye olmak için müracaat edenler, üyelik hakkını kayb eder. Böyle hizmetlerde tâlib olmak yoktur, matlub olmak vardır.
23. Ümmet Şûrasının merkezi İstanbul olacaktır.
24. Şûra nasıl oluşturulacak, kimler seçilecek, nasıl seçilecek?.. Meselenin yasal yönü nasıl halledilecek?.. Nasıl gelir temin edilecek?.. Bu meseleler bilge ve gerçekten 'âqilMüslümanlar tarafından halledilecektir.
Şimdilik 24 madde ile yetiniyorum.
Böyle bir şey kolay gerçekleşmez.
Haçlılar, Siyonistler, Evangelistler, Sabataistler, Kriptolar, mürtedler, münafıklar, diyalogçular, reformcular, mezhepsizler böyle hayırlı bir teşebbüsü baltalamak için ellerinden geleni artlarına koymayacaklardır.
Müslümanlar arasındaki kaos, anarşi, kafa karışıklığı, çekişme ve didişme, düşmanlık, enerji ve imkân israfı, dağınıklık ancak böyle bir Şûranın kararlarına ve rehberliğine uymakla izale edilebilir.
Ümmet Şûrası kurulmasını Ümmet-i Muhammed'e (Salat ve selam olsun O'na) teklif ediyorum...
(Dikkat: Din ve mukaddesat sömürücüleri böyle hayırlı bir teşebbüsü mıncıklamak ve dejenere etmek isteyeceklerdir. Hiçbir bid'atçinin, cemaat fanatiğinin, parça militanının, din bezirgânının, sömürücünün, Müslüman arivistin, Allah'ın âyetlerini ucuza satanın, Sünnet ve fıkıh düşmanının, baronunu putlaştıran, rableştiren sapığın bu hizmete burnunu sokmaması gerekir. Ümmetin akıllıları ve temizleri bu konuda tedbir almalıdır.)

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Hocam iyi güzel dedinde 50 yıldır her sene birileri bunu söylüyor zaten icraat olmadıktan sonra

leon.

Kayıtlı Kullanıcı
saygı değer site yöneticileri
fethullah gülen hoca efendiyi eleştirenlerin
konularını kapatmıyorsunuz
gerçekleri doğruları yazan fethullah hoca efendi sempatizanlarının
konularını hemen kapatıyorsunuz ergenekon terör örgütüne hizmet ettiğinizin farkındamısınız çünkü ergenekon terör örgütünün en sevmediği kişi fethullah gülen hoca efendi.. siz bilirsiniz nasıl müslümansınız ki islami site diyorsunuz islama hizmet eden bir hoca efendiyi çekemiyorsunuz veya benmi mi hatalıyım kalbinizi incitdiysem allah beni affetsin allaha emanet olun

dorinx1

Kayıtlı Kullanıcı
konularını hemen kapatıyorsunuz ergenekon terör örgütüne hizmet ettiğinizin farkındamısınız çünkü ergenekon terör örgütünün en sevmediği kişi fethullah gülen hoca efendi.. siz bilirsiniz nasıl müslümansınız ki islami site diyorsunuz islama hizmet eden bir hoca efendiyi çekemiyorsunuz veya benmi mi hatalıyım kalbinizi incitdiysem allah beni affetsin allaha emanet olun

arkadaşım burda fethullah gülenci olmayan insanlar ergenekon mu oldu yani yazınızdan bu anlaşılıyo ben fethullah gülenci değilim ben ergenekon terör örgütümü oldum yani kimse hoca efendiyi çekememezlik yapmıyo burda burası herkeze açık islami bir site bence sorun sizin yazdıklarınızda ve sizde siz yazdıkalrınızı bi gözden geçirin burdakimse silmez yazdıklarınızı

ve burdaki insalar tam bir müslümanlar öle olmasalardı 5 yıldır bu site açık olmaz bukadar üyesi olmazdı

her yazdığınız kelime hoca efendi şöle böle daha öncede söledim ben fethullan gülenci değilim ama kendisine saygım vardır benim sohbet arşivimde kendiside vardır ve 200 e yakın sohbeti mevcuttur

burda sorun sizde siz konu açmadan önce bu sitede ben daha silinen konu görmedim siz her konu açtığınızda farkındaysanız sorun yaşanıyo ve buda yazım şeklinizden kaynaklanıyor öle bir yazıyosunuzki yazdığınız konuda herşey ALLAH Peygamberimiz (s.a.v) fethullah gülen said nursi hz. başka kimse yok gibi yazıyosunuz anlatıyosunuz insanlara bu yanlış geliyor

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim razı olsun şevki hocadan...inşallah hocam inşallah.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com

DİNİMİZİ ÜÇ KURUŞA SATMAYA ÇALIŞAN DİYALOKÇULARIN DA,
MİLLETİMİZE PUSU KURAN-İNANCINA DÜŞMANLIK EDEN ERGENEKON TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DE ALLAHCC BELALARINI VERSİN İNŞAALLAH...
Allahcc mutlaka hesapları görücüdür...
vESSELAM...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt