Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ulvi olmak.. (1 Kullanıcı)

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Hiç , Yaratan ile yaratılan bir olur mu?

Yaratan;

Bakara (117)
O, gökleri ve yeri örneksiz yaratandır. Bir işe hükmetti mi ona sadece "ol" der, o da hemen oluverir.

Yaratılan;

Maide (75)
Meryem oğlu Mesih sadece bir peygamberdir. Ondan önce de nice peygamberler geldi geçti. Onun annesi de dosdoğru bir kadındır. (Nasıl ilah olabilirler?) İkisi de yemek yerlerdi. Bak, onlara âyetlerimizi nasıl açıklıyoruz. Sonra bak ki, nasıl da (haktan) çevriliyorlar.

Öyleyse;

Maide (92)
Öyleyse Allah'a itaat edin, peygambere itaat edin ve Allah'a karşı gelmekten sakının. Şayet yüz çevirirseniz bilmiş olun ki elçimize düşen sadece apaçık tebliğdir.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Allah ( C.C. ın Peygamberleri bu konuda ne buyuruyorlar acaba ?

Maide (117)
"Ben onlara, sadece bana emrettiğin şeyi söyledim: Benim de Rabbim, sizin de rabbiniz olan Allah'a kulluk edin (dedim.) Aralarında bulunduğum sürece onlara şahit idim. Ama beni içlerinden aldığında, artık üzerlerine gözetleyici yalnız sen oldun. Sen her şeye hakkıyla şahitsin."

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Araf (188)
De ki: "Allah dilemedikçe ben kendime bir zarar verme ve bir fayda sağlama gücüne sahip değilim. Eğer ben gaybı biliyor olsaydım daha çok hayır elde etmek isterdim ve bana kötülük dokunmazdı. Ben inanan bir kavim için sadece bir uyarıcı ve bir müjdeciyim."

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
İman edenler SADECE ALLAHA TEVEKKÜL EDERLER;

Enfal (2)
Mü'minler ancak o kimselerdir ki; Allah anıldığı zaman kalpleri ürperir. Onun âyetleri kendilerine okunduğu zaman (bu) onların imanlarını artırır. Onlar sadece Rablerine tevekkül ederler.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Enfal (10)
Allah bunu, sadece bir müjde olsun ve onunla kalpleriniz yatışsın diye yapmıştı. Yoksa yardım ancak Allah katındandır. Şüphesiz Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
O yüzden SADECE ; Allahu Tealaya Tevekkül edin;

Yunus (84)
Mûsâ, "Ey kavmim! Eğer siz gerçekten Allah'a iman etmişseniz, eğer O'na teslim olmuş kimseler iseniz, artık sadece O'na tevekkül edin" dedi.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçek Rabbimiz Allahu Tealadır ( C.C. )..
HAK olan budur..

HAKTAN nasıl döner de , ( MÜNAFIKLARA , Hain, İhanetçilere , Şeytan lain ve yandaşları ) kanarsınız ?

Yunus (32)
İşte O, sizin gerçek Rabbiniz olan Allah'tır. Hak'tan sonra sadece sapıklık vardır. O halde nasıl oluyor da (Hak'tan) döndürülüyorsunuz?

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Allah C.C. Tek olan İLAHTIR..

Ondan başka ilah yoktur..

Bakara (163)
Sizin ilahınız bir tek ilahtır. Ondan başka ilah yoktur. O Rahmân'dır, Rahîm'dir.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Allahu Tealanın VAHYİDİR uyulması gereken..

Enam (106)
Ey Muhammed! Sen, Rabbinden sana vahyedilene uy. Ondan başka hiçbir ilah yoktur. Allah'a ortak koşanlardan yüz çevir.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Enam (102)
İşte sizin Rabbiniz Allah. Ondan başka hiçbir ilah yoktur. O her şeyin yaratıcısıdır. Öyle ise O'na kulluk edin. O her şeye vekil (her şeyi yöneten, görüp gözeten)dir.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Araf (59)
Andolsun, Nûh'u kendi kavmine peygamber olarak gönderdik de, "Ey kavmim! Allah'a kulluk edin. Sizin için O'ndan başka hiçbir ilah yoktur. Şüphesiz ben sizin adınıza büyük bir günün azabından korkuyorum" dedi.

Tevbe (31)
Allah'ı bırakıp, hahamlarını; rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih'i rab edindiler. Oysa, bunlar da ancak, bir olan Allah'a ibadet etmekle emrolunmuşlardır. Ondan başka hiçbir ilah yoktur. O, onların ortak koştukları her şeyden uzaktır.

Tevbe (129)
Eğer yüz çevirirlerse de ki: "Bana Allah yeter. O'ndan başka hiçbir ilah yoktur. Ben ancak O'na tevekkül ettim. O, yüce Arşın sahibidir."

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Sakın kanmayın;
Allahu Tealanın yolundan ( Vahyedilen kitaplar Zebur, Tevrat, İncil ve KURAN ile Peygamber A.S. lar çizgisinden ) ayrılmayın..

Sadece;
Allahu Tealaya İbadet ve itaat edin..
Ayaklarınızı DİN yolunda sağlam basın..

Yoksa;
Şeytan Lain ve yandaşlarının ( Münafıkların, Hain ve İsyancı.. ) büyülenmiş , hipnoz altında kalmış, hizmetkarı olarak CEHENNEM yolcusu olursunuz..

Bizden söylemesi..

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Biliniz ki;

Yemek yiyenden, uyuyandan, LAVABOYA gidenden ULVİ insan olmaz..

Onların tamamı yaratılandır..

Hepside..

Yaratana muhtaçtır..

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
NETİCE;

Yaratılan her şey ; Allahu Tealaya muhtaçtır..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt