Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uçurumun Kıyısında Dans (1 Kullanıcı)

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı
Bu dehşet verici haberi okuduğumda gözlerime inanamadım.
Yazıya böyle bir cümleyle başlamak isterdim, okuduğum haber beni hiç şaşırtmadı. Günün birinde bu türden haberler okuyacağımı zaten biliyordum. Hatırlayanlar olacaktır, yine bu köşede son dönemde yapılan araştırmalardan bazı dehşetengiz rakamlar aktararak, gençlerimizin nasıl bir alkol ve uyuşturucu batağına çekilmekte olduğuna işaret etmiştim. "Ekmek arası esrar" haberi, benim bu beklentilerime güçlü bir sembolik katkı yapıyor, o kadar.

Haberin detaylarıyla ilgilenmeyi yine de ihmal etmeyelim. Nedir o detaylar? İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uzun zamandır sürdürdükleri takibin neticesinde Esenler İlçesi'ndeki bir büfeye baskın düzenliyor. Baskında, "ekmek arasına uyuşturucu gizleyerek sattıkları öne sürülen üç kişi" suçüstü yakalanıyor. Haberin işaret ettiği durum son derece vahim, ama olayın tüyler ürpertici bir başka boyutu daha var. Söz konusu kirli ticaretin sürdürüldüğü büfe bir ilkokulun tam karşısında bulunuyor ve o okulun öğrencileri bu büfeden alışveriş ediyor. Yani ilköğretim çağındaki çocuklarımız uçurumun kıyısında dans ediyor.

Yani biz kökü atide koskoca bir toplum olarak her akşam televizyon ekranlarının karşısında gencecik ruhları kırpıp kırpıp popstar, alaturka star, oryantal star, soytarıstarlaştırma süreçlerinde utanmazca debelenirken, ayağımızın altındaki zemin hızla çürüyor. Kulak versek bu çürümenin sesini duyacağız. Ama biz de başka bir uyuşturucunun 37 ekran, 55 ekran, 70 ekran dozlarıyla kendimizden geçmeyi, aklımızı bulandırıp sarhoş yaşamayı tercih ediyoruz. Bu toplumun öz değerleriyle o kadar çılgınca oynadılar ki, artık bu toplumu "kendi" kılan her şeyden nefret etmek en yaygın yaşama biçimi haline geldi. Doğru, bugünkü toplumsal manzaramızdan, bugünkü toplum röntgenimizin gösterdiklerinden ben de nefret ediyorum. Ama biliyor ve zavallı teselliler buluyorum ki, bu toplum aslında biz değiliz. Elbet bu teselli bize can yakıcı birer hatıra bırakmaktan fazlasını başaramayacak. Bugün buradayız ve bu yeni gerçekle yaşamanın bir yolunu bulmalıyız. Ayaklarımız artık suya ermeli. Kalan son gücümüzü ahtapot kollarıyla beynimizi sımsıkı sarmalayan o televizyon ekranlarının karşısından kalkmak için kullanmalıyız. Yoksa çocuklarımızı, yani geleceğimizi tümüyle karanlıklara teslim edeceğiz. Ekmeğin arasına esrar koymayı akıl edebilen bir kötülük seviyesinin, aşamayacağı hiçbir sınır kalmamış demektir. Bana o kirli dönerci büfesinin elindeki o malı, müşteri olarak gelen çocuklardan sakınacağını iddia edebilecek, buna güvence verebilecek bir babayiğit var mı? Şu bir kuraldır, uyuşturucu ticareti bütün kuralları daha ilk adımda kaldırmayı gerektirir. Eğer uyuşturucu satmayı içinize sindiriyorsanız, kârınızı kademe kademe yükselten şeyin müşterinizin adım adım ölüme yaklaşması olduğunu bilirsiniz. Müşterinizin kurtulma ihtimali, sizin kirli ticaretinizin karşısındaki en büyük tehlikedir. Çocukmuş, masumiyetmiş, gelecekmiş; bunlar böyle kirli bir ticaretin kapsama alanına girecek şeyler değildir. Kendimizi avutmayalım; kendi hayatının ve öz değerlerinin dışındaki her türlü illüzyona fena halde acıktırılmış insanlar için, zihni ortadan kaldıran bir sonsuzluk hissi kadar cazip başka bir seçenek olamaz. Yani eşittir ekmek arası esrar!..

Bu gece de rahat rahat uyuyabilecek miyiz gerçekten?!

Gökhan Özcan

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Uçurumun Kıyısında Dans

Yani biz kökü atide koskoca bir toplum olarak her akşam televizyon ekranlarının karşısında gencecik ruhları kırpıp kırpıp popstar, alaturka star, oryantal star, soytarıstarlaştırma süreçlerinde utanmazca debelenirken, ayağımızın altındaki zemin hızla çürüyor. Kulak versek bu çürümenin sesini duyacağız. Ama biz de başka bir uyuşturucunun 37 ekran, 55 ekran, 70 ekran dozlarıyla kendimizden geçmeyi, aklımızı bulandırıp sarhoş yaşamayı tercih ediyoruz. Bu toplumun öz değerleriyle o kadar çılgınca oynadılar ki, artık bu toplumu "kendi" kılan her şeyden nefret etmek en yaygın yaşama biçimi haline geldi. Doğru, bugünkü toplumsal manzaramızdan, bugünkü toplum röntgenimizin gösterdiklerinden ben de nefret ediyorum. Ama biliyor ve zavallı teselliler buluyorum ki, bu toplum aslında biz değiliz. Elbet bu teselli bize can yakıcı birer hatıra bırakmaktan fazlasını başaramayacak. Bugün buradayız ve bu yeni gerçekle yaşamanın bir yolunu bulmalıyız. Ayaklarımız artık suya ermeli.

S.A KARDEŞİM EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK...ÖYLE Bİ HALE GETİRİYOLAR Kİ İNSANLARI ARTIK ŞAŞAMAZ DA OLDUK...EKMEK ARASI ESRAR..BU HALE NASIL HIZLA GELDİK?HER GÜN CANLAR YANIYO..AMA ÖTE TARAFTA DOĞRU İNSAN OLMANIN EMEĞİNİ VERENLER UCUBE GİBİ MUAMELE GÖRÜYO..ALLAH SONUMUZU HAYREYLESİN...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

selamün aleyküm kardeşim.
gelinen noktalar hayli şaşırtıcı.. rabbim ıslah eylesin, bizlerin de yardımcısı olsun inşallah.. okurken, ürperdim gerçekten.. zaman gerçekten çok değişmiş.
emeğine sağlık kardeşim, selametle..

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

Doğru kardeşim doğru, bizler çok gevşedik. Bakın ben biraz geriye gideyim de zihnimiz açılsın.

-Kadınlar pantolon giyinmesi ile ilgili kriz yaşadık. Avrupalılar giyiyormuş, bizde özgür olduğumuzdan giyebiliriz. Biz pantolonu namuzumuz için, gizli yerlerin görünmemesi için, diğer cinslerin azmaması için, ahlakımızın çamura batmaması için istemedik. Ama medeniyet... Şimdi kadınlar pantol da giyiyorlar, bikini de, tanga da... Bakalım ileride ne kadar küçülecek bu bezler.

-Toplu mezarlar vardı, bir daireye yerleşiyor birkaç kişi, bahçelerinden onlarca mezar çıkıyor. Nefes alır gibi insan öldürüyorlar, ne büyük sapıştır. Doğru yoldan sapış. Depremler boş yere gelmedi başımıza. Keşke her an deprem olsa da, ALLAH bu dünyadaki zalimleri alsın, biraz aydınlansın bu dünya. Müslüman ölenler zaten ALLAH'a emanettir, herkesin hak ettiğini verir Rabbim.

-Türban krizi. Fazla söze gerek yok. Tamamen dış ülkelerin kriterleri dahilinde çıkan bir kriz. Türkiye'nin koyduğu bir kural değil, Avrupa'nın koyduğu bir kuraldır bu türban yasağı.

-Uyuşturucu...
Kurtlar Vadisini yasaklayıp duruyorlar, doğruları gösterdikleri için mi yasaklıyorsunuz? Siz başka filmleri yasaklayın önce Amerikan Pastasını, Seks içeren filmleri programları yasaklasanıza. Olmaz, onları Avrupa uygun görüyor. Kurtlar Vadisinde uyuşturucunun başındakileri, asıl uyuşturucunun pazarlamacılarını, sahiplerini gösteriyorlar. Yani bizim jandarmamız, polisimiz baskınlar yapıyor, şu kadar esrar yakaladık diyorlar. Kökünü sökün onların kökünü. Uyuşturucuyu üretenleri bulsanıza, kimler pazarlıyor ülkelere bulsanıza. Yooook olmaz, biliniyor çünkü onlar, büyük ülkeler yapıyorlar, büyük iş adamları... Gücümüz yetmez onlara. ALLAH güç yetirir hepimize.

Biz istiyoruz ki, müslüman doğduk, müslüman yaşayalım, müslüman ölelim. Ama sapık insanlar yüzünden müslüman yaşayamıyoruz. RABBİM İNANANLARA, MÜSLÜMAN YAŞAMAYI VE MÜSLÜMAN ÖLMEYİ NASİBEYLESİN. Böyle olması için de bize düşen görevleri yerine getirmeliyiz, engelleri, sınavları aşmalıyız.

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

Nikko yazdı:
Doğru kardeşim doğru, bizler çok gevşedik. Bakın ben biraz geriye gideyim de zihnimiz açılsın.

-Kadınlar pantolon giyinmesi ile ilgili kriz yaşadık. Avrupalılar giyiyormuş, bizde özgür olduğumuzdan giyebiliriz. Biz pantolonu namuzumuz için, gizli yerlerin görünmemesi için, diğer cinslerin azmaması için, ahlakımızın çamura batmaması için istemedik. Ama medeniyet... Şimdi kadınlar pantol da giyiyorlar, bikini de, tanga da... Bakalım ileride ne kadar küçülecek bu bezler.

-Toplu mezarlar vardı, bir daireye yerleşiyor birkaç kişi, bahçelerinden onlarca mezar çıkıyor. Nefes alır gibi insan öldürüyorlar, ne büyük sapıştır. Doğru yoldan sapış. Depremler boş yere gelmedi başımıza. Keşke her an deprem olsa da, ALLAH bu dünyadaki zalimleri alsın, biraz aydınlansın bu dünya. Müslüman ölenler zaten ALLAH'a emanettir, herkesin hak ettiğini verir Rabbim.

-Türban krizi. Fazla söze gerek yok. Tamamen dış ülkelerin kriterleri dahilinde çıkan bir kriz. Türkiye'nin koyduğu bir kural değil, Avrupa'nın koyduğu bir kuraldır bu türban yasağı.

-Uyuşturucu...
Kurtlar Vadisini yasaklayıp duruyorlar, doğruları gösterdikleri için mi yasaklıyorsunuz? Siz başka filmleri yasaklayın önce Amerikan Pastasını, Seks içeren filmleri programları yasaklasanıza. Olmaz, onları Avrupa uygun görüyor. Kurtlar Vadisinde uyuşturucunun başındakileri, asıl uyuşturucunun pazarlamacılarını, sahiplerini gösteriyorlar. Yani bizim jandarmamız, polisimiz baskınlar yapıyor, şu kadar esrar yakaladık diyorlar. Kökünü sökün onların kökünü. Uyuşturucuyu üretenleri bulsanıza, kimler pazarlıyor ülkelere bulsanıza. Yooook olmaz, biliniyor çünkü onlar, büyük ülkeler yapıyorlar, büyük iş adamları... Gücümüz yetmez onlara. ALLAH güç yetirir hepimize.

Biz istiyoruz ki, müslüman doğduk, müslüman yaşayalım, müslüman ölelim. Ama sapık insanlar yüzünden müslüman yaşayamıyoruz. RABBİM İNANANLARA, MÜSLÜMAN YAŞAMAYI VE MÜSLÜMAN ÖLMEYİ NASİBEYLESİN. Böyle olması için de bize düşen görevleri yerine getirmeliyiz, engelleri, sınavları aşmalıyız.

Çok haklısın kardeşim insanlar batıya benzeme uğruna çok şeyden taviz veriyorlar.. Başında eşarp bulunan bir bayanın yüzünde tonlarca boya altında dar pantolon, ilginç bir halde "ben müslümanım" diyerek dolaşabiliyor..
Çocuklarını batı tarzında ilgisiz büyüten aileler onları ya uyuşturucunun tuzağına düşmüş yada başka rezilliklere bulanmış halde buluyorlar.
Yaralar çok büyük ama onları iyileştirecek iman çok az insanlarda. Allah yardımcımız olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt