Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ücreti peşin aldık ya geri ödemesi? (1 Kullanıcı)

ylnz51

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,bir konuya değinmek istiyorum.

Malumunuz,bir işte çalışılırken emeğimizin karşılığı çalışmamız sonucu veriliyor.Patron aylık 1.000 2.000 3.000 ... artık ne kadar verecekse,söylediği işleri yapıyoruz.Neden?Çünkü ücretimizi ödeyecek,geçimimizi sağlayacağız değil mi?

Peki ya ALLAH'a olan borcumuz?

Ve ALLAH C.C ücretimizi peşin ödedi,bizi yoktan var ederek.

Ve bize ibadet etmemizi rica etmedi,emretti!

Bugün bir patronun verdiği talimat eksiksiz yapılırken,bir ana babanın sözü hemen yerine getirilirken her şeyin SAHİBİNİN emirleri neden önemsenmiyor?

Bize ve hiçbir mahlukata muhtaçlığı yok.Ama yine de bizi yarattı.

Melekler,hayvanlar,dağlar,taşlar ve bilmediğimiz nice varlıklar zaten O'na kulluk ediyor.

Ama O bizlere hak etmediğimiz halde hayat bahşetti.

İstediği de günde 5 vakit namaz,onunda mükafatanı kat ve kat ödeyecek.Toplasan 1 saat etmez.Çok mu?

Ve hiçbir ihtiyacı yok,istediği ona şükür etmemiz şükrümüze de ihtiyacı yok istediği O'nunla olmamız.

Bir ana baba nasıl ki evladını yanında ister,O'da bizim sahibimiz bizi yakınında istiyor.

Ve bizi daha varolmadan seven sadece O'dur.Diğer herkesin bizi sevmesi için varolmamız gerek.

Bize her kötü huyumuzla tahammül edecek O'dur,yeri geliyor ana baba evlat eş bile terk ediyor insanı.

Kimisi bir sevap kapısı olarak bakıyor,kimisi kıl beşi kurtar başı diyor hayır hayır ve de hayır.

Namaz,bize peşin ödenen ömür ücretimizin borcu,EN SEVGİLİ ile buluşmamızdır.

Birçok öğrenci ve çalışan,saatler dolayısıyla namazını kılamıyor.

Niye bütün kamu ve özel kuruluşlarda namaz için 15-30 dakika mola verilmiyor.

Günde yarım saati namaza ayırsak mesai saatleri içinde,ne olur ülke mi batar eğitim sistemi mi çöker kamu/özel kuruluşlar iflas mı eder?

Hayır,herşey daha güzel olur.

Ben bundan 1 sene öncesine kadar namazdan bihaber yaşardım.Ama bir şeyler oldu başladım,anladım ki başlamadan önceki ömrüm boşuna gitmiş.

Anladım ki insana RABBİNDEN başka güvenecek liman yokmuş.

Anladım ki insana RABBİNDEN başka sabır gösteren,tahammül eden,halini anlayan,yaptığı onca nankörlüğe rağmen halen ikramda bulunan yokmuş.

Ve NAMAZ,dinin direğidir!Peki cumaları bile camiye gittiğimde neden boş o saflar?

Neden kamuda ve özelde namaz saatine göre düzenlemeler yok?

Kimin yarına çıkacağı garantisi var?

Dua edelim de ALLAH C.C bize adaleti ile değil,merhameti ile tecelli etsin.Dua edelim..!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt