Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ÜÇ ŞEY İÇİN FİKİR VARMI (1 Kullanıcı)

mustafa11

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.mobilyaonarim.com
SELAMÜN ALEYKÜM.
DAHA ÖNCE YAZDIĞIM BİR YAZIMDA ÜÇ ŞEYİN İSİMLERİNİ YAZMIŞTIM(NAMAZ KILIPTA HİÇ KILMAMIŞ GİBİ OLMAK)KISACA HATIRLAYALIM.
HASTANELERİ ZİYARET ETMEK
CENAZE NAMAZLARINA KATILMAK
KABRİSTAN ZİYARETLERİNDE BULUNMAK
EVET BU ÜÇ ŞEY İNSANIN HAYATINI ÇOK DEĞİŞTİREBİLİR.BUNLAR HAKKINDA YORUMDA BULUNABİLİRSİNİZ.BEN BUNLARI AÇIKLAYACAĞIM .

eng-yas

Yasaklı Kullanıcı
RE: ÜÇ ŞEY İÇİN YORUMDA BULUNMAK İSTERMİSİNİZ

RE: ÜÇ ŞEY İÇİN YORUMDA BULUNMAK İSTERMİSİNİZ

B)B)B)B)

eng-yas

Yasaklı Kullanıcı
RE: ÜÇ ŞEY İÇİN FİKİR VARMI

ALLAH CC RAZI OLSUN

arslan_05

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm kardeşim..güzel konulara dikkat çekmiişsin.aslında farkında olmadan ihmal ettiğimiz yada gereken özeni göstermediğimiz şeyler..bi hasta yakınımız olduğunda bırakın ziyaret etmeyi telefon açıp gecmiş olsun demeyi bile ihmal eder olduk..herşey biz insanlar için bugün hasta olan yakınımız dostumuz yada arkadaşımızsa belki yarın biz olcaz nedense bunu düşünmüyoruz.gidip gecmiş olsun demek güler yüzle ii olacağını söylemek ona moral vermek hem onu hem bizi mutlu kılacaktır..cenaze namazı konusuna gelince;ben kendi şahit olduğum olaylardan esinlenerek söylüyorum bunları..elimden geldiğince namazlarımı camiide kılmaya çalışıyorum malum..cemaatle kılmanın sevabı daha fazla..vakit namazından sonra meftanın cenaze namazı kılınacak..ama cemaatin nerdeyse yarısı kalkıp gidiyo..yani orda kalıp o din kardeşin cenaze namazını kılsak ona rahmet dilesek duasını yapıp işimize devam etsek en fazla 5 dk mızı alır bu zamanı kimse feda etmez oldu..neyse kabristan ziyaretleri de keza aynı şekilde hakettiği saygıyı görmüyo die düşünüyorum..belki çok karamsar görüyorumdur ama ben fikirlerimi söylüyorum yani gittiğim gördüğüm kadarıyla konuşuyorum elimden geldiğince zamanım oldukça kabristana ziyarette bulunuyorum..her mümin gibi benimde yakınlarım öldü..gidip dualarımı okuyorum biliyorum ki..abim,kardeşim diğer ölüler gibi özlemle yakınlarının duasını bekliyo..onların beklentilerini elimden geldiğince ziyarette bulunarak karşılamaya çalışıyorum.. ancak,gerek iş gerek uzaklık sebebiyle çok sık ziyaret edilmeyen kabristan lar bayramlarda doluyo..diliyorum ki bu dünyaya gösterdiğimiz ilgiyi, yakınlığı, bağlılığı ahiretimize gösterelim..malum ''ölümde var'' elbet bir gün bizde geldiğimiz yere rabbimize döndürüleceğiz allah bizleri duası kabul olan salih kullarından eylesin..selam ve dua ile..

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMÜN ALEYKÜM.ALLAH RAZI OLSUN.ÇOK ÖNEMLİ ÜÇ ŞEY .NİYE PEKALA SİZ İZAH EDECEĞİM DEMİŞSİNİZ AMA ETMEMİŞSİNİZ.SIRAYLA BAŞLAYIM BEN
BİRİNCİ HASTANELERİ ZİYARET hastaneleri ziyaret ettiğimizde sanki sanıyoruzki herkes hastanede ve içlerinden durumu en iyi olan benim.ve şikayet ettiğimiz halimize şükrediyoruz.burnuyla ,gözüyle,veya başka yerleriyle uğraşanlar belkide orada burnu olmayan insanlar veya vücudunun tamamı yanmış olan insanları,veya inim inim inleyen güzelleri görecek.ve hastalığa hiç bir şeyin çare olmadığını göreceğiz
İKİNCİ CENAZE NAMAZI VE ÜÇÜNCÜ KABİRLERİ ZİYARET dünyaya öyle bir dalıyoruzki sanki hiç ölmüycez.hep yarınların hayali.hep dünyanın süsü püsü.cenaze namazı veya kabristanları ziyaret edince yaa işte bitti koydular seni musalla taşına ne götürebiliyorsun son model arabanımı,yoksa o kıyamadığın eşyalarınımı.yook bir top kefen oda nasip olursa.kabristanlardada sanki ne zaman yaşamış o kimsler yaşamışlarmı ne yaptılar şimdi ne yapabiliyorlar.ne yaparsan yap bir gün gireceksin buraya ne yapıyorsun kabir için diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz.ister istemez dünyanın boşluğu ziynetinin faniliği gönlümüzü dünyadan soğutuyor ve ahiret azığına gayrete sebep oluyor.
RABBİM YETERKİ İBRET ALACAK GÖZ VERSİN İBRET ALINACAK O KADAR ÇOK ŞEY VARKİ ALLAH RAZI OLSUN

mustafa11

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.mobilyaonarim.com

ARKADAŞLAR BEN BU ÜÇÜNÜ HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYALIM VE RABBİMİZE DAHA ÇOK ŞÜKREDELİM DİYE YAZDIM BU DÜNYA GEÇİCİ ASIL YAŞAM BULACAĞIMIZ AHİRETİ UNUTMAYALIM

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

güzel bi konuya değindin ben yapmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum:(

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt