Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

üç Bin Yildir çürümeyen Cesetler.. (3 Kullanıcı)

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
*ÜÇ BİN YILDIR ÇÜRÜMEYEN CESETLER*

Tarih,Eylül 1995 idi.Bundan yaklaşık 3200 yıl önce vefat
eden ve kabirleri Diyarbakır'ın Eğil ilçesi'nde bulunan
Hz.ELYESA ve Hz.ZÜLKİFL
Peygamberler'in mübarek naaşları;
baraj sularının altında kalmaması için başka bir yere
nakledilecekti...

Nakil işlemini yerine getirmekle görevli olan
Molla Ömer Kalkan Hoca,Mahmud Laçin Hoca ve işçi Bahattin Köksal,büyük bir heyecan yaşıyorlardı.Yapacakları görevin sorumluluğu,onları adeta titretiyordu.

Kolay değildi.Bu iki güzide insan,Allah'ın Peygamberleriydi.
Kur'an'da isimleri geçiyor,hayatları anlatılıyordu.

Nakil işleminin yapılacağı gün,büyük bir heyecan ve sorumluluk duygusuyla kabirleri açmaya başladılar.Kabir kazma işi ilerleyip naaşlara yaklaşıldıkça heyecan artıyor;nefes alıp-verirken kalpleri daha hızlı çarpıyordu.

Peygamberlerin naaşlarını gördüklerinde ise şok olmuşlardı.

Çünkü,naaşlar sanki yeni vefat etmiş insanın cesedi gibiydi.Hadiseyi anlatan Molla Ömer Kalkan Hoca,gördüklerini heyecanla anlatıyordu: "Naaşlar,canlı bir insanın yatmış hali;uykudaki hali gibiydi.
Ellerine,beline ve ayaklarına dokundum,her tarafı sağlamdı.
Kefenlerinde leke bile yoktu.Tertemizdi.
Boyları bizden uzundu."
Mahmud Laçin Hoca'da,cesetlerin sağlam olduğunu belirterek, kendisini hayrete ve dehşete düşüren hadiseyi şöyle özetliyordu:
"Kabirler açıldığında gördük ki,naaşlar sapasağlam.Bu bizim için, İslam alemi için bir şereftir.Cesetler bozulmamıştı,konulduğu gibi duruyordu.Bir mucize de o ilçede yaşandı.Tabutun olduğu arabayla geldiğimizde tüm ilçe halkı ayaktaydı.Halbuki hiç kimsenin haberi yoktu.Bu da onların bir mucizesiydi."
Kabirlerin kazılması ve naaşların taşınması işinde çalışan işçi Bahattin Köksal'da,gördükleri karşısında şaşkına dönmüştü.Olayın şokunu uzun zaman atamamıştı üzerinden.Gördüklerini anlatırken bile heyecanla titriyor ve şunları söylüyordu:
"Naaşların çıkarılmasında bizzat çalıştım.Naaşlar gömüldüğü günkü gibi duruyordu.Sanki yeni ölmüş bir insanın naaşı gibi,kefenleri sapasağlamdı.Naaşları gördükten sonra ölü gibiydim.45 gün kendime gelemedim.Bu olaydan sonra hayatım değişti.Manevi hayatıma anlam geldi.Biz,Peygamberlerin nakli sırasında kendilerinin rızası olduğuna inanıyoruz.Çünkü onların rızası olmasaydı,naaşlarını kabirden çıkaramazdık bile."
3200 yıllık mucizeyi görenler böyle anlatıyorlar.Tabutları omuzlarında taşıyan ilçe halkı,tıpkı yeni ölmüş insanın cesedi gibi ağır olduğunu söylüyorlar.Demek ki,kefen dahil hiçbir organlarında çürüme eseri yoktu.

Her şeyin Sahibi öyle emredince,ceset de çürümüyor,kefen de...

Ve hatırımıza Yüce Peygamberimizin(SAV) buyurduğu bir hadis geliyor:
"Kim yatmadan önce Tebareke'yi okursa,kabirde cesedi çürümez."

Bu da,cesedimizi çürütmemenin formülü..

-ALINTIDIR-

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

Selamün aleyküm değerli Talip amcam..''Sübhanallah maşallah''.. Rabbimiz c.c nelere kadir? Okurken İslam dininin güzelliklerini bir kez daha tefekkür ettim vesilenizle..Rabbimiz c.c razı olsun, ecrinizi en güzeliyle, en hayırlısıyla versin inşallah..Hiç şüphesiz ki yeryüzündeki en mübarek insanlar olan peygamberler, Allah'ın rızasını en çok gözeten, bunu en çok dikkate alarak yaşayanlardır..İşte Yüce Rabbimiz c.c de onları böyle ödüllendiriyor..Sübhanallah..Bu ilahi mucizeye biz günahkar kullarını da layık görsün Mevla-ü Teala inşallah..Hadis-i Şerifteki müjdeye mazhar kullardan etsin bizleri Rabbimiz c.c ve uygulamak nasip eylesin inşallah..Rahman ve Rahim olan Rabbimize emanet olun değerli amcam..Elinize, emeğinize sağlık olsun inşallah..Selam ve dua ile.

erciyes1984

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum Allah razı olsun emeginize saglık.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
okuyup ibret almamak sok olmamak elde değil...selamün aleyküm...allah razı olsun...
VeAleynaAleykümSelam Kardeşim..
Kabir ve Berzah Aleminin bir geçiş yeri olduğunu düşünürsek,Ahiret yurduna ne denli hazırlıklı olmamızı da bir yerde hatırlatır gibi değil mi?Amin..Sizden de inşaAllah..Selam ve dua ile allah(CC)'a emanet olunuz.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum talip amca
ellerine güzel yüreğine saglık ne güzel konu koymuşşsunuz talip amcam bunları duydukça okudukça ibadetlarime daha çok sarılıyorum rabbime şükrediyorum inşallah rabbim bizlere güzel ölüm kabir hayatı verir...
rabbim senden daima razı olsun talip amcam
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile inşallah
<<B)>>

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı

Selamün aleyküm değerli Talip amcam..''Sübhanallah maşallah''.. Rabbimiz c.c nelere kadir? Okurken İslam dininin güzelliklerini bir kez daha tefekkür ettim vesilenizle..Rabbimiz c.c razı olsun, ecrinizi en güzeliyle, en hayırlısıyla versin inşallah..Hiç şüphesiz ki yeryüzündeki en mübarek insanlar olan peygamberler, Allah'ın rızasını en çok gözeten, bunu en çok dikkate alarak yaşayanlardır..İşte Yüce Rabbimiz c.c de onları böyle ödüllendiriyor..Sübhanallah..Bu ilahi mucizeye biz günahkar kullarını da layık görsün Mevla-ü Teala inşallah..Hadis-i Şerifteki müjdeye mazhar kullardan etsin bizleri Rabbimiz c.c ve uygulamak nasip eylesin inşallah..Rahman ve Rahim olan Rabbimize emanet olun değerli amcam..Elinize, emeğinize sağlık olsun inşallah..Selam ve dua ile.
VeAleynaAleykümSelam Aliye Yeğenim..
Buna benzer bir hadiseyi Nihat Hatipoğlu Hocanın bir Radyo programında (Umut FM),Uhud'da Şehid düşen Sahabe-i Kiram Efendilerimizin 41 yıl sonra kabirlerinin yerleri değiştirilmesi esnasında şahid olunmasını dinlemiştim."Hala yarası kanayan...aynı o günü yaşar gibi kabirlerinde bulduklarını"o gün orada bulunanlar bizzat görüyorlar..diye anlatmıştı..
İnşaAllah yatmadan bir vazifeyi idrak edip,kendimizi o günlere hazır tutanlardan oluruz.Sizin bütün dualarınıza amin derken,Rabbim Sizlerden de razı olsun..Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN ELİNE GÖNLÜNE SAĞLIK RABBİME EMANET OLUN SAĞLICAKLA KALIN .:H

tu@nna €lif

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.kardeşim çok ibret verici insanı derin düşüncelere daldıran bir paylaşım bunun için Allah razı olsun ...
o mübarekler çürümüyorlar ben peygamber efedimizi rüyamda hiç görmedim ama okadar çok istiyorum ki bunu anlatamam. o kadar çok arzuladım ki ama olmadı rabbim o gül yüzlü sultanımızın yüzünü bana henüz göstermedi bu paylaşım benim direk aklıma peygamber (sav.) efendimizi getirdi ..aklımdan geçti şimdi rasulullahefendimizde öyle ravza-i mudahharada yatıyor ve biz onu göremiyoruz RABBİMİZ GÖRMEYİ ARZULAYAN BÜTÜN DİN KARDEŞLERİMİZE İNŞAALLAH GÖRMEYİ MASİP EDER....( seni göremedik yaralıyız ya rasulallah...) s.a...

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum talip amca

ellerine güzel yüreğine saglık ne güzel konu koymuşşsunuz talip amcam bunları duydukça okudukça ibadetlarime daha çok sarılıyorum rabbime şükrediyorum inşallah rabbim bizlere güzel ölüm kabir hayatı verir...
rabbim senden daima razı olsun talip amcam
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile inşallah

<<B)>>
VeAleynaAleykümSelam t.amca'sının Gül Damla'sı..
(Çünkü Size "Nur Damla"'sı diyenlerde var..)..İnşaAllah bir hayra vesile olabiliyoruzdur. Amin..amin.Sizden de Rabbim razı olsun.Sizde Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN ELİNE GÖNLÜNE SAĞLIK RABBİME EMANET OLUN SAĞLICAKLA KALIN .:H
VeAleynaAleykümSelam CEVDET Kardeşim..
Amin..Sizden de Rabbim razı olsun inşaAllah..Sizde sağlıcakla kalın..Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
tu@nna €lif;509857' Alıntı:
s.a.kardeşim çok ibret verici insanı derin düşüncelere daldıran bir paylaşım bunun için Allah razı olsun ...
o mübarekler çürümüyorlar ben peygamber efedimizi rüyamda hiç görmedim ama okadar çok istiyorum ki bunu anlatamam. o kadar çok arzuladım ki ama olmadı rabbim o gül yüzlü sultanımızın yüzünü bana henüz göstermedi bu paylaşım benim direk aklıma peygamber (sav.) efendimizi getirdi ..aklımdan geçti şimdi rasulullahefendimizde öyle ravza-i mudahharada yatıyor ve biz onu göremiyoruz RABBİMİZ GÖRMEYİ ARZULAYAN BÜTÜN DİN KARDEŞLERİMİZE İNŞAALLAH GÖRMEYİ MASİP EDER....( seni göremedik yaralıyız ya rasulallah...) s.a...

VeAleynaAleykümSelam Elif Kardeşim..
Amin..Sizden de Rabbim razı olsun..Hassaten Peygamber Efendimiz(SAV)'le ilgili yazdıklarınız beni de duygulandırdı.İnşaAllah Rabbim bizlere de nasib etsin..Çok teşekkür ederim Kardeşim..Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı

ES SELAMUN ALEYKÜM TALİP AMCAMIZ.İBRET VERİCİ BİR PAYLAŞIM OLMUŞ.ELLERİNİZ DERT GÖRMESİN EMEĞİNİZE SAĞLIK İNŞAALLAH.YÜCE ALLAH C.C. HER ŞEYE KADİRDİR.ALLAH C.C. RAZI OLSUN İNŞAALLAH.SELAM VE DUA İLE HAYIRLI NURLU BEREKETLİ GECELER OLSUN İNŞAALLAH....B)

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
selamunaleyküm...Talip abi ALLAH C.C. razı olsun...
emeğinize sağlık çok güzel bir paylaşım İNŞALLAH ibret alanlardan oluruz
ALLAH c.c. emanet olun...selametle...

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı

ES SELAMUN ALEYKÜM TALİP AMCAMIZ.İBRET VERİCİ BİR PAYLAŞIM OLMUŞ.ELLERİNİZ DERT GÖRMESİN EMEĞİNİZE SAĞLIK İNŞAALLAH.YÜCE ALLAH C.C. HER ŞEYE KADİRDİR.ALLAH C.C. RAZI OLSUN İNŞAALLAH.SELAM VE DUA İLE HAYIRLI NURLU BEREKETLİ GECELER OLSUN İNŞAALLAH....B)
VeAleynaAleykümSelamVeRahmetullahiVeBerekatuhu Yeğenim;
Amenna ve Saddagna..Amin ecmain inşaAllah.İlginiz için çok teşekkür ederim..Dualarımızdasınız..dualarınızda da olabilmek dileğiyle Sizin de geceniz Rabbimizin Lutf-u İhsanıyla hayırlı,nurlu,bereketli olsun..
Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm...Talip abi ALLAH C.C. razı olsun...
emeğinize sağlık çok güzel bir paylaşım İNŞALLAH ibret alanlardan oluruz
ALLAH c.c. emanet olun...selametle...
VeAleynaAleykümSelam Nihal Kardeşim ;
Amin..Sizden de Rabbim razı olsun inşaAllah..İlginize çok teşekkür ederim..Sizde Kardeşim Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun sizde.yuce rabbim ibret alan ve hayatina geciren kulalrindan eylesin bizleri.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt