Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tuz kadar seviyorum.... (1 Kullanıcı)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Belki diyeceksiniz o da ne be , olmayıversin o sevgi , durun ama bi dinleyin hikayeyi

Padişahın biri üç oğluna sormuş
beni ne kadar seviyosunuz diye cevabını en çok beğendiği oğlunu padişah edecekmiş...
biri demiş dünyalar kadar
öbürü demiş can kadar

en küçükte demiş tuz kadar....

padişah kızmış beni değersiz adi bir tuzlamı kıyas ettin defol karşımdan diye kovmuş...
yıllar geçmiş padişah unutmuş ama küçük oğul unutmamış...
çalışmış çabalamış Allahta nasib etmiş komşu ülkeye padişah olmuş...
babasını yemeğe davet etmiş ve emir vermiş yok yok olsun ama bitek hiçbişeyin tuzu olmasın...
saray açcıbaşısı hazırlamış ziyafet sofrasını yok yokmuş bir kuş sütü eksik derler ya hani öyle işte....
neyse uzatmayayım oturulmuş sofraya baba padişah görüntüden mest olmuş ama elini neye attıysa zor yutmuş yüzünü buruşturmuş.....

ayrılırkende demiş herşey çok güzeldi ama birtek tuz eksikti tad alamadım diye,....

evlat padişahda lafı gediğine yerleştirmiş... işte baba demiş nasılki tuz olmadan mükemmel bir ziyafetin tadı olmuyorsa yani herşeye tadını veren tuzsa ve olmayınca tad da olmuyorsa herşey yavan ve kuruysa işte hayatın tuzuda sevgiydi ve ben seni tuz kadar seviyorum demiş.....

hayatın tadı tuzu tabiride buradan kalmış denir...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt