Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Türkistan İBDA Hareketi mücâhidleri bir kasabayı ele geçirdi (1 Kullanıcı)

Horanta

Kayıtlı Kullanıcı
Türkistan İBDA Hareketi mücâhidleri bir kasabayı ele geçirdi

İbda Türkistan Hareketi mücahitlerinin Tacikistan'da Dambacı-lahs kasabasını elegeçirdikleri bilgisi geldi.

Aralık ayında başlayan Tacikistan'daki çatışmaların son günlerde artarak devam ettiği bildirildi. İbda Türkistan Hareketi mücahitlerinin Tacikistan'da Dambacı-lahs kasabasını ele geçirdikleri bilgisi geldi.

Gazeteci Fazıl Duygun'un bildirdiğine göre; çıkan çatışmalarda 8 İbda Hareketi gönüldaşı şehit düştü.

Saatler süren çatışmalar sonunda kasaba yöneticilerinin kaçtığı, her yerde üç hilalli mavi bayrakların dalgalandığı ve halkın da mücahitleri bağrına bastığı bildirildi.

HÜKÜMET BİRLİKLERİ MUKSU IRMAĞINA ÇEKİLDİ

Fazıl Duygun'un bildirdiğine göre; 17Aralık günü Tacik hükümetine bağlı askeri bölük ile İbda Türkistan Hareketi mücahitleri çatışmaya girdi. Oldukça çetin geçen çatışmanın ardından hükümet birlikleri Muksu Irmağına kadar çekildi.

Çatışmada iki taraf da birbirine ağır kayıplar verdirdi.

Gazeteci Duygun, mücahitlerin ele geçirdiği kasabada mücahitlerin bayraklarının gözüktüğü bilgisini aktararak, bölge halkının da İbda Türkistan savaşçılarına teveccüh gösterdiğine dair haberler aldığını söyledi.
Ekleyen: Türkistan Avazı

Horanta

Kayıtlı Kullanıcı
KIRGIZİSTAN - ORTA ASYA NOTLARI

tacikistan'ın Jergital şehrindeki mücahid gönüldaşlara mücadeleleri ile ilgili, fotograf, basın haberleri ve diğer belge ve görüntü kayıtları göndermelerini rica ettik.Bölge şimdi çok karışık ve Tacik Ordusu tarafından çembere alınmış halde, giriçıkış yasak.

Dünş saldırıya uğradım.Biz, ALi Osman ZOR'u haksız yere iade ettiğine dair Kırgız ve Türk hükümetlerine dava açacaktık.Bugün Saburbey hukuki hazırlıklara başladı.Ben bugünden itibaren Kumandan Salih Mirzabeyoğlu ve Ali Osman Bey'in özgürlüğü için açlık grevine başladım.Partilere ve basına bilgi verdik.Kırgız ve Türk hükümeti haksız oldukları sistemleri devletlerinde uyguluyorlar.Bu sistemin kurbanı olan Aysulu Hanım'ın ailesi (Hz.Ali Efendimizden kalan ve evliyanın kendisine verdiği haritayı vermediği için) kış ortasında ailesini kovuyorlar.Daha önce yazmıştım.Devlet içinde istedikleri adamı öldürüyorlar ve kimse ses çıkaramıyor.Kırgız milletinin örfü adetine göre misafirini korumak kutsal borçtur.Şimdi Ali Osman Bey'e ihanet ettiler, bu haksızlık ve diğer cinayetler için dünya görsün açlık grevine başladım.Dünkü saldırıdan sonra (göğüs kafesine darbe aldım) kalbimde ağrılar var.Açlık grevinde sonuna kadar gideceğim.

Dualarınızı eksik etmeyin..Allahu Ekber...

Abdulbaki DilMurat
Baran Orta Asya-Türkistan Temsilcisi

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Allahcc mücahidlerimizin yar ve yardımcısı olsun...
Allahcc muzaferiyet nasip buyursun inşaALLAH...

Horanta

Kayıtlı Kullanıcı
Sesimizi kıssalar da kafirler

Görmezden gelseler de

Balyoz yumruğumuz Ehli Sünnet vel cemaat kimliğimizle

Kabuslarını oluşturacak...

/////////////////////////////////////////////////////////////

orta asya da yeni bir devir başlıyor: BD-İBDA DEVRİ...

ÜMMETE HAYIRLI OLSUN...

Horanta

Kayıtlı Kullanıcı
harita_tacikistan.png

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt