Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Türk televizyonculuğu 40 yıldır çok şeyler gördü ama böylesi hiç olmadı. (1 Kullanıcı)

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı

Yaklaşık 2 yıl önce el değiştirip Çalık grubu'na geçen ATV ne din, ne ahlak, ne de insanlık ölçüsüne sığmayacak bir diziyi yayına soktu.

Her Salı 22.20'de yayınlanan dizinin adı Nefes.

Kanal D'nin yüksek rating alan dizisi Aşk-ı Memnu özentisinden yola çıktığı belli olan Nefes, Türk toplumunun değerlerini alt üst etti. Henüz 2 bölüm yayınlanan Nefes dizisi aile içindeki çarpık ilişkileri sahneleyen bölümleriyle Türk Televizyonlarının “en ahlaksız” yapımı olmaya aday.

Kızının doğumundan sonra kocasını terk eden ve sonrasında zengin bir adamla evlenen kadın ve kızının hikayesi bu.

Ancak daha 2. bölümde akıl almaz sahneler sergilendi.

Büyüyüp genç kız olan Nefes, annesinden intikam almak için üvey babasına ve üvey kardeşlerine kur yapmaya başlıyor ve annesine acı çektirmek için üvey kardeşleriyle ilişkiye giriyor.

Daha önce hiçbir televizyon yapımında görülmeyen bu sahne görüntüleri toplumdan büyük tepki aldı. Uzmanlar ensest ilişkileri normal gibi göstermenin mazur görülecek hiçbir tarafının olmadığını söylüyor.
Aile değerlerini törpüleyen, gençlerin ve çocukların ruh sağlığını derinden sarsan bu diziye şimdilik RTÜK bir yaptırım uygulamıyor.

Ama en önemlisi ATV'nin sahibi Ahmet Çalık'ın bu konu hakkında nasıl bir tutum sergileyeceği merakla bekleniyor.
BU DİZİ YAYINDAN 04.11.09 TARİHİNDE YOĞUN ŞİKAYET SONUCU RTÜK TARAFINDAN KALDIRILMIŞTIR

HABERVAKTİM.COM.TR

´´GüLiѕтaи´´

Kayıtlı Kullanıcı
hiç izlememiştm... iyikide izlememişim...
iyi olmuş kaldırıldığı...
bide Aşk-ı memnu kaldırılsa keşke....

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
insanlar tv karşisindakinin aslinda beynini yikiyor.. Heleki çocuklarin... Bazen hayret ediyorum dersten habeerleri yok hemen dillerinde şarkilar her satirini nasil ezberlerler şaşiyorum... Bazen söylnen şarkilari bile anlamiyorum ama çocuklar buna rağmen nasil ezberler nasil özenirler tuhaf

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt