Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tüm forumdaki üyeler lütfen okuyun (1 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan Goldenrose
  • Başlangıç tarihi
G

Goldenrose

Selamun aleyküm kardeşlerim.

Belli bir süre foruma girmedim. Aslında girmek istemedim.
Bakın sevgili kardeşlerim burada bizim hepimizin amacı aynı. İslami bilgiler öğrenmek. Öyle değil mi?
Fakat sizlerde farketmişsinizdir ki bu forumdaki insanların birbirlerinin düşüncelerine saygısı yok. Bu bir gerçek. Kişiye yönelik söylemiyorum hiç kimse üstüne alınmasın. Ve lütfen kırılmayın, darılmayın.
Örnek vermek istiyorum; geçende bir video paylaşıldı. Ve oradaki insanların sallanarak bizim bilmediğimiz yönden yaptıkları hareketleri sevgili kardeşimiz bu yaptıkları sizce doğru mu diye bizlere sormuştu.
Haliyle tüm üyelerde kendilerince fikirlerini yazmışlardı. Ben de fikrini yazan üyelerden bir tanesiydim. Ama benim fikrime uymayan birkaç üye ateş püskürür gibi fikrime ters düşecek açıklamalar yapmaya ya da 'kardeşim sen ne öle düşünüyon' demek istercesine benim hoşlanmayacağım kelimeler bana karşı sarf edildi.
Sonra diğer yorumlara baktım. Tek bende değil düşüncelerini yazan birçok üyeye düşüncesi ters olan üyeler tepki göstermiş.
Ya neden kardeşlerim neden? Herkesin kendine ait düşünceleri olabilir. Nedir bu tepki? İlla o insanın düşüncesi benimkiyle örtüşmüyor diye benim ona tepki göstermem mi gerekir? Elbette gerekmez. Biz müslüman değil miyiz?
Lütfen kardeşlerim. Yapmayın böyle. Rica ediyorum.
Bu forumda herkesi çok sevdim. Eğitim konusunda kendisiyle ayrı fikirlere sahip olduğum tevhid Davası kardeşimi de açtığım konunun yanlış anlaşılması sonucu aramızda oluşan tartışmanın üyesi olan hiç kardeşimize hasret abimizide..
Hepiniz ben ailemsiniz. Dualarımdan eksik etmediğim dua etmeyi unuttuğumda kalbimin rahat etmediği biricik ailemsiniz.
Ama lütfen birbirimizin düşüncelerine saygılı olalım.
Allah rızası için bu konumu silmeyin. Allah rızası için. Lütfen. Kötü niyetle açtığım konu değil. Düşüncelerimi bildirdim. Umarım kimseyi sıkmamış ve kırmamışımdır.
Biricik ailem tekrar söylüyorum birtanecik ailem...
Sizleri seviyorum.
Allah'a emanet olun.

D

d__derya

bu konuyu açtığınız için size teşekkür ederim benim de dikkatimi çekti o video olayında insanların birbirlerine gösterdiği tepki birbirimizin kusurlarını söyleyelimki birdaha aynı hataları yapmayalım

G

Goldenrose

bu konuyu açtığınız için size teşekkür ederim benim de dikkatimi çekti o video olayında insanların birbirlerine gösterdiği tepki birbirimizin kusurlarını söyleyelimki birdaha aynı hataları yapmayalım

Elbette. Hepimizin hataları var. Hangimiz mükemmeliz ki? Birbirimize hatalarımızı söylemezsek bunları nasıl düzeltebiliriz. Bazı arkadaşlarım bana tatlı tatlı kızıyorlar herşeyi direk söylüyorsun diye. Ama ne yapabilirim :) Huyum kurusun :)
Allah'a emanet olun.

D

d__derya

Elbette. Hepimizin hataları var. Hangimiz mükemmeliz ki? Birbirimize hatalarımızı söylemezsek bunları nasıl düzeltebiliriz. Bazı arkadaşlarım bana tatlı tatlı kızıyorlar herşeyi direk söylüyorsun diye. Ama ne yapabilirim :) Huyum kurusun :)
Allah'a emanet olun.

haklısınız
siz de. iyi günler

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam bende uzun zamandır takip edemiyorum ne olduğunu anlamadım ama hoşgörü lazım tabiki selam ve dua ile

Sevdalinka_

Kayıtlı Kullanıcı
ben de mihrace hanıma katılıyorum saygı sevgi hoşgörü tüm herşeyin başlangısı selam ve dua ile

G

Goldenrose

iyi ablası :) diğer ufak kardeşine alışmaya çalışıyor. kıskanç biraz :)

bunlar tatlı zamanlar :)
Aynı abim sanki. Hep beni ağlatırmış :) sırf kıskandığı için.
Annem o günleri anlatırken geçmiş zamana takılır hep. O ağlayan ufak bebek büyüdü de liseli oldu :) Hızlı geçiyor zaman :) En güzel insanın zamanı ağladığı zamanlarmış beğersim :) bebeklik yılları kanımca :)

Sevdalinka_

Kayıtlı Kullanıcı
bunlar tatlı zamanlar :)
Aynı abim sanki. Hep beni ağlatırmış :) sırf kıskandığı için.
Annem o günleri anlatırken geçmiş zamana takılır hep. O ağlayan ufak bebek büyüdü de liseli oldu :) Hızlı geçiyor zaman :) En güzel insanın zamanı ağladığı zamanlarmış beğersim :) bebeklik yılları kanımca :)

kesinlikle

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ikiside erkek se çekeceğiniz var sevdalinka abla :) inşaALLAH çekmezsinizde :D

Sevdalinka_

Kayıtlı Kullanıcı
:a05: Ben anlayamadım :) neyseki sizin gibi süper ileri zekalı kardeşlerimiz var olayı çözüveriyor :a15::a15:

Yok canım bir kız bir erkek. doğru tahmin etmişsin goldenrose. :) goldenrose kardeşimize süper ileri zekalı diyerek belki latife yaptın ama biraz kaba kaçtığını söylememde yarar var sanırım.

G

Goldenrose

Yok canım bir kız bir erkek. doğru tahmin etmişsin goldenrose. :) goldenrose kardeşimize süper ileri zekalı diyerek belki latife yaptın ama biraz kaba kaçtığını söylememde yarar var sanırım.

Evet biraz imalı ve kaba buldum ama olsun ibra kardeşimizi bilirim :)
Bir kız bir erkek zordur. İstekleri ve ihtiyaçları çok farklı olur. Allah kolaylık versin :)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı

Evet biraz imalı ve kaba buldum ama olsun ibra kardeşimizi bilirim :)
Bir kız bir erkek zordur. İstekleri ve ihtiyaçları çok farklı olur. Allah kolaylık versin :)

Bende farkına varmıştım yazdığımda ama gerçekten içinde ima yok :a11: belki yüz yüze konuşuyor olsaydık ozaman böyle anlamazdınız :a35:

ima yok derken kasıtlı olarak yok :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt