Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Teşhis Ve Tedavi (1 Kullanıcı)

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Selamınaleyküm....

Nedir Bu şeytandan çektiğimiz...?

şeytanin Verdiği Hastaliklara Bir Teşhis Koymak Gerekir..
Teşhis Doğru Konulursa Ilaç çare Verir.

O Zaman şeytan Ne Yapar ;vesvese Verir...( Doğru Teşhis)

çaresi Olan Ilaçlar Nelerdir...?

(doktor Olan Varsa Ilaç Yazsin ;hasta Olan Varsa Derdini Anlatsin;)

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
NAMAZ ZOR BİR İBADETTİR...(şeytandan alıntı)

Teşhis: şeytanın genellikle uyuşuk yada uyuşmuş Müslümanlara telkin yoluyla ulaşması şeklinde belirir.Genellikle abdest alırken suyun soğuk olması ;Namaz vaktinin yeni girmiş olması daha namaz zamanının çıkmasına epeyce zaman olması;nasılsa kılacaksın önce işini bi bitir.; yada (daha gençsin hele bi yaşın ilerlesin canım herşeyin bi zamanı var onunda sırası geldiği zaman nasıl olsa kılarsın ) Hem ALLAH affetmeyi sever affedicidir...şeklinde tavsiye ve önerilerle insanı TELKİN YOLU İLE hasta eder...

İLAÇ: Bu tip vakkalarda tek ve kesin çözümü olan doktor reçetesi bellidir.İstatislikler ve bilimsel gerçekler ışığında bu ilacın hastalığa deva olduğu ispatlanmıştır. Yan etkisi yoktur.

REÇETE aynen uygulanmalıdır.Bir günde 5 vakit namaz vardır. Hastalıktan korunmak için Namaz vakitlerine 10-15 dakika kala güzel bir abdet alınır.Ezan okunması ile beraber Ezan duası yapılır ve Namaz derhal ilk vaktinde kılınır.Bu reçete 40 gün hiç değiştirilmeden uygulandığı zaman İnsan bünyesi bu hastalıga karşı bağışıklık kazanır.

Not : 5 VAKİT KILINAN NAMAZLAR ESNASINDA şeytanın saldırıları mutlaka olacaktır.Çaresi bellidir.EUZÜBİLLAHİMİNEŞETANİRRACİM BİSMİLLAHİRRAHMENİRRAHİM denilir.(Şeytanın gaz vermekten başka bir fonksiyonu olmadığı ayan beyan bellidir.)

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
2.)cehalet;konusu günümüzün en büyük hastalalıklarından biri.Aslında herkes herşeyi ben biliyorum diyor ama kimsenin bişeyi bilmediği ayan beyan ortaya çıkyor..Hastalık belli ve bulaşıcı..

İlaç: Çaresini Aleyhüselatıvessselam efendimiz bakın ne güzel vermiş.
Ebu Davut'' Sünen'' inde Cabir B.Abdullah'tan şöyle rivayet edilmiş;
Bir yolculuğa çıktık. Bizden birine bir taş isabet etti ve başını yardı. Adam sonra ihtilâm oldu.
Arkadaşlarına: "Benim için teyemmüm ruhsatı bulabiliyor musunuz?" dedi.
Onlar:
"Suya güç yetirdiğinden senin için bir ruhsat göremiyoruz" dediler.
Adam gusletti ve hastalanıp öldü.Peygamber'in (Sallallahu aleyhi ve sellem) yanına gelince bu hâdise ona anlatıldı. Rasûlullah (Sallallahu aleyhi ve sellem):

"Öldürdüler. Allah onları öldürsün! Bilmiyorlardıysa sorsalardı ya! Cehaletin ilacı sormaktır. Onun teyemmüm etmesi ve yarasının üzerine bez sarıp üzerine meshetmesi, sonra bedeninin diğer kısmını yıkaması yeterliydi."

Peygamber (Sallallahu aleyhi ve sellem) burada cehaletin bir hastalık, şifasının ise sormak olduğunu haber vermiştir.

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
İbn Mace, Sünen'inde Abdullah b. Ömer'den şöyle rivayet etmiştir:

Rasûlullah'ın yanında bulunan on kişiden biriydim. Yüzünü bize çevirdi ve şöyle buyurdu:

"
"Ey muhacirler! Sizin şu beş hâle yetişmenizden ve yaşamanızdan Allah'a sığınıyorum.

Bir millette fuhuş yaygınlaşır ve onu açıktan yaparlarsa Allah onlara önceki milletlerde bulunmayan hastalıklar ve ağrılar verir.

Bir millet ölçü ve tartıyı eksik yaparsa, kıtlık, dar geçim ve yönetici zulmü gibi musibetlere maruz kalır.

Bir millet mallarının zekâtını vermezse gökten inecek bir damla sudan mahrum bırakılır, masum hayvanlar olmasa yağmur yüzü görmezlerdi.

Bir millet ahdi bozarsa Allah onlara başka milletlerden düşman musallat eder. Onlar da ellerindekini alırlar.

Yöneticileri Allah'ın kitabında indirdiği hükümlerle hükmetmezse Allah onları birbirine düşürür."

TEŞHİSLER:
1.ÇAĞIMIZDA TÜREYEN YENİ YENİ HASTALIK TÜRLERİ
..İLACI:FUHUŞUN HER TÜRLÜSÜNE ENGELLEMEK
2:GEÇİM DARLIĞI VE YÖNETİCİLERİN YANLIŞ YÖNETMESİ SONUCU OLUŞAN HASTALIKLAR
....İLAÇ:ÖLÇÜ VE TARTIDA YAPILAN HAKSIZLIKLARI YOK ETMEK
3..KÜRESEL ISINMA PALAVRASI SEBEBİYLE ÜLKEMİZDE KURAKLIK VAR HASTALIĞININ ÇÖZÜMÜ;
..İLAÇ: ZEKAT SİSTEMİNİ HEMEN DÜZENE KOYMAK
4... TÜM MİLLETLER BİZİM ÜLKEMİZE MUSALLAT OLMUŞ DURUMDA

İLAÇ: YAPMIŞ OLDUĞUMUZ AHİTLERİMİZİ TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİP BOZDUKLARIMIZI DÜZELTELİM YAPMADIKLARIMIZI YAPALIM

5..YÖNETİCİLERİMİZ BİRBİRİNE DÜŞMÜŞ DURUMDA (TELEVİZYONDA 10 DAKKA HABER SEYRETMENİZ YETERLİ)

İLAÇ...:ONLARI ALLAHIN KİTABINDA İNDİRDİĞİ HÜKÜMLERE ÇAĞIMAK VE UYGULATMAK..( OY VERMEYE GİDERKEN SEÇTİĞİMİZ ADAMLARIN YAŞAMIŞ OLDUKLARI HAYATLARI İNCELEMEK ;VS..GİBİ)

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
DÜNYANIN HERYERİNDE DEPREMLER OLUYO.. ÖRNEĞE GEREK YOK SANIRIM..
BAKIN İNSANLIĞIN BAŞINDAKİ BU DEPREM HASTALIĞI;
Aişe (r.a.): "İnsanlar zinayı helâl saydıkları, içki içtikleri ve fütursuzca çalgı çaldıkları vakit Yüce Allah bundan rahatsız olur ve yeryüzüne "Onları sars" diye emreder. Tevbe edip bunları terkederlerse ne âlâ. Yoksa yeri üzerlerine yıkar!" dedi.
..
İbn Ebiddünya mürsel senedle şöyle rivayet eder:

Rasûlullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) zamanında yer sarsıldı. O elini yere koydu ve:

"Dur, henüz vaktin gelmedi" dedi.

Sonra sahabilere dönerek:

"Rabbiniz sizi azarlayıp uyarıyor, hissenize düşen nasihatinizi alın" dedi.

...Sonra Hz. Ömer (r.a.) döneminde bir deprem daha oldu. Ömer:

"Ey insanlar! bu deprem mutlaka türettiğiniz bir takım bidatlerden dolayıdır. Canımı elinde tutan Allah'a yemin ederim ki, bir daha deprem olursa kesinlikle sizinle, birlikte oturmam" dedi...
Ka'b şöyle demiştir:

"Yeryüzü, ancak orada günahlar işlendiğinde sarsılır. Allah'ın üzerinde yapılanlardan haberdar olması korkusuyla gürler, (böylece deprem olur.)"
İLAÇLAR BELLİ....

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
İ L A Ç L A R..
Ömer b. Abdülaziz vilayetlere şu mektubu gönderdi:

"Bu sarsıntı Allah'ın kullarına bir uyarısıdır. Vilayetlere filan ayın filan gününde çıkmalarını ve Allah'a yakarmalarını emrettim. Yanında bir şey bulunan onu sadaka olarak versin. Zira yüce Allah "Şüphesiz arınan ve Allah'ın adını anıp namaz kılan kurtulmuştur." (A'lâ, 14, 15) buyurmuştur.
Âdem'in dediğini deyin:

"Adem ile Havva dedi ki: Rabbimiz! Nefsimize zulmettik. Bizi bağışlamaz, bize merhamet etmezsen gerçekten zarara uğrayanlardan oluruz" (A'râf, 23)

Nuh'un söylediğini söyleyin

"Beni bağışlamaz, bana merhamet etmezsen ziyana uğrayanlardan olurum" (Hûd, 47)

Yûnus'un dediğini deyin:

"Senden başka ibadete layık ilâh yoktur. Seni tüm noksanlıklardan tenzih ederim. Ben zalimlerden oldum." (Enbiya

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt