Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tesettürün bekçilerine... (3 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
Siz tesettürlü hanımlar, kızlar, öğrenciler... Nur Sûresi'nin inişinden 1400 küsûr sene sonra dünyaya gelip, tesettür emrine iman edenlerden oldunuz. Hem de bütün baskı ve kısıtlamalara rağmen... Duruşunuzu bozmamaya çalıştınız, kamusal alan ilan edenlere rağmen... Bir babanın evlâdına göstereceği şefkat gibi, baba mevkiinde olan devletin şefkat ve merhametini görmediniz, yaşamadınız. Üstelik, itildiniz, kovuldunuz, fişlendiniz. Ama her şeye rağmen hâlâ varsınız, yıkılmadınız. Yıkılmazsınız tabii. Çünkü sizler, hâlâ Allah'ın ruhundan bir ruh taşımaktasınız.
Tesettürünüzü modaya kurban etmemek için de direniyorsunuz. Her ne kadar içinizden bazıları geri adım atmış olsa bile, hâlâ Nur Sûresi'nin, Ahzab Sûresi'nin çizdiği tesettürün gölgesinde hayat memat mücadelesi verenleriniz var. Hem de ne kaliteli bir mücadele. Bunca tahribata, bunca tuzaklara rağmen. Çanak anten mi dersiniz? Ekranlar mı dersiniz? Kadını sadece cinsellik kimliği ile istismar eden kaypak zihniyet mi dersiniz? Hepsi, evet hepsi tesettürünüze tuzak kurmuşlar. Sizi, Asr-ı Saadet ruhundan koparmak istiyorlar. Sizin, âlemlere örnek gösterilen Hz. Meryem, Hz. Hatice, Hz. Aişe, Hz. Fatıma, Hz. Asiye ile irtibatınızı kesmek istiyorlar. Tahrif edilen Tevrat Hz. Havva'yı, tahrif edilen İncil Hz. Meryem'i kendi yanlış inançlarına alet ederek öne sürdükleri halde, sizler bu tuzağa da düşmemenin mücadelesini vermektesiniz.
Sizin belki dillendiremediğiniz arka bahçede bekletilen bir sözünüz var. Azim, sebat, ümit dolu bu söze müsaadenizle bizler tercüman olalım:
Ey birlikte yaşadığımız ülkeyi aile ocağı olmaktan çıkarıp çalanların, hortumlayanların, düzenbazların, hilekârların dünyası haline getiren zihniyet! Şu gerçeği bir daha duyun ki, biz tesettürlü hanımlar, tıpkı Firavun'un zevcesi Hz. Asiye gibi bir inanca sahibiz. O demişti ki: "Ey Firavun, sen benim sadece bedenime hükmedebilirsin. Ama ben, ruh ve gönül kimliğimle Musa'nın safındayım. İşte bedenim, ne yaparsan yap." Daha sonra elini kaldırmış ve Rabbine şöyle bir istekte bulunmuştu: "Rabbim, kendi katında, benim için bir ev yap. Beni Firavun'dan ve onun kötü amellerinden, azgınlık ve işkencesinden kurtar. Beni, inkâr ile, isyan ile, baskı, zulüm ve işkence ile temel hak ve hürriyetleri, Allah yolunu, Allah yolundaki faaliyetleri engelleyen zalim bir kavimden kurtar..." (Tahrim Sûresi/11)
Siz tesettürlü hanımlara Asr-ı Saadet'ten sadece iki hatıra, iki belge sunmak istiyor ve sizin, bir saatlik nöbetin 60 yıllık nafile ibadetten üstün olduğunu müjdeleyen Peygamberimiz (sav)'in sözünü tutmanızı ve tesettürün nöbetini bırakmadan o kararlı mücadelenizle kabre girmenizi istiyoruz.
Sahabeden İbn Abbas, Ata ibn Ebi Rebah'a şöyle der:
Ey Ata! Sana cennet kadınlarından bir kadın göstereyim mi? Ata, "Evet, gösteriniz" deyince, İbn Abbas, "Şu gördüğün iri yapılı ve uzun boylu, Habeşi, siyah kadın yok mu, bu kadın bir kere Peygamberimize gelip, ‘Ey Allah'ın Resûlü! Ben sara hastasıyım. Sara hastalığı gelince açılıyorum. Allah'a benim için dua buyurunuz’ dedi. Peygamberimiz, ‘Ey Kadın! Hastalığına sabret, bunun neticesinde sana cennet vardır. İstersen, afiyet vermesi için Allah'a dua edeyim’ buyurdu. Kadın, ‘Ey Allah'ın Resûlü! Hastalığıma sabrederim, ancak açılmamaklığım için Allah'a dua buyurunuz’ diye rica etti. Peygamberimiz dua etti. Kadının, sara hastalığı gelince bir daha edep yerleri açılmaz oldu..." (Tecrid-i Sarih ter. 11/66)
Asr-ı Saadet'ten ikinci tablo ise şöyledir. Hz. Ali der ki: Yağmurlu bir gün, Baki Kabristanı'nda Peygamberimizin yanındaydım. Eşeğe binmiş bir kadın önümüzden geçti. Biraz ileride hayvan bir çukura rastlayıp tökezledi ve kadın düştü. Resûlullah hemen yüzünü başka tarafa çevirdi. Yanımızdakiler, "Ey Allah'ın Resûlü! O kadın şalvarlı idi" dediler. Bunun üzerine Efendimiz, "Allah'ım! Ümmetimden şalvarlı kadınları bağışla" buyurdu. (Mecmauz Zevaid: 5/12)
Selâm olsun, bütün tesettürün nöbetçilerine. Selâm olsun, dış kıyafetinin altına şalvarvari (pantolon tipi) giyen hanımlara. Selâm olsun, tesettür meşalesini gönüllerinde, bedenlerinde söndürmeyenlere...

faruk55

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Tesettürün bekçilerine...

Allah razı olsn ilk önce böyle bir konuy.a değindiğiniz için. Gerçekten de başörtüsü konusuna güzel değinmişiniz

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

Selamunaleykum kardeşim
allah senden razı olsun, bu konuyu biz ne kadar gündemde tutsak, ne kadar konuşsak, ne kadar yazsak yine de ehemmiyetinin hakkını vermiş olamayız diye düşünüyorum.
Allah bizleri bu bilinçle yaşatıp öldürsün inşallah.
k.s.e.o.

ahmetkilic

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun kardeşim gerçekten bu sorunu biz erkekler olarak yaşamasakda yaşayan tüm kardeşlerimizin her zaman yanındayız.inşallah birgün bu cehalet ve bu kardeşlerimizin hakkına tecavüz son bulur..allaha emanet olun....

medina

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun inş bizlerde o güzel annelerimiz gibi kuvvetli bir imana sahip oluruz, tesettürün hakkını verenlerden oluruz

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim eline yüreğine sağlık.

avdan

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHIN BİZE BAHŞETTİĞİ MEYVELERİN BİLE KABUĞU VAR CENABI ALLAH ONLARI BİLE ÖRTÜLÜ YARATMIŞ EMROLUNDUĞU GİBİ BACILARIMIZDA YAPILAN BUNCA ZULME KARŞI DİRENİP İNANÇLARINI YAŞAMAYA ÇALIŞIYORLAR TABİ BİR İSLAM ÜLKESİNDE BÖYLE GARİP OLAYLRIN OLMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ ŞİMDİ BU BAŞÖRTÜSÜNÜ ÇEKEMEYİP YASAKLAYAN ZİHNİYETLERE BİR ÖNERİM VAR ALLAHIN EMRİNİ YASAKLIYORSUNUZ BUDA İNANÇ ZAYIFLIĞINIZI GÖSTERİYOR OZAMAN VASİYET EDİN ÖLDÜKTEN SONRA NAMAZIM KILINMASIN CENAZEM YIKANMASIN DİYE BUNU YAPABİLİYORSANIZ SİZE HELAL OLSUN DİYORUM

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı
RE: s.a.

RE: s.a.

mustafa bey çok güzel bir konuya değindiniz rabbim teala sizden razı olsun ramazanın ilk haftası kayseri de yaşanan bir olayı anlatayım kardeşlerime
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSÜNDE HAYIR SEVERLERİN ÖĞRENCİLERE VERMİŞ OLDUĞU İFTAR YEMEĞİNDE ÜNİVERSİTE REKTÖRÜ PRF.DR.CENGİZ UTAŞ'IN EZANA 5 DAKİKA KALA YEMEĞE TESETTÜRLÜ KATILAN BAYAN ARKADAŞLARI KAMPÜSTEN ÇIKMALARINI İSTEDİ ODA YETMEDİ ÇIKMAYAN BAYAN ARKADAŞLARI KORUMALAR EŞLİĞİNDE KOLLARINDAN ZORLA SÜRÜKLENEREK DIŞARI ATTIRDI :****:(

BUNLARA SADECE SEYİRCİ KALABİLİYORUZ YAZIYORUZ ÇİZİYORUZ SENARYOYU AMA YAZDIĞIMIZ O SENARYOYU CANLANDIRAMIYORUZ.BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN HESABINDAN GİDİP HAMD OLSUN MÜSLÜMANIZ DİYORUZ İŞTE HALİMİZ BU...
RABBİM TEALA BİZLERİ AFFETSİN
SELAM VE DUA İLE

takan

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

Deniz mavisi başörtüm
Nasıl ki rüzgâr esince yaprak sallanır, coşarsa benim de deniz mavisi başörtüm onu ne zaman başıma bağlar, saçlarımı güzelce örtersem işte o zaman dalgalanır coşar, içi içine sığmaz. Sanki o da bir işe yaramanın mutluluğunu yaşar başımda. Masanın üzerinde kederli duran deniz mavisi başörtümü alıp, aynaya bakarak itina ile bağladıktan sonra omuzlarıma sarkan kısmını avucumun içine alıp, dudağıma ****ürdüm. Öptüm ve ağladım. Seni çok ama çok seviyorum başörtüm dedim. Üzülme, Müslüman olup ta seni sevmeyen, senden nefret edenler var. En acısı nedir biliyor musun? Seni severek başında taşıyanı her şeyden mahru ediyorlar. Ah benim mahzun baş örtüm! Okumak isteyen genç kızlarımızın, meselâ benim tahsilime mâni oluyorlar. Sen bizim süsümüzsün, sembolümüzsün.

Hem Müslüman bir kadın nasıl olur da başörtüsüz düşünülebilir. Sen bizim o güzel saçlarımızı koruduğun müddetçe, sınıflara sokulmuyor, hakaretlere maruz kalıyoruz. Müslüman bir ülkede layık mı müslümana bu davranış? Yoksa senin sınıfın düzenini bozup, okulu yıkacağından mı korkuyorlar? Sen bunları yapacak kuvvete sahip değilsin ki.
Kalkıp okulun yolunu tuttum. Besmele çekerek kapıda bir süre bekledim. Kapıdan bu şekilde girsem, her zamanki gibi hakarete uğrayıp kapı dışsrı edilebilirdim, kovulabilirdim. Tam girmeye hazırlanıyordum kibir hıçkırık sesi duydum. Biri örtülü digeri örtüsüz iki genç kızın okul kapısından dışarı çıktıklarını gördüm. Merakla yaklaşıp sordum

- Kovuldunuz mu?
- Evet kovulduk, dedi örtülü olanı. Örtüsüz olana dönerek,
- Ya sen? Diye sordum.
- O benim çok sevdiğim bir arkadaşım. Ben de müslümanım. Ben de onun bir parçasıyım. Bu günden itibaren ben de Rabbimin istediği şekilde örtüneceğim. Hem de büyük bir gururla. Onların önüne çıkacağım ve haykıracağım; Görün bakın hakaretinizin sonucu bu oldu. Sanmayın ki böyle yapmakla başarıya ulaşacak sınız. Aksine sayımızı çoğaltırsınız. En acımasız bir kişi bile bu durumda hissiz kalamazdı.

Gözümden düşen damlacıklara mâni olamamıştım. İçimdeki acı ile öyle kavrulmuştum ki, boşarırcasına yağan yağmurdan haberim

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. EVET HAKLISINIZ ARKADAŞLAR BENDE KATILIYORUM AMA ELBET HER GECENİN BİR SABAH HER YOKUŞUN BİR İNİŞİ VARDIR İNANIYORUM Kİ HALLEDİLECEKTİR. ŞÜPHESİZ RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH İNANLARLA BİRLİKTEDİR. BEZMİ SAFA TEŞEKKÜR EDİYORUM FORUMADA HOŞ GELDİN DEMEK İSTİYORUM. KALBİMDE Kİ YERİNİZİ RABBİM BİLMEKTE HAMDOLSUN...

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

Siyahgulsevdalisi yazdı:
S.A. EVET HAKLISINIZ ARKADAŞLAR BENDE KATILIYORUM AMA ELBET HER GECENİN BİR SABAH HER YOKUŞUN BİR İNİŞİ VARDIR İNANIYORUM Kİ HALLEDİLECEKTİR. ŞÜPHESİZ RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH İNANLARLA BİRLİKTEDİR. BEZMİ SAFA TEŞEKKÜR EDİYORUM FORUMADA HOŞ GELDİN DEMEK İSTİYORUM. KALBİMDE Kİ YERİNİZİ RABBİM BİLMEKTE HAMDOLSUN...

ALLAH RAZI OLSUN MUSTAFA BEY ;)
YAZILARINIZ ŞİİELERİNİZ ÇOK GÜZEL HAMDOLSUNKİ RABBİM TEALA SİZİNLE BU YOLA ÇIKMAYI NASİP ETTİ HAYROLSUN
RABBİM GÖNLÜNE GÖRE HERŞEYİN HAYIRLISINI VERİR İNŞALLAH.SALİH İNSANLAR ÖVÜLMEYE LAYIKTIRLAR KANATİMCE SİZDE ÖVGÜLERİN EN GÜZELİNİ HAKEDİYORSUNUZ TABİ BENİMGİBİ ŞİİR YAZMASINI BECEREMEYENLERDE SİZİN ŞİİRLERİNİZLE MEST OLUYOR

OKADAR GÜZEL ANLATIYORSUNUZKİ EFENDİMİ CANIM ANAM BABAM RASULUME KURBAN OLSUN SİZ DERSİNİZYA HEP KEŞKE PEYGAMBER EFENDİMİN(S.A.V) DÖNEMİNDE OLSAYDIMDA BASTIĞI TOPRAK OLSAYDIM DİYE KEŞKE OLSAYDIK AMA HERŞEY DE BİR HAYIR VARDIR BELKİ O TOPRAK TANESİ OLSAYDIK AYAĞINI İNCİTİRDİK EFENDİMİZİN NE DERSİNİZ BİRDE AKŞAM BAHSETTİĞİNİZ YANİ O DÖNEMDE YAŞAYIPTA PEYGAMBERİMİZİN AMCASI GİBİ ONA DÜŞMAN OLANLARDAN OLSAYDIK BU SÖZÜNÜZ BU DÜŞÜNCEMİ RAHATLATIYOR AMA OKADAR ÇOK İSTERDİM Kİ 1 KEZ ONU GÖRMEYE RABBİM İNŞALLAH CENNETİNE GİREN KULLARINDAN EYLER TÜM MÜSLİMAN KARDEŞLERİMİ BUARADA
HABERLERDE İSRAİL YİNE CAMİYİ BOMBALAMAK İSTİYOR BUNU ÖNLEMEK İÇİN KADINLAR CAMİNİN ONUNDA MİTİNG YAPARKEN Bİ KAÇ ANAMIZI BACIMIZI ACIMADAN VAHŞİCE ÖLDÜRÜYORLAR O ANALARA KURBAN OLAYIM BEN NE BÜYÜK ŞEREF RABBİM BİZEDE NASİP EDER İNŞALLAH PEYGAMBERİMİN VE RABBİM TELANIN YOLUNDA CAN VERMEYİ DUA EDİN MUSTAFA BEY
BİZ GÜNAHKAR KULLARIN AFFİ İÇİN TÜM KARDEŞLERİMİN ABLALARIM ABİLERİM HEPSİNDEN DUA BEKLİYORUM

SELAMETLE KALIN

MEDENİ DEDĞİN AÇMAKSA BEDENİ OHALDE HAYVANLAR BİZDEN DAHA MEDENİ:p

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı

Selamün Aleyküm kardeşim ALLAH razı olsun.cenab-ı ALLAH çekilen çilelerin elbet mükafatını verecektir. sabır inşallah az ve kısa zamanda herşey yoluna girecektir ve islamiyet tam manasıyla yaşanacaktır.

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı

Aslında paylaşmamız gereken bir çok husus var.Artık bizlerin içinde bulundugu durum Ahir Zaman ve birbirimize destek olup yaşamamız lazım çünkü insan yalnız kaldıgı zaman ALLAH Muhafaza sapıtabiliyo nefsine yenik düşebiliyo çünkü bizler şentanla savaşıyoruz. ve insanı başka günahlara celp edecek bir çok husus var CENAB-I ALLAH bizlere magfiret eylesin.AMİN.

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI KARDEŞLERİM RABBİM SİZLERİN YÜZÜ SUFU HÜRMETİNE BENİ VE TÜM KARDEŞLERİMİ AFFETSİN İNŞ.

BEZMİ SAFA GÜZEL DÜŞÜNCELERİNİZE LAYIK OLUP BU YOLDA SİZİNLE ÇIKMAK BENİDE ZİYADESİNLE MUTLU ETMEKTE. RABBİM BENİ İNŞALLAH SİZE HAYIRLI BİR EŞ OLARAK İSLAM HUKUKUNA MUKAİR BİR ŞEKİLDE BİR ÖMÜR GEÇİRMEYİ NAİP EYLESİN İNŞALLAH. ŞİİR NOKTASINDA RABBİMİN VERDİGİ BİR YETENEGİM VAR HAMDOLSUN BUDA BİR İMTEHAN ELİMDEN GELDİGİNCE BU YETENEGİMİ EFENDİMİZİN SEVDİGİ ŞAİRLER GİBİ NECİP FAZILLAR MEHMET AKİFLER VE YUNUSLAR GİBİ YAPMAK NİYETİNDEYİM VE ŞUDA VAR Kİ BENİM BAŞARIM ANCAK SİZİN DESTEGİNİZLE OLUCAKTIR ZİRA SİZİ BEN EŞ SEÇMEKLE MUTLU VE MESUTUM BURDAN ARKADAŞLARIMIZADA SOYLEMEK İSTESİM Kİ BEZMİ SAFA KARDEŞİNİZ EVLİLİK NİYETİYLE BİR ARAYA GELDİGİM VE İNŞALLAH RABBİMİN İZNİYLE VE KUDRETİ İLE EVLENMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜM HANIMDIR. DÜŞÜNCE VE GÖRÜŞLERİNİZ BENİ PEK ZİYADESİNDE MUTLU ETTİ İNŞ. SİZE LAYIK BİR EŞ OLARAK EFENDİMİZİN HANIMLARIYLA OLAN İLİŞKİLERİ IŞIGINDA BİR HAYAT GEÇİRİRİM. ALLAH C.C. RAZI OLSUN SİZDEN VE TÜM İSLAM ALEMİNDE Kİ MÜCAHİDE RUHLU HANIMLARIMIZDAN. DAHA UZUN BİR ŞEKİLDE YAZMAK İSTERDİM AMA İŞ YOGUNLUGUMDA OLMUYOR.

DEDİGİNİZ EFENDİMİZİN ZAMANIYLA İLGİLİ ŞİİRİMDE...

BEN DİYEMEM OLSAYDIM SENİN DEVRİNDE
KORKARDIM KALSAYDIM EBU CEHİL ELİNDE...

DİZELERİ EYVALLAH SİZ AÇIKLAMAYI YAPMIŞSINIZ BANA TASTİKLEMEK DÜŞER SEVGİLERİMLE S.A.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

Siyahgulsevdalisi yazdı:
ALLAH RAZI KARDEŞLERİM RABBİM SİZLERİN YÜZÜ SUFU HÜRMETİNE BENİ VE TÜM KARDEŞLERİMİ AFFETSİN İNŞ.

BEZMİ SAFA GÜZEL DÜŞÜNCELERİNİZE LAYIK OLUP BU YOLDA SİZİNLE ÇIKMAK BENİDE ZİYADESİNLE MUTLU ETMEKTE. RABBİM BENİ İNŞALLAH SİZE HAYIRLI BİR EŞ OLARAK İSLAM HUKUKUNA MUKAİR BİR ŞEKİLDE BİR ÖMÜR GEÇİRMEYİ NAİP EYLESİN İNŞALLAH. ŞİİR NOKTASINDA RABBİMİN VERDİGİ BİR YETENEGİM VAR HAMDOLSUN BUDA BİR İMTEHAN ELİMDEN GELDİGİNCE BU YETENEGİMİ EFENDİMİZİN SEVDİGİ ŞAİRLER GİBİ NECİP FAZILLAR MEHMET AKİFLER VE YUNUSLAR GİBİ YAPMAK NİYETİNDEYİM VE ŞUDA VAR Kİ BENİM BAŞARIM ANCAK SİZİN DESTEGİNİZLE OLUCAKTIR ZİRA SİZİ BEN EŞ SEÇMEKLE MUTLU VE MESUTUM BURDAN ARKADAŞLARIMIZADA SOYLEMEK İSTESİM Kİ BEZMİ SAFA KARDEŞİNİZ EVLİLİK NİYETİYLE BİR ARAYA GELDİGİM VE İNŞALLAH RABBİMİN İZNİYLE VE KUDRETİ İLE EVLENMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜM HANIMDIR. DÜŞÜNCE VE GÖRÜŞLERİNİZ BENİ PEK ZİYADESİNDE MUTLU ETTİ İNŞ. SİZE LAYIK BİR EŞ OLARAK EFENDİMİZİN HANIMLARIYLA OLAN İLİŞKİLERİ IŞIGINDA BİR HAYAT GEÇİRİRİM. ALLAH C.C. RAZI OLSUN SİZDEN VE TÜM İSLAM ALEMİNDE Kİ MÜCAHİDE RUHLU HANIMLARIMIZDAN. DAHA UZUN BİR ŞEKİLDE YAZMAK İSTERDİM AMA İŞ YOGUNLUGUMDA OLMUYOR.

DİZELERİ EYVALLAH SİZ AÇIKLAMAYI YAPMIŞSINIZ BANA TASTİKLEMEK DÜŞER SEVGİLERİMLE S.A.

ALLAH HER İKİNİZİDE HER İKİ CİHANDA MESUT VE BAHTİYAR EYLESİN. SİZİN ADINIZA ÇOK SEVİNDİM. BU DAVANIN SİZLER GİBİ MÜCAHİD VE MÜCAHİDE YETİŞTİRECEK AİLELERE İHTİYACI VAR. TEKRAR SİZİ KUTLUYORUM .

K.S.E.O.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

Siyahgulsevdalisi yazdı:

MUTLULUKLAR DİLERİM.RABBİM GÖNÜLLERİNİZE GÖRE VERSİN İNŞ.

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

S.a. Allah razı olsun kardeşlerim rabbim sizede nasip eylesin inş. Allah razı olsun Fatma Kardeşim sizede Mevlam Belirledigi Zamanda Bir Salih Eş nasip eylesin inş. S.a.

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı

iki cihandada mesut bahtiyar olmanızı CENAB-I ALLAH tan niyaz ederim.Ömür boyu mutluluklar dilerim.B)

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

Siyahgulsevdalisi yazdı:

ALLAH RAZI OLSUN. YAZINIZ İÇİN.
AYRICA ALLAH MESUT ETSİN. HAYIRLI OLMASINI DİLERİM.
ALLAH A EMANET OLUN

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt