Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

tesettür ve düğün (1 Kullanıcı)

hilal76

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar ben tesettürlü bir bayanım

benim arkadaşım evlilik hazırlığı yapıyor oda tesettürlü amma bir sorun var

düğününde saçını açacak ve dekolte bir gelinlik giyecek ben arkadaşımı uyardım amma beni dinlemiyor sizce bu doğru bişeymi hayatında birdefa evleniyormuş
saçını açarsa bişey olmazmış bu arkadaşlar ne için kapanıyor anlamıyorum doğrusu ALLAH akıl versin benim canım arkadaşıma!

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı
RE: tesettür ve düğün

selamun aleykum
bence dua et arkadaşın için.Yaptığının yanlış olduğunu anlasın ve hata yapmadan vazgeçsin.Arkadaşının durumu ne bilmiyorum ama genelde aile baskısıyla vs. kapanmış olanlar bu şekilde davranıyorlar.Bende tesettürlüyüm eşimin ailesi evlendiğimizde o kadar baskı yaptıki bana düğünde açık olmam için.Bence hiçbir anlam ifade etmediği ve inançlarıma ters düştüğü için yapmadım böyle birşey.Eğer gerçekten inanan bir insansanız yapamazsınız zaten böyle birşey.Dediğim gibi sadece dua et ve ne kadar yanlış birşey olduğunu anlatmaya çalış.Rabbim seninde arkadaşınında yardımcısı olsun.Bende dua edicem inşallah arkadaşın için

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

selamunaleykum,
sen duadan başka ne yapabilirsin ki, dediğin gibi insan bir anlam veremiyor. Demekki bu arakdaşın bu olayı sadece 1 metre bezden ibaret sayanlardanmış. Bilmiyorki o bez parçası için nice kanlar döküldü, nice ülkeler fethedildi, nice hükümdarlar devrildi ve devrilecek. Allah çuur ihsan etsin hepimize.
Ya biz çarşaf giyerken şimdi manto eşarp takanlara ağlarken , şu hale bak eşarbı kendi isteği ile çıkarıyor.:(:****:(:****
k.s.e.o.

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

evet kardeşim çoğu arkadaşımızın düştüğü büyük hatalardan birisi. Allah ıslah eylesin. Doğruyu göstersin hayırlısıyla

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH DOĞRU YOLU GÖSTERSİN. DOĞRU YOLDAN AYIRMASIN BİZLERİ.. TAMAM 1 DEFA OLACAK AMA BAŞINI AÇMAK GEREKMİYO.. DEĞİLMİ??
BEN BU BAŞÖRTÜMÜ TAKTIM RIZAM İLE ALLAH DOĞRU YOLU GÖSTERDİ BANA. VE ONU ÇIKARMAYIDA NASİP ETMESİN BANA..

ya nasip

Yasaklı Kullanıcı

s.a böyle kapalıları ben duyunca görünce çok üzülüyorum ben ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUN düğünümde açıklığı zaten hiç düşünmedim ve konyada bir hocanın sözleri beni çok etkilemişti ....gelin hanımlar makyajları süsleri bozulmasın diye ogünün namazlarını kılmazlar dedi çok etkilenmiştim bu söze gerçekten öyle yapıyorlar bukadar hayırlı bir iş için nekadar günahı göze alıyorlar hayret onon için namazlarımıda ogün geçirmedim ama yalan olmasın ikindi namazına okadar çabalamıştım ama eve yetişemeyince kaçırdım ve çok içimde dert oldu yani bilerek o anı günah işleyerek geçirirsek evet hayatta bir defa evleniyoruz onuda günahla geçirmeyin arkadaşlar ALLAH HEPİMİZE HİDAYET VERSİN o arkadaşınıza selmımızı söyleyin ve onu çok sevdiğimizi söylerseniz sevinirim ALLAH HEPİMİZİ O DÜNYADA PEYGAMBERLERLE HAŞR ETSİN AMİN

hasann

Kayıtlı Kullanıcı

S.A KARDEŞLERİM DUYUNCA GERÇEKTEN ÜZÜLDÜM
OKADAR BASINDA TUT SAYGI GÖSTER 1 GÜNLÜK İÇİN KENDİNİ ÇEHENNEME SÜRÜKLEME DEĞMEZ ÇÜNKÜ HİÇ DÜŞÜNMÜYORMU YA BENİM 1 GÜN ÖMRÜM VARSA YARIN ÖLMEYECEĞİ KESİN Mİ?TABİKİ ALLAH GÖSTERMESİN
ALLAH YARDIMCISI OLSUN
SELAMETLE

marziye

Kayıtlı Kullanıcı

S:A arkadaşlar.Allahım bizleri böle bir düşünceden uzak tutsun.ya bir gün için yapılırmı bu Allahım affet sen böle düşünenleri Yarabbim.düğün salonlarında düğün bile günahken baş açmak YArabbim affet.hidayete erdir sen bu insanları

wwwweminew

Kayıtlı Kullanıcı

selamın aleyküm arkadaşınız çok dini bütün insan değilmiş dini bütün insan olsa idi bir gecenin günahlarını nasıl ödeyeceyini düşünürdü sizin yapıcak hiç bir şeyiniz yok yalnızca arkadaş olarak 3 defa uyrabilirsiniz allah yar ve yardımcımız olsun hala böyle düşünenlerde varmış

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim Islah etsin arkadaşını. zaten bu hale bir defadan birşey olmaz diyerek gelmedik mi. Hem arkadaşın sanırım örtünmenin anlamını bilmiyor. eğer o düğünde damat dahil hiç bir erkek bulunmuyorsa o zaman istediği gibi dekolte de giyinsin.
neyse.
selam ve dua ile.
Rabbim önce beni sonra da hepimizi ıslah etsin.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

bu doğru değil bir insan öldüğünde ben ilk defa ölücem tabutumu alın buraya koyun:) olurmu ilkler her zaman tesiri zor geçen anılar bırakırlar bence sadece ona takva indinde dua edebilirim Allah tahsilatını arttırsın ama birşey daha eğer başını ilk ve sonkez açıcaksa ona dinini değiştirmesini öner çünkü o zaten bunu yaparak dinden çıkacaktır Allah kimseyi bu tür şeylerle imtahana tabi tutmasın (amin)

zeynur

Kayıtlı Kullanıcı

arkadaşlar bende moda evinde çalışıyorum ve böyle olaylara çokkk rastladım anlamıyorum ama duadan başka bişi gelmez elimizden ama kimse kimseye zorla bişi yaptıramaz bunu unutmayalım

Hakan Ozdemir

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH (CC) hidayet etsin dogruyu gostersin arkadasiniza daha baska ne denilebilirki.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

muhammed kutsal yazdı:
bu doğru değil bir insan öldüğünde ben ilk defa ölücem tabutumu alın buraya koyun:) olurmu ilkler her zaman tesiri zor geçen anılar bırakırlar bence sadece ona takva indinde dua edebilirim Allah tahsilatını arttırsın ama birşey daha eğer başını ilk ve sonkez açıcaksa ona dinini değiştirmesini öner çünkü o zaten bunu yaparak dinden çıkacaktır Allah kimseyi bu tür şeylerle imtahana tabi tutmasın (amin)

Selamunaleykum kardeşim,
Sözlerinin çoğuna katılıyorum, ama kırmızı ile işaretlediğim bölüm hariç. Hocam sözlerimize dikkat edelim, eğer kişi bir haramı haramlığını bilerek işlerse günah işlemiş olur günahkarlardan olur, yok eğer o haramı red ederse yani bu haram değildir derse o zaman dinden çıkar. Dolayısıyla bu şekilde ithamlar biz birşer kazandırmaz aksine kaybettirir. Çünkü karşıya yakıştırdığımız durum onda yoksa o biz döner mazallah. Lütfen dikkat edelim. Hakkını helal et.
k.s.e.o.

avdan

Kayıtlı Kullanıcı

AMELLE ANCAK NİYETLERE GÖREDİR ben bu msj okuyunca evlilik uğruna din değiştirerek kafir olan o.manken kız geldi aklıma hangi kafir düğününde baş örtüsü takmış duyan bilen varmı takmazlar çünki başörtüsü tesettür islamiyetin en güçlü simgelrinden bunuda bildikleri için yapmazlar ve tesettürün önemini anlayamayan kardeşimizi allah ıslah etsin islamiyeti nüfus cüzdanında yaşayanlardan anladığım kadarıyla buda nedir iman zayıflığından ileri geliyor şimdi düğününde açılmak isteyen kardeşimize bir önerim var açılmak şerefini yükseltecekse istediğini yapsın son olarak cehenneme düştüğü zamanda dayanabileceği ateşe göre açılsın

hilal76

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH hepinizden razı olsun yorumlarınızı arkadaşıma okutucam inşallah vazgeçer

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

Bence arkadaşının yaptığı doğru değil ALLAH inşallah doğrusunu gösterir ama gerçekten ALLAHI herşekilde bilen bi insan yapmaz.

sedat altun

Kayıtlı Kullanıcı

her insan hata yapabilir hatasız kul olmaz ama bile bile hata yapmak çok günah ona akıl vermekten başka yapacağın hiç bir şey yok sen yine vazgeçme ona akıl ver takdiri allaha kalmış

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

bazılarınız insanda nefs olduğunu unutmuş ve buna göre yorum yapmış.iki cihan güneşi Hz Muhammed'in (sav)"kınadığınızı yapmadan ölmezsiniz "uyarısını unutmayalım,bugün kınadığınızı yarın yapmayacağınızı bilemezsiniz.o yüzden faydalı olmaya çalışalım kardeşe."öyle insanlar kapanmasın daha iyi "demek ne kadar doğru.inşaAllah yapmayı düşündüğü şeyin nefsinin ve şeytanın aldatmacası olduğunu hisseder ve düğününde başını açmadan evlenir.başın açık olmsı haram ve buna iman eden kişi ortama ve zamana değil Allah'ın emrine uyar.Allah tevbe eden ve günaha düşmekten korkan kullarından eylesin düğünü olan kardeşi.bu konuya yorum yaparken daha dikkatli olun kardeşler.Allah kuluna tevbe nimetini vermiş.siz neden yargısız infaz yapıyorsunuz bu insana.

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

PEYGAMBER EFENDİMİZİN(SAV) TORUNU HZ. ZEYNEP(RA) SAVAŞ SIRASINDAKİ KARMAŞIKLIKTA ÖRTÜSÜ AÇILDIĞI İÇİN BÜYÜK IZDIRAB DUYARKEN BİZLER NEFSİ İSTEKLERİMİZ UĞRĞNA BİR GÜNLÜĞÜNE DE OLSA ALLAH'IN EMRİNİ UNUTMAMALIYIZ,İSLAMI SEÇMİŞ İSEK.AMA BAŞKA BİR YAŞAM ŞEKLİNİ SEÇİYORSANIZ DA ZATEN DİNDE ZORLAMA YOKTUR.MÜSLÜMAN BİR KADIN İÇİN BAŞ ÖRTÜSÜNÜ AÇMAYA HİÇBİR RUHSAT YOKTUR.DÜĞÜNÜM ÖZEL GÜNÜM 1 GÜNDEN BİRŞEY OLMAZ DEMEK NEFSİN EMRİDİR.BİZ İSLAMI SEÇMİŞSEK NEFSİMİZİN DEĞİL ALLAH'IN EMRİNE UYACAĞIZ SEVGİLİ KARDEŞİM..İNŞAALLAH NEFSİNE UYMAZSIN HAYATININ SONUNA KADAR.ALLAH SENİ KORUSUN VE YANLIŞ YOLA GİTMEKTEN KORUSUN.EŞİNLE SANA 2 CİHAN SAADETİ VERSİN RABBİM.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt