Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tefriciye Konumuz ile İlgili görüş Bildirin Lütfen (1 Kullanıcı)

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Site Yöneticisi ve Site Sakini Kardeşlerim,

Tefriciye konumuzla, daha doğrusu Tefriciye Hatmi konusunda ki çeşitli söylentiler sonucu,gerekli açıklamayı yapsamda,malesef kardeşlerimizin bir çoğu okumaktan vazgeçti.Saygı duyuyorum.
Fakat burada okumamızın amacı hep birlikte okunsun,kimin duası kabul olur bilinmez,böyle olmazsa herkes kendi okur.
Sizlerden ricam bana bu konuda yardımcı olmanız.
Ben sıkıntıya düşüyorum,yanlış anlaşılmasın,severek isteyerek okuyorum,diğer okuyan kardeşleriminde aynı olduğunu biliyorum,ama bizim amacımız birbirimizi tamamlamak,bir bütün olmak.
Yanlışmı yapıyorum,aldananlardan mı oluyorum,
Bu konuda lütfen görüşlerinizi yazın.
Yönetici kardeşlerim,görüşleriniz ve yörüşler doğrultusunda gereğini yaparmısınız
Selam ve Dua ile

SHAHADAT

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.shahadat.net

İlmihali yüksek kardeşlerimiz mutlaka vardır sitemizde yöneticilerimizin yorum yapmasına gerek yok.
Konu hakkında vakıf kardeslere yorum yapması daha saglıklı olacaktır..

VesSelam...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Site Yöneticisi ve Site Sakini Kardeşlerim,

Tefriciye konumuzla, daha doğrusu Tefriciye Hatmi konusunda ki çeşitli söylentiler sonucu,gerekli açıklamayı yapsamda,malesef kardeşlerimizin bir çoğu okumaktan vazgeçti.Saygı duyuyorum.
Fakat burada okumamızın amacı hep birlikte okunsun,kimin duası kabul olur bilinmez,böyle olmazsa herkes kendi okur.
Sizlerden ricam bana bu konuda yardımcı olmanız.
Ben sıkıntıya düşüyorum,yanlış anlaşılmasın,severek isteyerek okuyorum,diğer okuyan kardeşleriminde aynı olduğunu biliyorum,ama bizim amacımız birbirimizi tamamlamak,bir bütün olmak.
Yanlışmı yapıyorum,aldananlardan mı oluyorum,
Bu konuda lütfen görüşlerinizi yazın.
Yönetici kardeşlerim,görüşleriniz ve yörüşler doğrultusunda gereğini yaparmısınız
Selam ve Dua ile

Ve aleykum selam hanife ablam.. Bu konu hakkında ben de seninle konusmustum.. Biliyorsun, tefriciyeyi ben de önceden çok okurdum.Çok araştırdım ama Efendimiz'in sayı ile tavsiye ettiği zikirler arasında buna hiç rastlamadım.. Yatmadan önce ve namazdan sonra okuduğumuz 33 Elhamdülillah, 33 Subhanallah ve 34 Allahu ekber zikrini Efendimiz özellikle tavsiye etmiş. Yine nazar için okunan Felak ve Nas sureleri.. Efendimizin Hadis-i şeriflerinde geçen, yine tavsiye ETMİŞ OLDUĞU zikirler var.. Bunlar da sitemizde mevcut.. O konuyu da bulup güncellerim inşaallah.. Hepimiz duaya muhtacız. Fakat bu duayı, salatı tefriciyeyi 4444 (salatı tefriciye-Efendimiz'e salavat) kez okuyarak yapma konusunda içim rahat etmiyor.. Dua isteyen kardeşim, her ne için istiyorsa amenna.. dua ederim.. hep birlikte ederiz.. Her ne için ise..

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum Kardeşlerim,
Bir süredir,okuduğumuz Tefriciye hatimleri ile ilgili,okuduğum çeşitli yazılar ve duyduğum söylemler nedeniyle tereddüte düşmüştüm,araştırdım fkt yine içinden çıkamdım,kendisi ,gerçekten çok saygı duyduğum,çok sevdiğim,din alimi bir büyüğüme danışmaya karar verdim.Kendisini aramayı düşünürken,bu akşam Allah razı olsun kendileri aradılar.Ve ben bu konuyu kendilerine sordum,Tevriciyenin salavt olduğunu,bunun güzel bir ibadet olduğunu,istediğimiz kadr okuyabileceğimizi,4444 Tefriciyeyi,Kur'anı Kerim hatmi olarak değil,bunu Salvatı Tefriciye hatmi olduğunu kabul ederek, bu bilinçle okuduğumuzun farkında olduğumuzu,allahın Rızasını kazanmak,Peygemberimizin şefaatine nail olmak ve Allahtan selmet ve hyır dilemenin hiçbir sakıncası olmadığını,okuyabileceğimizi söyledi.
Ben gerçekten çok rahatldım,çünkü acaba kardeşlerimle güzellik yaşamak isterken,yanlışamı sürüklüyorum diye tereddüt etmeye başlamıştım.Bu durumu sizlerle de paylaşmk istedim.
Rabbim hepinizden razı olsun.
Selm ve Dua ile

Not; Bu kişi aynı zamanda FETVA makamında olan biri. (Takıldığımız konu sayı ise,25 milyon Salavat diyoruz,neden sayı ,amaç belirli bir hedef.............)
Ben Tefriciyenin güzelliklere vesile olduğunu bizzat gördüm.Herşey Rabbimin taktirinde,VESİLE...............

iyiniyet

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum Kardeşlerim,
Bir süredir,okuduğumuz Tefriciye hatimleri ile ilgili,okuduğum çeşitli yazılar ve duyduğum söylemler nedeniyle tereddüte düşmüştüm,araştırdım fkt yine içinden çıkamdım,kendisi ,gerçekten çok saygı duyduğum,çok sevdiğim,din alimi bir büyüğüme danışmaya karar verdim.Kendisini aramayı düşünürken,bu akşam Allah razı olsun kendileri aradılar.Ve ben bu konuyu kendilerine sordum,Tevriciyenin salavt olduğunu,bunun güzel bir ibadet olduğunu,istediğimiz kadr okuyabileceğimizi,4444 Tefriciyeyi,Kur'anı Kerim hatmi olarak değil,bunu Salvatı Tefriciye hatmi olduğunu kabul ederek, bu bilinçle okuduğumuzun farkında olduğumuzu,allahın Rızasını kazanmak,Peygemberimizin şefaatine nail olmak ve Allahtan selmet ve hyır dilemenin hiçbir sakıncası olmadığını,okuyabileceğimizi söyledi.
Ben gerçekten çok rahatldım,çünkü acaba kardeşlerimle güzellik yaşamak isterken,yanlışamı sürüklüyorum diye tereddüt etmeye başlamıştım.Bu durumu sizlerle de paylaşmk istedim.
Rabbim hepinizden razı olsun.
Selm ve Dua ile

Not; Bu kişi aynı zamanda FETVA makamında olan biri. (Takıldığımız konu sayı ise,25 milyon Salavat diyoruz,neden sayı ,amaç belirli bir hedef.............)
Ben Tefriciyenin güzelliklere vesile olduğunu bizzat gördüm.Herşey Rabbimin taktirinde,VESİLE...............

Selamün Aleykum Hanife abla
Sana katiliyorum.Senin sayende salati-tefriciye ögrendim.Allah razi olsun.Bende her namazimin bitiminde ve zikirden önce okuyorum.
Her derde,sikintiya karsi önerilen bu tefriciye ihlasla devam etmeye karar verdim.Rakam 4444 okudugum kitapdada öneri olarak geciyor(duali ilahi kitabi Yusuf Tavasli).
Sadece vaktim oldugu zamanlari dua zincirine katilabiliyorum,cogu zaman forumu okuyup kalkiyorum.
Forumda yazmasam bile dualarimi ihtiyac olanlar icin yapiyorum.

Selam ve dua ile

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleykum Hanife abla
Sana katiliyorum.Senin sayende salati-tefriciye ögrendim.Allah razi olsun.Bende her namazimin bitiminde ve zikirden önce okuyorum.
Her derde,sikintiya karsi önerilen bu tefriciye ihlasla devam etmeye karar verdim.Rakam 4444 okudugum kitapdada öneri olarak geciyor(duali ilahi kitabi Yusuf Tavasli).
Sadece vaktim oldugu zamanlari dua zincirine katilabiliyorum,cogu zaman forumu okuyup kalkiyorum.
Forumda yazmasam bile dualarimi ihtiyac olanlar icin yapiyorum.

Selam ve dua ile

Aleykum Selam Kardeşim,
Allah cümlemizden Razı olsun inşaAllah.Rabbim dualrını kabul etsin,Yar ve Yardımcın olsun.
Selm ve Dua ile

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
DUA bir ibadettir...
Rabbimiz '' Duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var...'' buyuruyor...
Güzel olan, sevap olan, hayır olan herşeye varız değerli ablamız...
Vesile olanlara, okuyanlara, okunanlara NE MUTLU...
Selam ve DUA ile...

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
DUA bir ibadettir...
Rabbimiz '' Duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var...'' buyuruyor...
Güzel olan, sevap olan, hayır olan herşeye varız değerli ablamız...
Vesile olanlara, okuyanlara, okunanlara NE MUTLU...
Selam ve DUA ile...

Ve Aleykum Selam Kardeşim,
Allah Razı Olsun.
Selam ve Dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt