Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tavsiye Filmler (1 Kullanıcı)

selim keskin

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşlerim bu başlık altında izleyip memmun kaldığımız filmleri tavsiye edelim inşallah.

Arkadaşlar ölmeden önce bu filmi izleyin!Filmin adı;Minyeli Abdullah.Kitaptan uyarlama.Minyeli Abdullah Hekimoğlu İsmail'in 1967'de yayınladığı kitap. Türk edebiyatının en çok baskı yapan romanı. Yayınlandığı tarihten bu yana 80 baskısı yapıldı. Kitap, Mısır'ın Minye şehrinde büyüyen, dönemin istibdadına karşı dini bir duruş sergileyen Abdullah'ın başından geçenleri konu ediniyor.Hekimoğlu İsmail, dönemin şartları ve maddi yetersizliklerden dolayı romanı, çöplerden topladığı kâğıtlara yazdı. Roman bir dönem yasaklandı ve yazarı tutuklandı. Ancak 1 yıl sonra beraat etti.
Yönetmenimiz ''Eğer bir senaryo İslam ı anlatmıyorsa ona film çekmem.'' diyen Mehmet TANRISEVER.Film zamanına göre oldukça kaliteliydi.
Minyeli Abdullah 1 Bilgiler:
IMDB:7,1
Sinemalar.com Puanı:5.8/10
Yapım:1989 ~ Türkiye
Tür Dram, Tarih
Yönetmen:Yücel Çakmaklı
Oyuncular:perihan Savaş, Ulvi Alacakaptan, Haluk Kurdoğlu, Berhan Şimşek, Lütfü Seyfullah, Agah Hün, Berhan Şimsek, İhsan Ustaoğlu, Mesut Çakarlı, Nezihe Becerikli
Senaryo: Bülent Oran
Yapımcı:Mehmet Tanrısever
Görüntü Yönetmeni: Hüseyin Özşahin
Film hakkında kısa bilgi:Filmin temasını oluşturan olaylar Kral Faruk döneminde Mısır’da geçmektedir. Ülkede baskı ve zulüm hakimdir. İdealist bir Müslüman olan Abdullah yaptığı çalışmalardan dolayı bir sohbet bahanesiyle tutuklanır. Gizli cemiyet kurarak devlete ihanet ettiği iddiasıyla idamı talep edilir. Eşi de çevresinin baskısına dayanamayarak Abdullah’tan ayrılmak zorunda kalır..
‘Minyeli Abdullah’ çağımız insanının en temel problemi olan yabancılaşmayı işleyen teması ile bütün zamanların filmleri arasında yer almayı hak ediyor.

Minyeli Abdullah 2 Bilgiler:
IMDB:6,9
Yapım:1990 ~ Türkiye
Tür Dram
Yönetmen:Yücel Çakmaklı
Oyuncular:perihan Savaş, Haluk Kurdoğlu, Berhan Şimşek, Agah Hün, Bülent Oran, Lütfu Seyfullah, Nezihe Becerikli
Süre:2 saat
Film hakkında kısa bilgi:İlk filmde gizli cemiyet kurarak devlete ihanet iddiasıyla idamla yargılanan Minyeli Abdullah serbest kaldıktan sonra hamallık yaparak talebe okutur. Daha önce ayrıldığı eşi Sevde ile yeniden evlenir. Sosyal ve kültürel faaliyetlere ağırlık verir. İhtilalle gelen hükümet onu Kahire Başkomserliğine getirir. Bazı çevrelerin duyduğu rahatsızlıkla müdahalelerine boyun eğmeyen Abdullah kula kul olmak yerine hamallığa dönmeyi tercih eder.
‘Minyeli Abdullah 2′ birinci filmde konu ettiği yabancılaşma probleminin her platformda mücadele edilmesinin gereğini işleyen teması ile bütün zamanların filmleri arasında yer almayı hak ediyor.

Minyeli Abdullah 1 - Full - Kaliteli görüntü

Minyeli Abdullah 1 - Full - Kaliteli görüntü - YouTube

Minyeli Abdullah 2 - Full - Kaliteli görüntü

Minyeli Abdullah 2 - Full - Kaliteli görüntü - YouTube

özgeöz

Yasaklı Kullanıcı
my name is khan'ı kesinlikle tavsiye ediyorum. film 11 eylül saldırılarından sonra insanlarda oluşan islam düşmanlığını asperger hastası bir adamın yaşadıkları üzerinden anlatıyor. en hoşuma giden sahneyi anlatayım, khan uçağa binecek ancak görevliler kimliğine bakıyor ve müslüman olduğunu anlayınca çantasını arıyorlar silah vs var mı diye. arama bitince abdye neden gidiyorsun diyorlar, khan da 'başkana(george w. bush) gidip diyeceğim ki, benim adım khan ve ben terörist değilim!'

nizam1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bende henüz gecen izledigim Iran yapimi 'Annem Gibi' filmini öneriyorum. Esinin sakat cocuk dogurma ihtimali üzerine erkek kadini terkediyor o sorumlulugu almaktan korktugu icin ve anne ile cocuk tek basina yasam mücadelesi veriyorlar. Icerisinde birden fazla ibret verici sahneler mevcut..

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
my name is khanı bende beğenerek izledim çok güzeldi
Abdulkadir Geylani hz filmini çoğunuz izlemiştir belki ama tavsiye etmeden geçemeyeceğim
yalnız kahraman Ebu Zer El Gıfari çok güzeldi

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt