Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

TATLI DİL (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

--------------------------------------------------------------------------------

Dil insanın terazisidir,alim ve cahili ayırıcıdır.Mümin insaf etmeyene insafla gider...
Ahlakı güzel olan yumuşak söyler.Çok selam ve tatlı dil sevgiye sebeptir.Büyüklerin yolu,güzel sözlü olmak ve açık selam vermektedir...
Peygamber Efendimizin (s.a.v.) in sözünde olduğu gibi:
"İnsan dilinin altında gizlidir."

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür...

ALLAHA EMANET OLUN....

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı
RE: TATLI DİL

ÇOK GÜZELDİ ANNE ALLAH CC RAZI OLSUN.B)

kartaltrk

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun sizden gerçekten önemli bir konu insanın tatlı dilli olması başımıza ne geliyorsa onun yüzünden gelior. Hz. Ebubekir (r.a) söyledikleri gibi " Çok kere dilini parmağıyla tutar ve; başıma gelen her şey bunun yüzündendir."

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ABLA EMEĞİNE SAĞLIK
İNSANI KÖTÜLÜGE VE YIKIMA GÖTÜREN SEBEPLERİN BAŞINDA GELİ
DİL KULLANMASINI BİLMEZ VE ONA SAHİP OLMAZSAK.
EFENDİMİZ BİR HADİS LERİNDE '' YA HAYIR SÖYLE YADA SUS '' BUYURUYOR

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN....YA HAYIR KONUŞALIM YADA SUSALIM...EFENDİMİZ DER FAZLA KONUŞMAYIN HATA YAPARSINIZ AZ KONUŞUN TATLI KONUŞUN...

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ANNEMİZ BİZİM ELİNE SAĞLIK.YİNE YAPTIN YAPACAĞINI.ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM ALLAH RAZI OLSUN.ANNECİM NE OLUR NAMAZLARINDA ÖZELLİKLE ADIMI ZİKREDİP DUA EDERMİSİN.ŞU SINAVLARIMI HAYIRLISIYLA GECEYİM.SINIF KALMAYIMDA DAHA FAZLA GÜNAHA GİRMEYİM ANNEM NE OLUR.ADIM GÜLSÜM.ELLERİNDEN ÖPÜYORUM.SELAMETLE

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

goNuL_ yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN....YA HAYIR KONUŞALIM YADA SUSALIM...EFENDİMİZ DER FAZLA KONUŞMAYIN HATA YAPARSINIZ AZ KONUŞUN TATLI KONUŞUN...

GÜLER YÜZLÜ OLMANIN MÜKAFATI

Peygamberimiz Efendimizin müjdelerinden biri de şudur:
"İki mü'min karşılaşıp musafaha ettikleri (tokalaştıkları) zaman, aralarında yetmiş mağfiret (Allah'ın rahmeti ile lütfu) taksim edilir. Bunun altmış dokuzu güler yüzlü (mütebessim) olanındır." (Gazali. İhya: C/2. Sf: 179)
Bu Allah'ın bir lütfudur. Güler yüzlü olmayı bile mükâfaatlandırıyor Rabb'ım. Güler yüzle davrananı sadaka vermiş gibi sevaplandırıyor.
Birine verdiğin selâmdan, sorduğun hatırdan mükâfaat alıyorsun.
Güler yüz, gülleri açmış bir bahçe gibidir. Seyredenlere bir güzellik verir.
Aile hayatında güler yüzün önemi inkâr edilebilinir mi? İnsan evindeki huzuruna göre topluma huzur katar. Evinden güler yüzle uğurlanmış bir erkek, sabahtan akşama kadar etrafındakilere tebessüm saçar. Bir gülümsemenin çok boşanma teşebbüslerini önlediğine hepimiz şâhit olmuş :D

siyah_inci87

Kayıtlı Kullanıcı

ELİNİZE SAĞLIK SAĞOLUN BEN BİLMİYODUM ANNEMİZ OLDUĞUNUZU.BENDE SİZDEN DUA BEKLİYORUM.BENİM ADIMDA RUKİYE.YAZINIZ İÇİNDE ALLAH RAZ-İ OLSUN.......ZATEN İNSANI VEZİR DE REZİLDE EDEN ŞU DİL DEĞİLMİ........MEVLAM BOŞ YERE DİLİNİ YORANLARDAN ETMESİN.B)B)B)B)B)

ebe78

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
goNuL_ yazdı:

"İki mü'min karşılaşıp musafaha ettikleri (tokalaştıkları) zaman, aralarında yetmiş mağfiret (Allah'ın rahmeti ile lütfu) taksim edilir. Bunun altmış dokuzu güler yüzlü (mütebessim) olanındır." (Gazali. İhya: C/2. Sf: 179)
Bu Allah'ın bir lütfudur. Güler yüzlü olmayı bile mükâfaatlandırıyor Rabb'ım. Güler yüzle davrananı sadaka vermiş gibi sevaplandırıyor.
Aile hayatında güler yüzün önemi inkâr edilebilinir mi? İnsan evindeki huzuruna göre topluma huzur katar. Evinden güler yüzle uğurlanmış bir erkek, sabahtan akşama kadar etrafındakilere tebessüm saçar. Bir gülümsemenin çok boşanma teşebbüslerini önlediğine hepimiz şâhit olmuş :D
hafize anam yine bir güzellik katmışsınız.allah razı olsun.selametle...B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

ebe78 yazdı:
hafize yazdı:
goNuL_ yazdı:

hafize anam yine bir güzellik katmışsınız.allah razı olsun.selametle...B)

kimse kimseden birşey beklemiyor tatlı dil güler yüz Rabbim kimseleri kırmayı üzmeyi nasip etmesin inş :D

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

siyah_inci87 yazdı:
ELİNİZE SAĞLIK SAĞOLUN BEN BİLMİYODUM ANNEMİZ OLDUĞUNUZU.BENDE SİZDEN DUA BEKLİYORUM.BENİM ADIMDA RUKİYE.YAZINIZ İÇİNDE ALLAH RAZ-İ OLSUN.......ZATEN İNSANI VEZİR DE REZİLDE EDEN ŞU DİL DEĞİLMİ........MEVLAM BOŞ YERE DİLİNİ YORANLARDAN ETMESİN.B)B)B)B)B)

canım benim herkzden büyük olduğum için anne demeyi uygun buldular Allah cc hepsinden razı olsun evet kızım dilin ucunda kemik yok ama nefsimiz ne düşünürse dilimiz onu söyler rabbim kötü kelimeler söyletmesin AMİN inş kızım dualarımda sende olursun :D

uzeyr

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:

--------------------------------------------------------------------------------

Dil insanın terazisidir,alim ve cahili ayırıcıdır.Mümin insaf etmeyene insafla gider...
Ahlakı güzel olan yumuşak söyler.Çok selam ve tatlı dil sevgiye sebeptir.Büyüklerin yolu,güzel sözlü olmak ve açık selam vermektedir...
Peygamber Efendimizin (s.a.v.) in sözünde olduğu gibi:
"İnsan dilinin altında gizlidir."

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür...

ALLAHA EMANET OLUN....
emeğinize sağlık ALLAHCC RAZI OLSUNB)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm hayırlı sabahlar :D AMİN CÜMLEMİZDEN İNŞ B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt