Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

tarhanalı bulgur köftesi (1 Kullanıcı)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
tarhanali_nohut_koftesi.jpg

malzemeler:

1 su bardağı köftelik bulgur
1/2 su bardağı tarhana
1 tatlı kaşığı nane
100 g + 2 yemek kaşığı tereyağı
1 soğan
3-3,5 su bardağı su
kırmızı pulbiber
tuz
hazırlanması

1. bulguru ayıklayıp yıkayın. bulguru 1 su bardağı su ile, tarhanayı ise 1/4 su bardağı su ile ıslatın. bulgur suyunu çektikten sonra üzerine nane serpin. daha sonra tarhana ve tuzu katın. iyice yoğurup hamur haline getirin. (benim hamurum biraz sulu olduğu için ben bulgur ekledim.)

2. soğanı ince ince kıyın. küçük bir tencerede 100g tereyağı ile kavurun. üzerine 3- 3,5 su bardağı suyu ekleyin. kaynayınca tuzu ve köfteleri ilave edin. 15 dakika pşirin. (pişip pişmediğini anlamak için bir tanesini ikiye bölün. içi yaş değilse pişmiştir.)

3. 2 yemek kaşığı tereyağını tavada kızdırın. üzerine pulbiberi ekleyip 1-2 karıştırın. tabaklara aldığınız köftelerin üzerine sosunu gezdirerek servis yapın.

ALINTI

orkide

Kayıtlı Kullanıcı
Bilnur hanım, siteye yazdığınız tariflerin çoğu portakal agacı.com sitesinden alıntıdır..

Üzerlerine ALINTI diye yazarsanız, portakalagaci.com sitesinin sahibi Hatice Hanım ın emekleri de kendi adına boşa gitmemiş olur..

Portakal agacı nın sıkı bir takipçisi olarak söyleme gereği duydum..

Anlayışınız için teşekkürler..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt