Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

tanışma ben alperen (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alperen123

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum arkadaşlar bende bu siteye yeni girdim sayılır sizlere ulaşamıyorum benimde sorularıma ve cevaplarıma yanıt verirseniz sevinirim.:a03:

zencefil_1109

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim hoşgeldin üyeliğin hayırlı ve daim olur inşaALLAH...

alperen123

Kayıtlı Kullanıcı
ya çok sağol gerçekten msjınızı görünce çok ama çok sevindim bu siteye 1 veya 2 haftadır üyeyim kimseen cevap alamıyorum
,

alperen123

Kayıtlı Kullanıcı
allah senden ve senin gibi allah dostlarından razı olsun kardeşim

acem_kizi

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselam kardeşim..aramıza hoş geldin,sefalar getirdin..burası çok güzel bir ortam.ben de uzun zamandır burdayım..burayı çok seviyorum :)

elanaz 21

Kayıtlı Kullanıcı
hoş geldin kardeşim tabiki cvp veririz rabbim daim etsin inşallh

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı

vealeykümselam kardeşim.
Hoşgeldiniz üyeliğiniz hayırlı ve daim olur inş.
:a12::a12::a12:

alperen123

Kayıtlı Kullanıcı
saolun kardeşler yalnız ben hangi formatta nereye ne yazacağımı tan kavrayamadım suanda aktif olanlar kim bilmiyorum neyse size bir soru katılırsanız sevinirimHz. Adem (as) ile başlayan insanlık tarihi, kıyametin kopması ile son bulacağına göre binlerce yıl önce ölen günahkar biri kıyametin kopacağı güne kadar azap görecekken, kıyametin kopmasına yakın ya da çok az bir zaman kala- örneğin bir gün önce- ölen birisi, hiçbir kabir azabı görmeyecektir. Yani birisi binlerce belki de on binlerce yıl kabir azabı görecekken; kimileri de bir gün ya da daha az azap görecektir. Bu adaletsizlik olmaz mı? Allah hiç böyle haksızlık yapar mı?

alperen123

Kayıtlı Kullanıcı
kabir azabı

kabir azabı

Hz. Adem (as) ile başlayan insanlık tarihi, kıyametin kopması ile son bulacağına göre binlerce yıl önce ölen günahkar biri kıyametin kopacağı güne kadar azap görecekken, kıyametin kopmasına yakın ya da çok az bir zaman kala- örneğin bir gün önce- ölen birisi, hiçbir kabir azabı görmeyecektir. Yani birisi binlerce belki de on binlerce yıl kabir azabı görecekken; kimileri de bir gün ya da daha az azap görecektir. Bu adaletsizlik olmaz mı? Allah hiç böyle haksızlık yapar mı? :a33:

malik80

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Adem (as) ile başlayan insanlık tarihi, kıyametin kopması ile son bulacağına göre binlerce yıl önce ölen günahkar biri kıyametin kopacağı güne kadar azap görecekken, kıyametin kopmasına yakın ya da çok az bir zaman kala- örneğin bir gün önce- ölen birisi, hiçbir kabir azabı görmeyecektir. Yani birisi binlerce belki de on binlerce yıl kabir azabı görecekken; kimileri de bir gün ya da daha az azap görecektir. Bu adaletsizlik olmaz mı? Allah hiç böyle haksızlık yapar mı? :a33:

Selamün Aleyküm.

:a24::a24::a24:

CENAB-I ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.
A.E.O

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
saolun kardeşler yalnız ben hangi formatta nereye ne yazacağımı tan kavrayamadım suanda aktif olanlar kim bilmiyorum neyse size bir soru katılırsanız sevinirimHz. Adem (as) ile başlayan insanlık tarihi, kıyametin kopması ile son bulacağına göre binlerce yıl önce ölen günahkar biri kıyametin kopacağı güne kadar azap görecekken, kıyametin kopmasına yakın ya da çok az bir zaman kala- örneğin bir gün önce- ölen birisi, hiçbir kabir azabı görmeyecektir. Yani birisi binlerce belki de on binlerce yıl kabir azabı görecekken; kimileri de bir gün ya da daha az azap görecektir. Bu adaletsizlik olmaz mı? Allah hiç böyle haksızlık yapar mı?

Site Kurallarindada belirtildigi gibi forum icerisinde soru sormak yasaktir

2:cool: Defalarca uyarmamıza rağmen halen forum içersine sorular sorulmaktadır. Biz forum içersine soru sorulmasını yasaklamıştık, bunun sebebi ise, farklı fikirler oluştuğu için biri çıkıp "Bence günah değildir, Bence birşey olmaz yani şundan dolayı şöyle olur çünkü, ama böyle olursa benim fikrimce olmamalıdır yani niye caiz olmasın ki" gibi saçmalıklar meydana gelebiliyor. Kişilerin kendi fikirlerini beyan etmesi güzel birşeydir. Ama konu dini konular olunca hassas bir konu olduğu için bunun vebali ağır olur. Bence sence onca gibi kelimelerle ifade edilmesi çok sakıncalıdır.
Konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler elbette kaynaklarıyla konuya cevap verebilir. Biz konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin cevap vermemesini, özellikle yukarıda da belirtildiği gibi "BENCE" kelimesini kullanarak yorum katmamasını rica ediyoruz.

Sorularinizi
http://www.islamiyet.gen.tr/sorularla_islamiyet/soru_sor.php
adresine sorabilirsiniz

Tam adâletli...

Adalet, zulmün zıddıdır. Zulüm kelimesinde; incitme, can yakma mânası vardır. Zulmetmiyerek herkese hakkını vermek ve her şey'i akıl ve mantığa, hikmet ve maslahata uygun olarak yapmak da adalet demektir.

Bi_iznillah

Kayıtlı Kullanıcı
Site Kurallarindada belirtildigi gibi forum icerisinde soru sormak yasaktir

2:cool: Defalarca uyarmamıza rağmen halen forum içersine sorular sorulmaktadır. Biz forum içersine soru sorulmasını yasaklamıştık, bunun sebebi ise, farklı fikirler oluştuğu için biri çıkıp "Bence günah değildir, Bence birşey olmaz yani şundan dolayı şöyle olur çünkü, ama böyle olursa benim fikrimce olmamalıdır yani niye caiz olmasın ki" gibi saçmalıklar meydana gelebiliyor. Kişilerin kendi fikirlerini beyan etmesi güzel birşeydir. Ama konu dini konular olunca hassas bir konu olduğu için bunun vebali ağır olur. Bence sence onca gibi kelimelerle ifade edilmesi çok sakıncalıdır.
Konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler elbette kaynaklarıyla konuya cevap verebilir. Biz konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin cevap vermemesini, özellikle yukarıda da belirtildiği gibi "BENCE" kelimesini kullanarak yorum katmamasını rica ediyoruz.

Sorularinizi
http://www.islamiyet.gen.tr/sorularla_islamiyet/soru_sor.php
adresine sorabilirsiniz

Tam adâletli...

Adalet, zulmün zıddıdır. Zulüm kelimesinde; incitme, can yakma mânası vardır. Zulmetmiyerek herkese hakkını vermek ve her şey'i akıl ve mantığa, hikmet ve maslahata uygun olarak yapmak da adalet demektir.

tamamen katılıyorum...

bence die yorum yapılmamalıdır...

aramısa hoş geldniz kardeş....

hayırlı paylaşımlar....

alperen123

Kayıtlı Kullanıcı
bu yazım bahar 58 e tabi böyle bir yasak olduğunu bilmiyordum ama tavrınız çok yanlış ben o yazıyı kafamdan yazmadım başka dini bir kaynaktan alıntı yaparak yazdım.ve yoruumları bekledim aranıza yeni katılan bir kişiye yazdığnız bu yazıyı hiç beyenmedim

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel kardeşim!öncelikle aramıza hoşgeldin.Maş ayağının tozuyla sorularla geldin.Yahu şöle bi otur,dinlen,soluklan.Bizim anadolumuzda yoldan yeni gelene buzgibi bi ayran ikram ederler,otutturup rahatlatırlar.
Neyse kardeşim,bak şimdi;Dünyadakiler zaten sürekli imtihan halindeler ve büyük bir çoğunluğu kabir azabını daha dünyada yaşıyor.

alperen123

Kayıtlı Kullanıcı
sağolun kardeşler..yorumlarınız için teşekkür ederim...

Kaan Erdem

Yönetici
Sorduğunuz soruya verilecek cevaplar kaynak ve delil olarak eksik olabilir buda sizin sağlıklı bir şekilde bilgilenmenize mani olacaktır.

Bu yüzden hakikatler çerçevesinde izahı yapılmış olan üye kurallarımızı bir kez daha gözden geçirelim değerli kardeşim.

Konu başka yanlış izahlara ortam hazırlamaması adına tarafımızca kapatılmıştır.Bu arada üyeliğiniz hayırlı ve daim olsun kardeşim selametle kalınız.

not:site içersinde soru sormayalım portalda sağ alt köşede sorularla islam sitesinden faydalanalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt