Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tam Güldüren FIKRALAR..! (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Çoban´ın biri dere kenarında koyunlarını otlatıyormuş. Tam o anda, yanına bir
Cherokee Jeep yanaşmış. Brioni gömlek, Cerruti ayakkabılar giyen, Ray-Ban gözlüklü ve YSL kravatlı
bir sürücü aşağıya inmiş ve çobana sormuş.
- Eğer kaç tane koyunun olduğunu bilirsem bana onlardan bir tanesini verir misin?
Çoban bir adama birde koyunlarına bakmış,
- Tamam
diye cevap vermiş. Genç adam arabasını park etmiş, telefonunu bilgisayarına bağlamış bir NASA
sitesine girmiş, GPS´ini kullanarak yeri taramış, bir database ve logaritma ile doldurulmuş 60 excel
tablosunu açmış ve 150 sayfalık bir rapor basmış. Çobana dönmüş,
- Tam olarak 1586 adet koyunun var demiş. Çoban
- Doğru
diye cevap vermiş,
- Koyununu alabilirsin.
Genç adam koyunu almış ve jeep´inin arkasına koymuş. Bu sefer çoban genç adama dönmüş,
- Eğer senin ne iş yaptığını bilirsem koyunumu geri verirmisin?
diye sormuş. Adam,
- Evet neden olmasın
diye yanıtlamış.
- Sen Dunya Bankasi´nda Danışmansın
demiş çoban. Adam sormuş,
- Nasıl oldu da bildin?.
Çoban
- Çok basit
diye cevap vermiş.
- Buraya çağrılmadan geldin, bu bir.. İkincisi benim bildiğim bir şeyi bana söylemek için benden bir koyunumu istedin. Üçüncüsü yaptığın hiçbir şeyden anlamıyorsun çünkü köpeğimi aldın!
:B

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
:) güzeldi teşekkürler

NSBBZN

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm emeğine sağlık:K
selam ve daimi dua ile...

mavci

Yönetici

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
:
:B:K Emeğine sağlık harika bir fıkra
Selam ve DUA ile ALLAH a emanet ol​

hayatısev

Kayıtlı Kullanıcı
:B Bu güzel paylaşım için teşlekkürler :B

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
:T
ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZELDİ

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Çoban´ın biri dere kenarında koyunlarını otlatıyormuş. Tam o anda, yanına bir
Cherokee Jeep yanaşmış. Brioni gömlek, Cerruti ayakkabılar giyen, Ray-Ban gözlüklü ve YSL kravatlı
bir sürücü aşağıya inmiş ve çobana sormuş.
- Eğer kaç tane koyunun olduğunu bilirsem bana onlardan bir tanesini verir misin?
Çoban bir adama birde koyunlarına bakmış,
- Tamam
diye cevap vermiş. Genç adam arabasını park etmiş, telefonunu bilgisayarına bağlamış bir NASA
sitesine girmiş, GPS´ini kullanarak yeri taramış, bir database ve logaritma ile doldurulmuş 60 excel
tablosunu açmış ve 150 sayfalık bir rapor basmış. Çobana dönmüş,
- Tam olarak 1586 adet koyunun var demiş. Çoban
- Doğru
diye cevap vermiş,
- Koyununu alabilirsin.
Genç adam koyunu almış ve jeep´inin arkasına koymuş. Bu sefer çoban genç adama dönmüş,
- Eğer senin ne iş yaptığını bilirsem koyunumu geri verirmisin?
diye sormuş. Adam,
- Evet neden olmasın
diye yanıtlamış.
- Sen Dunya Bankasi´nda Danışmansın
demiş çoban. Adam sormuş,
- Nasıl oldu da bildin?.
Çoban
- Çok basit
diye cevap vermiş.
- Buraya çağrılmadan geldin, bu bir.. İkincisi benim bildiğim bir şeyi bana söylemek için benden bir koyunumu istedin. Üçüncüsü yaptığın hiçbir şeyden anlamıyorsun çünkü köpeğimi aldın!
:B

:B harıka cok guldum
allah razı olsun

yun_us25

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
cid-be16d7dad725ce0d.spaces.live.com
ALLAH razı olsun gülnisa kardeşim güldürücü bi okadarda düşündürücü bir paylaşım olmuş...
ülkemizin poltika aynası olmuş..yoksa benim anlayışım mı farklı..SELAMETLE

mavci

Yönetici
Allah Razı Olsun...

Allah Razı Olsun...

:B harıka cok guldum
allah razı olsun

ALLAH razı olsun gülnisa kardeşim güldürücü bi okadarda düşündürücü bir paylaşım olmuş...
ülkemizin poltika aynası olmuş..yoksa benim anlayışım mı farklı..SELAMETLE

hahahah elelrine saglık kardesım super dı yaaa yerınde teihis yaaww.AEO SELAM VE DUA İLE

Evettt...
Güldürürken düşündüren bir fıkra...
Bazen söylenmek istenen şeyler FIKRA yoluyla oluyor...
:G

Selam ve DUA ile...:H

mavci

Yönetici
Yalnız kaldım...

Yalnız kaldım...

Bir İngiliz, bir Fransız ve bir LAZ'ın yolculuk ettiği uçak düşmüş....Bu kişiler ise şans eseri! ıssız bir adaya düşerek kurtulmuşlar...Günler, aylar, yıllar geçmiş ama adaya ne uğrayan var ne de seslerini duyan birileri...Bu 3 kişinin arkadaşlık ve dostlukları da bayağı ilerlemiş...
Günlerden birgün, kıyıda bir şişe bulmuşlar...Şişeyi açınca içinden bir CİN çıkmış....Önce korkmuşlar ama cin onları sakinleştirmiş ve onlara şöyle demiş:
- Dileyin benden ne dilerseniz...Herkesin bir dileğini yerine getireceğim..
İngiliz demiş ki:
- Beni Londra ya götür...(Hemen Londra'ya gitmiş)
Fransız demiş ki:
- Beni Paris'e götür...(Hemen Paris' gitmiş)
LAZ bakmış ki adada kimse kalmamış...O da demiş ki:
- Bana bakaysun ey CİN...Benim burada arkadaşım kalmadı...Çabuk ONLARI GERİ GETİR...
:K:K:K

mavci

Yönetici
Tavukkkk...

Tavukkkk...

Adamın biri hayli zamandan beri sevgili eşinin artık eskisi kadar iyi duymadığından şüphelenmeye başlamış, “artık bizim hanıma bir işitme cihazı almak şart oldu galiba” diye düşünür dururmuş da bu meseleyi ona nasıl açabileceği konusunda tereddüdleri varmış; çünkü çok sevdiği eşini incitmekten çekiniyormuş.
Neticede bu durumu konuşmak için aile doktorunu aramış. Doktor biraz düşünmüş ve ona basit bir işitme testi tavsiye etmekte karar kılmış:

- Yapacağınız şey gayet basit, demiş, “evde eşinizden 40 adım uzaklaşacaksınız ve normal bir konuşma tonuyla ona bir şeyler söyleyeceksiniz; eğer duymazsa bu defa 30 adım ilerisinde aynı şeyi tekrarlarsınız, yine olmazsa 20 adım; artık cevap alana kadar cevap aynı şeyi tekrarlar ve sonucu gelip bana söylersiniz. O zaman duruma bakarız.”

O akşam karısı mutfakta akşam yemeğini hazırlarken adamcağız planını uygulamaya başlamış. Bir hayli uzaktan eşine normal bir konuşma tonuyla seslenerek,

- Hayatım bu akşam yemekte ne var diye sormuş.

Cevap yok!

Bu defa mutfağa biraz yaklaşıp mesafeyi 25 adıma indirerek aynı soruyu tekrarlamış,

- Hayatım bu akşam yemekte ne var?

Yine cevap yok. İçinden, “şüphelerimde haklıyım galiba” diye düşünmüş, “Hanım duvar gibi sağır!”

Mutfağa biraz daha yaklaşmış, 10 adım kala soruyu tekrar etmiş,

- Yahu hanım, bu akşam yemekte ne vardı ki?

I-ııh; tık yok!

“Eyvaah” demiş içinden, “ben bu durumu nasıl farketmedim; niçin kulakları sağır oldu acaba kadıncağızın?”

Mutfakta bulaşık yıkayan eşinin omuzuna kadar yaklaşıp sesini iyice yükselterek yeniden sormuş,

- Karıcııım bu akşam yemekte ne var?

Kadın serapa sinir kesilmiş halde kocasına dönüp patlayıvermiş,

- Beşinci defadır aynı cevabı veriyorum ya kocacığım: Tavuuk, tavuuk, tavuuk, tavuuk, tavuuuuk!

mavci

Yönetici
Tilkinin Orucu.....

Tilkinin Orucu.....

Ramazan ayında tilkinin biri aç ve susuz olarak ormanda yiyecek birşeyler arıyormuş...Açlıktan karnı karnına geçmişmiş....Gezerken, ağaçta asılı olarak duran bir but görmüş....Gözlerine inanamamış...Gözlerini oğuşturarak tekrar tekrar bakmış...Gerçekten de bir but ağaçta asılı duruyormuş...Ama dikkat edince, bu butun bir düzeneğe bağlı olduğunu ve bunun bir tuzak olduğunu görmüş...Aç olmasına rağmen maalesef butu alamamış...Ama aklına bir fikir gelmiş...Ağacın karşısına geçmiş ve yere yatarak beklemeye başlamış...
Derken oradan geçen aç bir kurt da butu görerek oraya yaklaşmış...Ve hızlıca gelirken tilkiyi görmüş.Aralarında şu konuşma geçmiş:
Kurt:- Benim gördüğüm butu sende görüyor musun?
Tilki:- Evet. Ben de görüyorum.
Kurt:peki neden sen yemedin?
Tilki:-Ramazan ayındayız...Ben oruçluyum..Sen yiyebilirsin... demiş.
Kurt hemen butu almak için ağaca koşmuş ve o anda bir patlama duyulmuş ve olanlar olmuş....Kurt tuzağa düşmüş...Düzenek boculunca da tilki butu serbest bir şekilde alarak yemeye başlamış.
Ortalığın tozu dumanı gidince, kurt düştüğü yaralı olarak tuzaktan tilkinin butu yediğini görmüş ve kanlar içinde tilkiye seslenmiş:
- Hani sen oruçluydun, yoksa beni mi kandırdın? Tilki ise hiç istifini bozmadan,
- Az önce TOP ATILDI ya demiş.....

mavci

Yönetici
...

...

Kayserili'nin birinden bir dostu, arkadaşı para istemiş....
Kayserili başlamış kıvranmaya....
Bayağı zorlanıyormuş...Güç bela kendini toparlamış ve şöyle demiş:
--- CAN DEĞİL Kİ ÇIKARIP VERESİN!!!!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt