Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Taklidin sonu (1 Kullanıcı)

vusslat

Kayıtlı Kullanıcı
"Hadiseler gerçek hayattan alınmış olup,yer ve şahıs isimlerine güvenmemenizi önemle rica ederim."

bu hikayenin kahramanı,Suudi Arabistan' taki dini müşavirimiz yani ateşelerimizden biri.Diz kapağında romatizmal bir hastalık başlayınca rapor alarak Türkiye'ye gelir.Rapor süresi bitmeden, Suudi Arabistan'daki amiri ateşeyi arar ve ozaman başbakan olan Turgut Özal'ın geleceğini, yardıma ihtiyacı olduğunu hemen gelmesini söyler.Ateşe de atlar uçağa gider.
Özal, Arabistan'a gelir, resmi ziyaretler yapılır.Derken Özal'ın, filanca mahallenin falanca camiinde namaz kılacağı anonsu yapılır.
Yola koyulmadan önce Büyükelçimiz, müşaviri çağırır:
-Yav, ayıptır söylemesi,ben abdest namaz filan bilmiyorum ne yapsak ki?
-Kolayı var amirim; ben ne yaparsam taklid ediniz!
Camii avlusundaki şadırvandan abdest alınır, camiye girilir.Özal önde, bizimkiler arkada.Büyükelçi yan gözle mütemadiyen bizim müşaviri kesmekte o ne yaparsa taklid etmektedir.
"Küçük ama önemli bir ayrıntı.Müşavirimizin dizindeki rahatsızlık henüz geçmediği için namazda otururken sol bacağını ileriye uzatmak zorunda kalmaktadır."
İlk rekat, iki , üç derken son rekatın kadesine geçilir, müşavirimiz sağına selam vererek başını çevirir.Bir de ne görsün?
Büyükelçi sol bacağını ileriye uzatmış durumdadır.
Ağlayım mı güleyim mi diye kararsızlaşan müşavir, soluna döndüğünde daha vahim ve eğlenceli bir durumla karşılaşır:
Solundaki elçilik personelinden oluşan 5-6 kişinin hepsi birden sol ayaklarını kıbleye doğru uzatmış vaziyettedirler.:a24::a24:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt