Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tabuttaki Küçük Kızın İlginç Sırrı Çözülemiyor. (1 Kullanıcı)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Rosalia Lombardo 1918 doğumlu bir general kızı.
1920 yılında ispanyol ateşesi diye bilinen bir hastalığa yakalanıyor ve 2 yaşında can veriyor. Bu küçük kız hakkında farklı farklı hikayeler anlatılıyor.
Onu mumya eden kimyager Dr. Salafia, insan cesetlerine balsam sürmeyle ilgilenen bir uzman Bazı hikayelerde onu muhafaza eden bu Doktorun kendi babası olduğu iddia ediliyor. Kızın nasıl, hangi tekniklerle ve hangi maddeler ile mumya edildiği, bugüne kadar bilinmiyor. Cesetin cürümesini engellemek için muhtemelen nitrit ve nitrat karısımı bir madde enjekte edilmiş.Doktorun kullandığı bu karışım henüz tam olarak çözülemedi.Bugüne kadar yapılan mumyalama tekniklerinin hiç birisinde ceset bu şekilde yüzde yüze yakın bir oranda canlı gibi durmadı.
Rosalia Lombardo´nun mumyası dünyanın en dayanıklı ve en sağlam mumyalarından birisi sayılıyor. Diğer mumyalarda tatbik edildigi gibi balmumu kullanılmadığı, kızın halen tek tek görünmekte olan sac tellerinden ispat ediliyor. Şuan bu mumya Palermo'da Sicilya'da (Italya) da bulunuyor. Çok güzel bir kız çocuğu olan küçük Rosalia Lombardo, sanki canlı imiş gibi, mışıl mışıl uyuyor gibi duruyor...
Oysa 80 yıldır Rosalia Lombardo ölü bir "çocuk"
İşte o resim...

palermorosalialombardo1xs3.jpg

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
cok ilginc... teskurler paylaism icin...

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm allah razı olsun paylaşım için...gerçekten de çok ilginç...:a30::a42::a40:

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
güzel paylasım emegine saglık kardeşim selam ve dua ile...

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

inanmak çok ama çok güç bir durum 80 yıldır hiç bir yeri çürümemiş ne diyeceğimi hiç bilmiyorum

bjk__turkey

Kayıtlı Kullanıcı
BeN ÇöZüLdÜ DiE dUyDuM aMa yİnEde bİlMiOm...PyLşM İÇiN Tşk....

KÜBRAAAA

Kayıtlı Kullanıcı
çok ilginç gerçektende :S saol paylaşımın için...

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
ben 1 hafta önce bu haberi okumuştum. gerçekten de çok şaşırmıştım. ve 90 yıllık sonra sırrı çözüldü diye bir başlık vardı. şimdide yazıyı buldum.
buyrun yorum sizin....

Rosalia Lombardo tam 90 yıldır cesedi hiç bozulmadan sanki bir bebek gibi uyuyordu. Bu sırrı çözmek bilim adamlarının 90 yılını aldı.Bugünlerde dünyada H1N1 olarak bilinen domuz gribinin bir benzeri olan İspanyol giribi sadece Avrupa'da 25 milyon kişinin ölümüne sebep oldu. Bunlardan biri de İtalyan general Mario Lombardo'nun minik kızı Rosalia Lombardo idi. Küçük kız İspanyol gribinden hayatını kaybettiğinde bu acıya dayanmak babasına çok zor geldi. Acısını bir nebze olsun hafifletmek isteyen general Lombardo, kızını mumyalamak istedi. O yıllar sonra bile kızının sanki uyuyormuş gibi bin cam faunusta insanlara gülmesini istiyordu.

Bu işi yapacak adamı İtalya'nın Sicilya bölgesinde buldu. Mumya ustası Alfredo Salafia küçük kızı mumyalayarak camdan bir mezarın içine koydu. Ancak Salafia mumyalamada nasıl bir yöntem kullandığını kimseye söylemedi. Ustalığının sırrını kendisiyle birlikte mezara götürdü. Şu anda İtalya'nın Palermo kentinde bir müzede bulunan küçük kızın nasıl mumyalandığının sırrını bulmak için arkeologlar yıllarca araştırma yaptı.

Ama bu sırrı çözmek Palermo Üniversitesi'nde çalışan arkeolog Piombino Mascali'ye nasip oldu. 1999 yılından bu yana mumya ustası Salafia'nın sırı üzerinde çalışan Mascali, bir el yazması eser buldu. Salafia küçük kızı nasıl mumyaladığını burada detaylı bir şekilde açıklamıştı. Mascali, el yazmasının tıp tarihinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtiyor.

Bilim adamları Salafia'nın küçük kızın kanını kimyasal bir madde ile değiştirdiğini tahmin ediyorlardı. Ama el yazmasına göre Salafia, Rosalia Lombardo'nun damarlarına alkol ve salisil karışımı bir sıvı enjekte etti. Mascali bulduğu el yazması üzerinde araştırmalarına devam ediyor.

alıntı...

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
ben 1 hafta önce bu haberi okumuştum. gerçekten de çok şaşırmıştım. ve 90 yıllık sonra sırrı çözüldü diye bir başlık vardı. şimdide yazıyı buldum.
buyrun yorum sizin....

Rosalia Lombardo tam 90 yıldır cesedi hiç bozulmadan sanki bir bebek gibi uyuyordu. Bu sırrı çözmek bilim adamlarının 90 yılını aldı.Bugünlerde dünyada H1N1 olarak bilinen domuz gribinin bir benzeri olan İspanyol giribi sadece Avrupa'da 25 milyon kişinin ölümüne sebep oldu. Bunlardan biri de İtalyan general Mario Lombardo'nun minik kızı Rosalia Lombardo idi. Küçük kız İspanyol gribinden hayatını kaybettiğinde bu acıya dayanmak babasına çok zor geldi. Acısını bir nebze olsun hafifletmek isteyen general Lombardo, kızını mumyalamak istedi. O yıllar sonra bile kızının sanki uyuyormuş gibi bin cam faunusta insanlara gülmesini istiyordu.

Bu işi yapacak adamı İtalya'nın Sicilya bölgesinde buldu. Mumya ustası Alfredo Salafia küçük kızı mumyalayarak camdan bir mezarın içine koydu. Ancak Salafia mumyalamada nasıl bir yöntem kullandığını kimseye söylemedi. Ustalığının sırrını kendisiyle birlikte mezara götürdü. Şu anda İtalya'nın Palermo kentinde bir müzede bulunan küçük kızın nasıl mumyalandığının sırrını bulmak için arkeologlar yıllarca araştırma yaptı.

Ama bu sırrı çözmek Palermo Üniversitesi'nde çalışan arkeolog Piombino Mascali'ye nasip oldu. 1999 yılından bu yana mumya ustası Salafia'nın sırı üzerinde çalışan Mascali, bir el yazması eser buldu. Salafia küçük kızı nasıl mumyaladığını burada detaylı bir şekilde açıklamıştı. Mascali, el yazmasının tıp tarihinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtiyor.

Bilim adamları Salafia'nın küçük kızın kanını kimyasal bir madde ile değiştirdiğini tahmin ediyorlardı. Ama el yazmasına göre Salafia, Rosalia Lombardo'nun damarlarına alkol ve salisil karışımı bir sıvı enjekte etti. Mascali bulduğu el yazması üzerinde araştırmalarına devam ediyor.

alıntı...

Sağol kardeşim, emeğinize sağlık.....

abdullah1354

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim biraz ürktüm gibi..
paylaşım için ALLAH(c.c)razı oslun

iso-45

Kayıtlı Kullanıcı
evlat sevgisi işte ne güzel mumyalamış..büyük bir çalışma yapmış

_ilknur_

Kayıtlı Kullanıcı
Hem çok üzüldüm hem çok ürktüm ... Nediyim tuhaf bi olay....

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Kiyamam ben sana.. Canim ya..
Ne kadar ilginc bir sey bu Allah'im..
Terlemis, disarida ip atlamaktan donmus bir cocuk bu.
Ayni zamanda 93 yasinda bir cocuk ve olu..

Nelere kadirsin Rabbim, tesekkuler..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt