Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Süperrr ... Ispanakli yaşpasta.... (1 Kullanıcı)

EFRUZ AFİF

Kayıtlı Kullanıcı

Malzeme :
pasta keki için:
4 yumurta
1.5 su b.toz şeker
1 p.kabartma tozu
1 p. vanilya
1 su b.ıspanak püresi
2.5 su b.un

Kreması için:
3 su b.süt
4 çorba k.un
1 yumurta sarısı
1 su b.toz şeker
1 tatlı k.vanilya

Kremşantisi için:
1 paket kremşanti
1.5 su b.süt

Hazırlanışı :
Ispanaklı pastanın kekine koyacağnız püreyi hazırlayın. Bunun için; bir demet ıspanağın yaprakalrını kaynayan suya atın.
Ispanakların rengi dönmeye başalayınca sıcak sudan alıp soğuk suya atarak şoklayın. suyunu süzdürdükten sonra
doğrayıcıdan geçirerek püre haline getirin.Pastanın keki için karıştırma kabına yumurtaları kırın, üzerine şekeri ekleyerek
köpük köpük olana kadar iyice çırpın. Daha sonra üzerine ıspanak püresini ekleyin. Un, vanilya ve kabartma tozunu
ekleyerek kek hamurunu elde edin. Hazırlamış olduğunuz bu hamuru 2 ayrı pasta çemberine paylaştırın. Alta gelecek
olan büyük çembere diğerinden biraz daha fazla hamur koyun. Önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında pişirin.

Kekler pişerken kremasını hazırlayın. Bunun için; tencereye sütü, unu, şekeri, vanilyayı ve yumurta sarısını alın.
Ceylan gözü oluncaya kadar pişirin. Kek ve krema hazır olunca keklerden üzeri için kullanmak üzere kapak kesilir.
daha sora keki ortadan ikiye keserek üzerini krema ile kaplayın. üzerine kekin diğer yarısını kapatın ve krem şanti
ile sıvayın. Her iki kek için de aynı şeyi yapın. Büyük olan keki servis tabağına alın. Ortasına bir şiş batırarak
küçük olan keki üzerine yerleştirin. En son üzeri için ayırmış olduğumuz kekten kesilen kapağı ufalayarak her
tarafına yapıştırın. Buzdolabında bir süre beklettikten sonra servis yapın.

afiyet olsun:a44::a44: BU PASTAYI ÇOK SEVİYORUMMMM

ebrar_reyyan

Kayıtlı Kullanıcı
evet yedim ben gercekten harika oluyo denemenizi tavsiye ederim üstüne atılan ıspanaklarda antep fıstığı gibi duruyor afiyet olsun.....

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
tamda ispanak dogruyordum :) siteye bakım dedim :)
evet guzel bi tarif biliyorum estetık bi goruntusu var tadıda guzel hatunlara duyrulur :) elnize saglık olsun inşa-ALLAH

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
a evet çok güzel görünüyor. ellerine sağlık.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Peki bunu yiyince temel reis gibi olabiliyormuyuz??:a26:

Görüntü güzel emeğinize sağlık...

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten tadı mükemmel harika bir pasta -anneler sağolsun- ben bunu yapmaya kalksam kremasını yerim hemen...:D

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
Efruz kardeşim.ellerinize saglık.ıspanaklı pasta bir harika görünüyor.eminimki tatıda görüntüsü gibidir.ihşaalah yapıp deneyecegim.yalnız ben tarifte bir şeyi anlayamadım.bu verdiginiz pastanın hamuru için olan malzeme iki tepsilikmi oluyor.yada bu ölçüde iki ayrı pasta yapıp aynı tepside iki kere pişirebilirmiyiz.teşekkür ediyor ve sizi ALLAHA emanet ediyorum.

islamoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

En sevdiğim şey yaş pasta :)

Ve en sevmediğim şey ıspanak :(

Bu durumda bende resmine bakayım :D

Eline sağlık...

ipek

Kayıtlı Kullanıcı
Hem tadi hem görüntüsü çok harika bir pasta

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben bu pastayı denedim. tadı güzel oldu ıspanak tadı yoktu. görüntüde güzel oldu. tek parça olarak yaptım. küçük yuvarlak kalıbım yoktu çünkü. ikiye kesmem kolay oldu. yarım su bardağı sütlede ıslattım. ama kuru oldu içinde yağ olmadığı içn. bir su bardağı sütle ıslatıcam bir daha ki sefere. ben krem şantiyi iki paket kullandım bir su bardağı sütle süsleme yapmak için katı olsun istedim. üstüne kivi dilimleride koydum. kekten ayırdığım kırıntı yapıp döktüm. birazda damla çikolata baya süslü oldu. fikir olabilir sizede. bir de sosu biraz fazla şekerli oldu. çok şekerli sevmeyenler bir su bardağından bir iki parmak eksik koyabilirler. sonuç olarak tavsiye edebileceğim bi pasta tekrar yapıcam inşallah. paylaşım için tekrar teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt