Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SÜNNET, BİDAT, ÖRNEK ..... (1 Kullanıcı)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com
1) "Sizin örnek alacak peygamberiniz yok mu? Allah, sûresinde, "And olsun ki, sizin için Allah Resûlünde bir

örnek vardır!" buyurmuştur."

2) "Size iki şey bıraktım, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece asla sapıtmazsınız: Allahın "Kitâb"ı ve Allah

Resûlünün "Sünnet"i."

3) "Kim, benden sonra öldürülen sünnetimi diriltirse, beni sevmiş olur. Kim de beni severse, benimle

beraber olur."

4) "Ümmetimin bozulması zamanında kim sünnetime sımsıkı sarılırsa, şehîd sevabı alır."

5) "Size öyle bir zaman gelecektir ki, o zamanda şu üçten daha değerli bir şey olmayacaktır: Helâl para,

candan arkadaşlık yapılacak bir kardeş, uygulanacak bir sünnet."

6) "Allaha yemin ederim ki, sizi gecesi gündüzü eşit olan apaydınlık bir yol üzerinde bıraktım."

7) "Allahın bana hidâyet ve ilim vererek göndermesi şuna benzer: Bir yağmur ki yere yağmıştır, yerin bir

kısmı verimli toprak olduğu için, o yağmur suyunu kabul edip emmiştir. Otlar ve çimenler bitirmiştir. Bir kısmı,

çorak olduğu için suyu tutmuştur da, insanlar ondan yararlanıp içmişler, hayvanlarını ve tarlalarını

sulamışlardır. Bir cinsi de, ne suyu tutan, ne de ot bitiren düz yerlerdir. Allahın dinini anlayan ve onu

uygulayan ve uygulamaları için benim gönderildiğim ilmimi yayan kimse ile, büyüklenip, Allahın benimle

gönderdiği hidâyeti bir türlü kabullenmeyen kimseler de tıpkı böyledir."

8) "Ben ve Allahın benimle gönderdiği, toplumuna varıp da şunu söyleyen adama benzeriz: "Düşmanı

gözlerimle gördüm, apaçık sizi uyarıyorum. Haydi, kaçıp kendinizi kurtarın!" Bir kısmı onu dinleyip, yavaş yavaş

orayı terk ederek kurtulurlar, diğer bir kısmı da, ona kulak asmayıp, düşmana yem olurlar. işte bana itaat

edip, Allah tarafından getirdiklerime uyup, uygulayanlar ile bana isyan edip, Allah tarafından getirdiklerimi

yalanlayanların hâli de böyledir."

9) "Ben ve insanlar şuna benzeriz: Bir adam vardır, ateş yakar, iyice parlayınca, kelebekler ve öbür

yaratıklar gelip o ateşe düşerler. Adam da durmaksızın onları ateşten kurtarmaya çalışır. işte ben de,

belinizden tutup sizi kurtarmaya çalışıyorum, siz ise o ateşe girmeye yelteniyorsunuz."

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net
RE: SÜNNET, BİDAT, ÖRNEK .....

A.S.ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM EHL-İ SÜNNETTEN EYLESİN CÜMLEMİZİ.ALLAH RAZI OLSUN.MK5834 KARDEŞ,PARTİMİZİN FORUMUNA BAKTIN MI?

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com
RE: SÜNNET, BİDAT, ÖRNEK .....

Avukat yazdı:
A.S.ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM EHL-İ SÜNNETTEN EYLESİN CÜMLEMİZİ.ALLAH RAZI OLSUN.MK5834 KARDEŞ,PARTİMİZİN FORUMUNA BAKTIN MI?

S.A
HAYIR BAKAMADIM HANIM TEYZEM.BU ARA YOĞUNLUK NEDENİYLE VAKTİMİ DAHA TASARRUFLU KULLANMAYA ÇALIŞIYORUM.EKSİK OLDUĞUM KONULARA YOĞUNLAŞMA GAYRETİNDEYİM.DÜNKİ BİR FORUMDA (SEKİZ KAPI) OKUDUKLARIMDAN ETKİLENDİM DOĞRUSU.İNSAN BU KAPILARDAN BİRİNİ TAM OLARAK AÇAMADAN DİĞERİNE GEÇEMİYOR.VE SON KAPIDA BİZLERİ ALLAHIN RIZASINA GÖTÜRÜYOR.O YÜZDEN BİRAZ DAHA İLMİ MESELELERE GÖZ ATMAYA ÇALIŞIYORUM.
İNŞAALLAH BİRAZDAN BAKARIM.BU ARADA NE OLDU YENİ PARTİ DERKEN YENİ DÜNYA DÜZENİİ KURDUNUZ??:DB)B)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
6) "Allaha yemin ederim ki, sizi gecesi gündüzü eşit olan apaydınlık bir yol üzerinde bıraktım."

7) "Allahın bana hidâyet ve ilim vererek göndermesi şuna benzer: Bir yağmur ki yere yağmıştır, yerin bir

kısmı verimli toprak olduğu için, o yağmur suyunu kabul edip emmiştir. Otlar ve çimenler bitirmiştir. Bir kısmı,

çorak olduğu için suyu tutmuştur da, insanlar ondan yararlanıp içmişler, hayvanlarını ve tarlalarını

sulamışlardır. Bir cinsi de, ne suyu tutan, ne de ot bitiren düz yerlerdir. Allahın dinini anlayan ve onu

uygulayan ve uygulamaları için benim gönderildiğim ilmimi yayan kimse ile, büyüklenip, Allahın benimle

gönderdiği hidâyeti bir türlü kabullenmeyen kimseler de tıpkı böyledir."

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt