Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

şükürün önemi (1 Kullanıcı)

yeşil.kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
Birgün Hz.Musa Allah (c.c.) ile konuşmaya gidiyordu.Çölde yürürken önüne üstü kumlarla örtülü hiç giysisi ,hiçbir eşyası olmayan bir adam çıktı.Bu adam Hz.Musa'yı(r.a) durdurdu dedi ki:
"-Ey Musa! Rabbime deki ; bana birşeyler göndersin benim hiç eşyam yok ,hiçbirşeyim yok bak üstüme elbisem bile yok kumlarla örtünüyorum."
Hz.Musa bunu isteğini Allah(c.c.) bildireceğini söyleyerek o adamın yanından yürüyüp gitmiş.
Az ilerde bir adam daha görmüş fakat bu adamında eşyası okadar çokmuş ki nereye koyacağını ne yapacağını şaşırıyormuş.
O da Hz.Musa'yı durdurmuş ve demişki
"Ey Musa! Benim malım çoktur hatta o kadar çoktur ki ne yapacağımı şaşırmış durumdayım ne olur Rabbime söyle benden bu malı mülkü alsın azaltsın."demiş
Hz.Musa bu adamında isteğini Rabbine bildireceğini söylemiş o adamın yanından da ayrılmış ve Rabbinin huzuruna varmış.
Yolda karşılaştığı ilk adamı ve isteğini Rabbine bildirmiş,
-Rabbim o adamın üstüne giyecek bir parçası bile yok demiş senden yardım istiyor.Rabbimizde:
-Ona söyle şükür etsin demiş.
Hz.Musa yolda karşılaştığı ikinci adamı ve isteğini Rabbine bildirmiş
"-Rabbim bu adam maldan mülkten şaşkına dönmüş.Ve malının azalmasını istiyor demiş."Rabbimizde ona deki:
-Şükürünü azaltsın"demiş.
Ve Hz.Musa Rabbinin huzurundan ayrılmış ve geldiği yoldan tekrar geri dönüyormuş yolda ilk karşılaştığı adamı görmüş ve Rabbinin onun için Şükretsin dediğini ona bildirmiş ADAM:
"-Ne yani bu halimemi şükür edeyim benim şükür edecek neyim var demiş." o anda çok kuvvetli bir rüzgar çıkmış adam üstünü örten kumlarda uçup gitmiiş...
Hz.Musa yoluna devam etmiş bu sefer karşısına malı çook olan adam çıkmış onada Rabbinin şükürünü azaltsın dediğini bildirmiş adama.ADAM:
-Nasıl olur Rabbimin bunca nimeti karşısında nasıl şükürümü azaltırım demiş ve adamın elindeki kova birden altına dönüşmüş..:a03: NEOLURSA OLSUN ELBET ŞÜKÜR EDECEĞİMİZ BİRŞEY VARDIR HAYATTA ...

Elemirem

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bir paylaşım Ellerinize saglık Allah razı olsun:)

yeşil.kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm kardeşim. Güzel paylaşımınız için Allah c.c razı olsun..
Her halde şükür üzere olmak, şükrümüzde daimi olmak duası ile..
Rabbimize emanet olunuz.

aleyküm selam cnm kardeşim.saolasın Allah(c.c.) hepimizden razı olur inş.

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
çok anlamlı ve güzel bi paylaşım RABBİM RAZI OLSUN.

yeşil.kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
Sağol kardeşim Allah hepimizden razı olsun

BaFrALı AhMeT

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ahmetcy.tr.gg
s.a

s.a

ALLAH razı olsun.Güzel bir paylaşımdı.ALLAH(cc)bizi şükredenlerden eylesin...

ayşe kalkan

Kayıtlı Kullanıcı
hayatta bütün mutsuzluğun tek nedeni aslında hakkıyla şükretmemekten kaynaklanıyo

Dualarafukara

Kayıtlı Kullanıcı
Şükrün önemini açıkca sergileyen bir kıssa taşımışsınız bizlere ALLAH razı olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt