Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

şükür Nimetleri Artirir (1 Kullanıcı)

alsancak-esma

Kayıtlı Kullanıcı
Rivayet Olunur Ki Allah-u Teâlâ Geçmiş Peygamberlerden Birisine şöyle Vahyetmiştir:
"ben Filan Kimsenin ömrünün Yarisini Fakirlik,diğer Yarisini Da Zenginlikle Geçmesine Hükmettim.kendisine Sor,hangisini önce Isterse Onu Vereyim.."
Zamanin Peygamberi O Kimse Ile Görüştü Ve Allah-u Teâlâ'nin Buyruğunu Kendisine Haber Verdi.
Adam:"âilemle Istişare Yaptiktan Sonra Cevap Vereyim!dedi Ve Evine Gitti.
Hanimi:"efendi!bana Sorarsan,zenginlikten Sonra Fakirliği Isteyelim."karşiliğini Verdi.
Adam:"zenginlikten Sonra Fakirlik Zor Olur,fakirlikten Sonra Zenginlik Ise Pek Tatli Olur."dedi.
Hanimi:"sen Benim Sözümü Dinle!"israr Edince,o Da Zamanin Peygamberinin Huzuruna çikarak Kararini Bildirdi.
Allah-u Teâla Onlara Zenginlik Kapilarini Açti,geniş Imkanlar Verdi.bu Durumu Görünce
Hanim:"efendi!bu Zenginlik Nimetinin Bizde Kalmasini Istiyorsan,insanlara Karşi Cömert Davran,muhtaç Olanlara Bol Bol Ver!"dedi.
O Da öyle Yapti.ne Zaman Kendisine Bir Elbise Satin Alacak Olsa,hemen Bir Fakire De Elbise Alirdi.nihayet Adamin Yari ömrü Geçince Allah-u Teâlâ Zamanin Peygamberine Vahyederek şöyle Buyurdu:
"ben Onlarin ömürlerinin Yarisini Fakirlikle,yarisini Da Zenginlikle Geçmesine Hükmetmiştim.fakat Onlari Nimetlerime şükreder Bir Halde Buldum.şükür Ise Nimetin Artmasini Gerektirir.binaenaleyh Ona,ömrünün Kalan Kismininda Zenginlikle Geçmesine Hükmettiğimi Bildir."

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt